Двері Агари

Крізь портал до дупць. Огляд коміксу «Двері Агари»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

На Київському фестивалі коміксів 2 українські видавці коміксів представили чимало крутих новинок, та особливо мені запам’ятався перший випуск коміксу Насті Бистрової — «Двері Агари». Мигцем проглянувши декілька сторінок, я без роздумів його придбав, попри те, що, переважно, скупляю уже закінчені історії і щільно забиваю ними свої полиці. Цей мальопис привабив мене своїми ілюстраціями, тому я вирішив знайти для нього час.

Ярославу Мішенову з видавництва Vovkulaka часом несказанно таланить. То до нього приходить Олександр Корешков з неперевершеним «Серед овець», то юна авторка з «Дверми Агари». Настя Бистрова написала для свого твору незвичну для сучасного українського коміксотворення історію. Тут вам і головна героїня, і фентезійний світ, що нагадує вдале поєднання ідей популярних фентезійних настільних ролівок і, класична для них оповідка про квест від богів. Описане у першому випуску інтригує і дає зрозуміти, що цю історію я хочу читати далі, проте не вона тут головна.

Я не знаю деталей створення коміксу «Двері Агари», але можу припустити, що головним був малюнок. У Насті Бистрової відмінний стиль, що достатньо унікальний та сповнений вигадливими рішеннями, але в ту ж мить відсилає мене до творінь Ван Гога, який теж любив надавати відтінкового розмаїття легкими короткими змахами кисті і використовував схожу приглушену кольорову палітру. Мені шалено до вподоби ілюстрації загалом і колористика та текстурованість поверхонь зокрема. Задля одного тільки малюнку, я ладен продовжувати слідкувати за цією історією.

Тутешній малюнок зумовлює й те, що перший випуск забирає несподівано багато часу. Якщо чисто пробігтися по баблах, то він промайне повз вас дуже швидко, але саме бажання роздивитися деталі вигаданого і сповненого порталами фентезійного світу — змушує провести за ним добрих півгодини, а то й більше.

Згадуючи про технічне виконання, «Двері Агари» видаються форматом 70х108 мм з обкладинкою. Його ви могли бачити у вже згаданому вище коміксі «Серед овець», за авторством Олександра Корешкова. Огріхів верстки я не помітив і окремої похвали заслуговує автор летерингу — Денис Борисюк. Йому вдалося правильно підібрати шрифт, що підкреслює загальну атмосферу. Єдиним нюансом, на який хотілося б звернути увагу колективу, є бабли. У процесі читання часом здавалося, що вони надто білосніжні та вибиваються з загальної гами. Можливо, варто погратися з відтінком наповнювача.

Підбиваючи підсумки, хочеться сказати: перший випуск «Дверей Агари» — це гучний крутий дебют автора, який однозначно переконав мене, що за роботами Насті Бистрової потрібно слідкувати і всяко їх підтримувати. Він вартий вашої уваги, адже коштує зовсім небагато — 70 грн, і, за свої гроші, дасть можливість помацати щось незвичне та вкрай привабливе. Щиро сподіваюся, що видавництву Vovkulaka вдасться налаштувати регулярність випуску цієї серії (все ж пройшло три місяці з моменту першого випуску) і ми зовсім скоро побачимо другий номер.

Найближчим часом, на нашому каналі YouTube вийде інтерв’ю з Ярославом Мішеновим, керівником видавництва Vovkulaka, і ми розіграємо примірник «Дверей Агари», тож слідкуйте за анонсами.

На КФК 2 українські видавці коміксів представили чимало крутих новинок, та особливо мені запам’ятався перший випуск коміксу Насті Бистрової — «Двері Агари». Мигцем проглянувши декілька сторінок, я без роздумів його придбав, попри те, що, переважно, скупляю уже закінчені історії і щільно забиваю ними свої полиці. Цей мальопис привабив мене своїми ілюстраціями, тому я вирішив знайти для нього час.

Придбати комікс «Двері Агари» ви можете за посиланням.

Останні огляди

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Але він перетвориться в зірку. Огляд фільму «Їжак Сонік 2»

Автор: Микола Єрьомін

Їжак Сонік 2 / Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

COTY — Огляд Stray

83

Автор: Владислав Папідоха

Stray

Найкраще цього року! Огляд аніме «Сім’я шпигуна»

Автор: Дмитро Джугалик

spy x family

Прогулянки Нью-Йорком у пошуках самоствердження. Огляд фільму «Морбіус»

Автор: Микола Єрьомін

Джаред Лето

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 07: Resident Evil Zero (2002)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil Zero

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: