web analytics

Кватирка у комікси #3 Загін Самогубців

Автор: Макс Калашник @max13mars

Вже цього літа під патронатом DC на екранах кінотеатрів з’явиться стрічка «Загін самогубців». Що це за проект? Чому саме загін самогубців? Та й узагалі хто всі ці люди? Час дізнатись.


Команда під наглядом уряду США, до складу якої входять ув’язнені суперзлодії, що виконують завдання за зменшення терміну ув’язнення. Завдання вижити не є обов’язковим. Офіційна назва компанії — “Оперативна група Х”. Але якщо відкинути папери, у них є краще назвище — “Загін самогубців”.

Приблизно так починається майже кожен випуск коміксу про бурлескну збірну лиходіїв. Аби дізнатися більше, зануримось в історію, тільки не дуже глибоко — борода не всім личить, (особливо дівчатам).

Suicide Squad / Загін Самогубців / Комікс

Питання! Як зменшити втрати хороших солдатів на небезпечних місіях? Правильно, пустити в хід поганців! Саме така думка виникла в Аманди Уоллер після провалу масштабної місії, яка призвела до чисельних втрат. Другого такого фіаско статись не мало, тому було створену першу в світі команду лиходіїв та антигероїв під крилом уряду США. Всі місії, які виконував загін, були засекречені, а у випадку, коли справа доходила до пошуку винних, верхівки знімали зі себе будь-які зобов’язання і в усіх сенсах клали їх на смертників. Як можна здогадатись з назви, смертність у групі була завжди в тренді — за час свого існування загін змінив безліч “самогубців”. Частина з них була відібрана саме для появи в прийдешній екранізації.

Серед них хлопець з мотузками, але без мила — Slipknot; Капітан расист-егоїст Бумеранг; вполовину крезанута Чародійка з двома особистостями; пані “я-говорю-зі-своїм-мечем” — Катана; солдат-пілот та тактик Рік Флеґ; Гарлі, представлення не потребує, Квінн; людина, що завжди потрапляє в ціль — Дедшот, місцевий крокодильчик Убивця Крок та запальний хлопчина El Diablo. А керує цим людом Аманда Уоллер, яка з кожним перезапуском втрачає вагу. Кожен з учасників має свій комікс-оріджин, тому давайте детальніше розглянемо, з чого все почалось.

 

Slipknot | DCSlipknot

Сліпнот (Slipknot) — кличка Крістофера Вайса (Christopher Weiss), злодюжки, що з’явився у 1984 році завдяки авторам Джої Кавальєрі (Joey Cavalieri) та Джері Конвею (Gerry Conway) і художнику Рафаелю Каєнену (Rafael Kayanan). Суперсил Крістофер не має, а головною фішкою героя є надміцні мотузки, формулу клею для яких Вайс вивів сам на хімічному підприємстві. Його канати наскільки міцні, що майже не піддаються руйнації. Вайс на додачу — навчений боєць ближнього бою, добре калічить, душить, навішує, підвішує та просто вішає. Одним словом — 50 відтінків мотузки. Був завербований у “Загін самогубців” за умови зменшення терміну ув’язнення. Одного разу Капітан Бумеранг запевнив Сліпнота, що бомби на тілі — це лише блеф, за що останній і отримав заряд феєрверків зі своєї руки при спробі втечі. Капітан Бумеранг прокоментував цей випадок як “Краще ти, ніж я”.

 

Captain Boomerang | DCCaptain Boomerang

Від народження Джордж Гаркнесс, родом з далекого 1960 року, вигаданий Джоном Брумом (John Broome) та Кармайном Інфентіно (Carmine Infantino), а перша поява відбулась у #117 випуску The Flash. З історії відомо, що він таємна незаконна дитина американського солдата та австралійки. Дитинство Джорджа було, м’яко кажучи, не з простих — він весь час був об’єктом бичувань свого вітчима, який просто ненавидів його, та при будь-якій нагоді доводив це фізичним насиллям. Це дало свої результати, Гаркнесс ріс жорстокою особистістю, а єдина відрада бідолахи була у метанні бумерангів, які надходили анонімно поштою від справжнього батька. Як тільки Кеп не намагався бути хорошим хлопцем, все йшло на ніц.

Зрештою, він не витримав цькувань і пішов шляхом злодія. Бумеранг є одним із  ворогів Флеша,  тому свого часу був у складі Негідників, але після чергового провалу потрапив за ґрати. Згодом погодився працювати на вже відомий нам Загін Самогубців. У 7 випуску онґоїнгу The Flash Vol.3 ви зможете більше дізнатись про дитинство, а ми рухаємось далі до цікавенького. Зброя! Бумеранг у загашнику має вибухові бумеранги, енергобумеранги, ультразвукові бумеранги, гравітаційні бумеранги… Здається, можна взяти будь-який прикметник, додати в кінці “бумеранги”, й у Капітана Бе знайдеться такий варіант в арсеналі. У складі суїцидників показав себе як егоїст,невдаха, подвійний агент, потрійний агент, зрадник, алкоголік, автор жартів за 300 та просто Капітан Мудак.

