Світ гри Death Stranding

Крізь тенета думок: Враження від артбуку «Світ гри Death Stranding»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Звершилося. До українських ґеймерів добрався перший відеоігровий артбук — «Світ гри Death Stranding». Видавництво Mal’opus вирвало пальму першості у цих перегонах, з чим його однозначно варто привітати, адже у реалізацію цього проекту явно було вкладено багато сил.

Видання вийшло неймовірно крутим. Коли забирав його на пошті, то не на жарт здивувався, адже думав, що воно буде десь на 30% меншим. Нічого схожого за габаритами наші видавці мальованих історій поки не продукували. «Світ гри Death Stranding» — це здоровенна книженція формату 27х29 см. Вона майже як PlayStation 4, і десь удвічі більша за площею, ніж широкоформатні видання Рідної мови. Це одна з тих книжок, для читання яких доводиться сідати за стіл, бо в руках не втримаєш. І це дарує дуже круті відчуття. На мить я навіть згадав як у дитинстві читав здоровенне видання «Володаря Перснів» від Астролябії та не міг його втримати.

Вперше його розгортав з чималим скепсисом. Гра вийшла спірною і хоч візуальний дизайн був її сильною стороною, все рівно не покидало відчуття, що книжка не виправдає очікувань. Та склалося інакше. Я з тих, кого артбуки цікавлять саме як можливість глянути — як усе створювалося. Прослідкувати шлях від накиданих нашвидкоруч концепт-артів до готових моделей. І «Світ гри Death Stranding» саме про це. Тут мінімум тексту, порівняно небагато відсторонених зображень загального плану з красивими пейзажами і по максимуму ідей. Гортаючи сторінку за сторінкою, рукам так і кортіло взяти олівець і самостійно щось таке намалювати чи змалювати прямо звідси. У цих ланцюжках, з допомогою крихітних текстових підказок, легко простежити думки художників та сповнитися любові до цих зображень. Кумедно, але у відриві від історії та загального антуражу гри, застиглі на папері персонажі дарують більше емоцій, ніж у кінцевому проекті.

У таких речах дуже важлива якість видання. І тут Mal’opus дав жару. Крутий формат, хороший папір, вибіркове лакування палітурки, дуже вдалий вибір перекладачів. Хай тексту в «Світі гри Death Stranding» мало, але серце гріє те, що видання потрапило у дбайливі руки SBT Localization. Ця команда не тільки знає, що робить, а й наскрізь пронизана любов‘ю до відеоігор та всього пов’язаного — і це дуже важливо у роботі над відеоігровими артбуками. Дещо засмутило чи то небажання, чи то заборона адаптувати імена героїв, у результаті чого незнайомі з англійською втрачають такі прямолінійні спроби генія у глибину, як то найменування персонажа Гартменом.

Тих, хто очікував від «Світу гри Death Stranding» нового рівня заглиблення у історію світу чи сюжет – доведеться засмутити. Це видання не ставить перед собою такої мети і цього ви тут не знайдете. Що, мабуть, й на краще, адже концентруючись на завданні донести саме історію створення загального дизайну проекту — книжка чудово з ним справляється.

Виспівуючи виданню дифірамби, не можна не згадати про його вартість. 800 грн. це однозначно велика сума за книжку, по суті половина повної вартості самої Death Stranding, та таке ціноутворення має ряд причин. По-перше, свою роль зіграв формат — нестандартний та близький до альбомного, він помітно дорожчий у виробництві за більш звичні нам. Оригінальні видання Titan Books  вирізняються своєю вартістю теж зокрема через це. По-друге, якість видання відчувається у кожній сторінці і при близькому ознайомленні відразу зрозуміло куди пішли кошти. Ну й по-третє — ексклюзивність.

«Світ гри Death Stranding» — це річ для тих, кому сподобалося першоджерело і хто хоче поставити на поличку щось пов‘язане. Так само як лімітовані версії приставки та колекційні видання гри — це геть не масова штука і вартує вона відповідно. Вона якісно зроблена, з любов‘ю перекладена та банально вражає при першому знайомстві. Це чудове доповнення колекції чи навіть початок для неї, яким можна хизуватися перед гостями. А ще це класний подарунок своїм другим половинкам та друзям, які розуміють цінність таких речей. Принесіть крихту геніальності у свій дім.

Придбати артбук «Світ гри Death Stranding» можна за посиланням.

Останні огляди

Індивідуальна головоломка. Огляд настільної гри «Цей Дивовижний Світ»

Автор: Владислав Папідоха

Цей Дивовижний Світ

Боротьба з ілюзіями бункерного діда. Огляд коміксу «Відьмак. Тьмяні спогади»

Автор: Владислав Папідоха

Відьмак. Тьмяні спогади

“Каблуками по бордюрам!” Огляд Bayonetta 3

80

Автор: Володимир Вітовський

Bayonetta 3

Задаючи темп. Огляд Need for Speed Unbound

77

Автор: Володимир Вітовський

Need for Speed Unbound

Еволюція Серії. Огляд Pokemon Scarlet & Violet

70

Автор: Макс Калашник

Pokemon Scarlet & Violet

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: