Світ гри Death Stranding

Крізь тенета думок: Враження від артбуку «Світ гри Death Stranding»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Звершилося. До українських ґеймерів добрався перший відеоігровий артбук — «Світ гри Death Stranding». Видавництво Mal’opus вирвало пальму першості у цих перегонах, з чим його однозначно варто привітати, адже у реалізацію цього проекту явно було вкладено багато сил.

Видання вийшло неймовірно крутим. Коли забирав його на пошті, то не на жарт здивувався, адже думав, що воно буде десь на 30% меншим. Нічого схожого за габаритами наші видавці мальованих історій поки не продукували. «Світ гри Death Stranding» — це здоровенна книженція формату 27х29 см. Вона майже як PlayStation 4, і десь удвічі більша за площею, ніж широкоформатні видання Рідної мови. Це одна з тих книжок, для читання яких доводиться сідати за стіл, бо в руках не втримаєш. І це дарує дуже круті відчуття. На мить я навіть згадав як у дитинстві читав здоровенне видання «Володаря Перснів» від Астролябії та не міг його втримати.

Вперше його розгортав з чималим скепсисом. Гра вийшла спірною і хоч візуальний дизайн був її сильною стороною, все рівно не покидало відчуття, що книжка не виправдає очікувань. Та склалося інакше. Я з тих, кого артбуки цікавлять саме як можливість глянути — як усе створювалося. Прослідкувати шлях від накиданих нашвидкоруч концепт-артів до готових моделей. І «Світ гри Death Stranding» саме про це. Тут мінімум тексту, порівняно небагато відсторонених зображень загального плану з красивими пейзажами і по максимуму ідей. Гортаючи сторінку за сторінкою, рукам так і кортіло взяти олівець і самостійно щось таке намалювати чи змалювати прямо звідси. У цих ланцюжках, з допомогою крихітних текстових підказок, легко простежити думки художників та сповнитися любові до цих зображень. Кумедно, але у відриві від історії та загального антуражу гри, застиглі на папері персонажі дарують більше емоцій, ніж у кінцевому проекті.

У таких речах дуже важлива якість видання. І тут Mal’opus дав жару. Крутий формат, хороший папір, вибіркове лакування палітурки, дуже вдалий вибір перекладачів. Хай тексту в «Світі гри Death Stranding» мало, але серце гріє те, що видання потрапило у дбайливі руки SBT Localization. Ця команда не тільки знає, що робить, а й наскрізь пронизана любов‘ю до відеоігор та всього пов’язаного — і це дуже важливо у роботі над відеоігровими артбуками. Дещо засмутило чи то небажання, чи то заборона адаптувати імена героїв, у результаті чого незнайомі з англійською втрачають такі прямолінійні спроби генія у глибину, як то найменування персонажа Гартменом.

Тих, хто очікував від «Світу гри Death Stranding» нового рівня заглиблення у історію світу чи сюжет – доведеться засмутити. Це видання не ставить перед собою такої мети і цього ви тут не знайдете. Що, мабуть, й на краще, адже концентруючись на завданні донести саме історію створення загального дизайну проекту — книжка чудово з ним справляється.

Виспівуючи виданню дифірамби, не можна не згадати про його вартість. 800 грн. це однозначно велика сума за книжку, по суті половина повної вартості самої Death Stranding, та таке ціноутворення має ряд причин. По-перше, свою роль зіграв формат — нестандартний та близький до альбомного, він помітно дорожчий у виробництві за більш звичні нам. Оригінальні видання Titan Books  вирізняються своєю вартістю теж зокрема через це. По-друге, якість видання відчувається у кожній сторінці і при близькому ознайомленні відразу зрозуміло куди пішли кошти. Ну й по-третє — ексклюзивність.

«Світ гри Death Stranding» — це річ для тих, кому сподобалося першоджерело і хто хоче поставити на поличку щось пов‘язане. Так само як лімітовані версії приставки та колекційні видання гри — це геть не масова штука і вартує вона відповідно. Вона якісно зроблена, з любов‘ю перекладена та банально вражає при першому знайомстві. Це чудове доповнення колекції чи навіть початок для неї, яким можна хизуватися перед гостями. А ще це класний подарунок своїм другим половинкам та друзям, які розуміють цінність таких речей. Принесіть крихту геніальності у свій дім.

Придбати артбук «Світ гри Death Stranding» можна за посиланням.

Останні огляди

HATOR APEX. Крісло маминої подруги. Огляд + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Hator Apex

The Disney Afternoon Collection. Поностальгуємо?! (Ретро-огляд)

Автор: Андрій Нагорний

The Disney Afternoon Collection

Огляд коміксу «Marvel 1602»

Автор: Владислав Папідоха

Marvel 1602

Нестерпна жорстокість. Огляд The Last of Us Part II

80

Автор: Віталій Тарнавський

The Last of Us Part II‎

Dune II (1992). Друга за номером, але перша у всьому іншому (Ретро-огляд)

Автор: Андрій Нагорний

Dune II

Враження від книги «Сила коміксів. Історія, форма й культура»

Автор: Владислав Папідоха

Симулятор Шварценеґґера у хащах. Огляд Predator: Hunting Grounds

50

Автор: Володимир Вітовський

Predator: Hunting Grounds

Для душі. Огляд Final Fantasy VII Remake

90

Автор: Віталій Тарнавський