Культовий роман Любка Дереша “Трохи пітьми” стане фільмом

“Трохи пітьми або На краю світу” — таку робочу назву має фільм за романом культового українського письменника Любка Дереша. Книга 2006 року може похизуватись дуже нетривіальним сюжетом, за яким фестиваль неформалів що він проходить у Карпатах чекає моторошне намагання кількох учасників вчинити ритуальний сеанс масового суїциду. Окрім розкриття складної і (на жаль) завжди актуальної соціальної теми, творці фільму обіцяють,  певною мірою, жанрове кіно.

Кінопроєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду. Наразі повним ходом іде препродакшн: кастинг, пошук локацій, тести знімальної апаратури. Наступного року творці стрічки сподіваються отримати також підтримку Державного агенства України з питань кіно.

Екранізувати твори наших українських авторів – це надважливе завдання. Адже у такий спосіб ми формуємо власне культурне поле і свою ідентичність. Фільм за мотивами твору Любка Дереша розповідатиме про молодих українців та їхні життєві шляхи, у такий спосіб підсилюючи відчуття їхньої приналежності до власної культури.

— прокоментувала майбутню стрічку продюсерка фільму Вікторія Крижна у коментарі для Радіо Свобода. У фільмографії пані Крижної вже є екранізація творів Дереша — короткометрівка “Намір”.

Режисером стрічки стане Діма Косигін, в активі якого — цьогорічний повний метр “Полум’яна ріка”, зафільмований на Одеській кіностудії.

Орієнтовно “Трохи пітьми або На краю світу” дістанеться кіноекранів у 2023 році. Слідкувати за новинами проєкту можна на офіційній сторінці у Facebook.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Українець, без якого б не існувало кінематографу. Історія Йосипа Тимченка