 

Enchantress | DCEnchantress

Справжнє ім’я Джун Мун, вигадана у 1966 році Бобом Гейні (Bob Haney) та Говардом Парселлом (Howard Purcell). Одного разу молоду блондинку Джун Мун запросили на бал, який відбувався в старовинному маєтку. Там вона потрапила до таємної кімнати з василіском, якого зарубала мечем, що принесла сов….оййй ну добре, добре, просто, до таємної кімнати в якій знаходився червоноголовий демон-колобок Дзамор. Він передрік, що велике зло вже тут, і саме Джун може його зупинити, а все що треба промовити — “ШАЗАМ!”… це було востаннє, чесно… все що треба промовити — це “Чародійка”, після чого дівчина перетворилась на відьму зі стажем і отримала магічні сили на додачу. В залежності від перемикача особистості, була і героєм, і злодієм. З кожним днем контроль над новою половинкою давався тяжче. Саме через це дівчина подалась до загону самогубців, де їй, у свою чергу, пообіцяли контроль над темною стороною сили. А у випадку, якщо щось піде не так, Дедшот мав показати своє головне уміння. Оскільки Enchantress відьма, то і сили в неї магічні: тут тобі й телепортація, зцілення, левітація, пірокінез, виклик демонів, енергоштуки та інший екстра-маго-мега-пак.

 

Katana | DCKatana

Татсу Ямаширо, вона ж Катана, завдячує своїй появі Майку Ві. Берру (Mike W. Barr) та Джиму Апароу (Jim Aparo). З’явилась героїня у 200 випуску “Відважного та Сміливого” (The Brave and the Bold). Татсу зі самого дитинства навчалась бойовим навичкам, таким як рукопашний бій та володіння мечем. Коли героїня подорослішада, то стала об’єктом уваги двох братів, Масео і Такео Ямаширо. Звісно, за законами жанру дівчина покохала Масео, а от Такео цього не прийняв та вирішив кровні узи між собою і братом зробити кровними у всіх сенсах. Дарма не витрачав час і примкнув до якудзи, де доволі стрімко піднявся до злочинної еліти. Поки сім’я Татсу і Масео бавилася з поповненням, до рук Такео ( нагадуємо, це поганий брат… чорт якщо нам покажуть оріджин Катани, то їм треба бейджики) потрапила незвичайна катана, навіть ім’я в неї було — Душолов. Містичним чином душа жертви, що пала від Душолова, потрапляє до меча. З новою іграшкою Такео заглянув у дім до сім’ї Ямаширо, де і заколов рідного брата. Новоспечена вдова відібрала зброю у негідника, але в результаті бійки утворилася пожежа, де загинуло двоє її дітей. Після трагічних подій в житті дівчина взяла собі псевдонім Катана та продовжила навчатись бойовим навичкам володіння мечем, аби допомагати нужденним, ну і заради помсти звісно, як же без неї. Катана встигла заскочити до команди аутсайдерів, де працювала та тренувалась з Бетменом та іншими костюмованими героями, а у перезапуску New52 отримала власну серію.

 

Rick Flag | DCRick Flag

За створення героя відповідали Роберт Канаєр (Robert Kanigher) та Росс Ендрю (Ross Andru), а перша поява зафіксована у 25 номері «Відважного та Сміливого». Цікаво, що це ім’я належить одразу батькові й сину. Ви скажете, в когось не вистачає фантазії, тоді спробуйте здогадатись, як Рік Флеґ-молодший назвав свого сина? Правильно, Рік, матері його, Флеґ. Оскільки екранізація покаже Ріка Флеґа-молодшого, то саме про нього і піде мова. Елітний вояка, не раз спотикався об камінь фаталізму у своєму житті. У хлопця було тяжке дитинство, а самопожертва наче стала його спонсором. Мати Ріка віддала своє життя, врятувавши сина від автівки, батько теж загинув у спробі врятувати світ. Що цікаво, останній також був у складі суїцидальної компанії. Ще в дитинстві середній з Флеґів дав обіцянку батьку, що продовжить його справу, тому шанс стати справжнім космонавтом він обміняв на своє місце у команді Аманди Уоллер. Суперсил Рік не має, але може похизуватись собою як чудовий пілот, тактик, лідер, людина, що знається на бійках, зброї та стеженні.

 

Harley Quinn | DCHarley Quinn

Нарешті дістались солоденького. Полуничка на нашому тортику з тротилу — Гарлі Квінн. Мабуть, вже всі знають, що поява Гарлі відбулась саме в мультсеріалі “Бетмен” 1992 року, а її справжнє ім’я Гарлін Квінзель, що зрештою склалося у прізвисько-звуконаслідування слова “арлекін”. Після ребуту від DC, Гарлі повідала свою історію, яка наразі  є канонічною. Хоча сама Квінн кожного разу додає нові та забирає старі деталі історії. А ще вона вбиває всіх, з ким ділиться своїм оріджином, тому тсс, не патякайте  там зайвого.

Народилась дівчинка недалеко від Брукліна та була найстаршою дитиною в сім’ї, зростала серед трьох братів. Змалку проявляла в собі маніакальні зародки і не по-дитячому цікавилась психологією злочинців. Захоплення переросло в реальну мрію, Гарлі вивчилась на психолога та отримала престижну роботу, і все ж прагнула лише одного — зрозуміти злочинний розум. По стрімкій вгору вона дісталась до Аркема. Аби втертись в довіру до пацієнтів, Квінзель вмовила начальника на експеримент. Пофарбувавши волосся у червоний та синій, Гарлі потрапила до лікарні як одна з пацієнток, а об’єктом її уваги став, звісно, Джокер. Це було кохання, скажене, але кохання, принаймні так вважала сама Квінзель. Через деякий час лабільність дала своє і після фокусів блідолицього, Квінзель влаштувала їхню втечу з Аркему. За це чоловік зі зеленим волоссям віддячив поштовхом в чан з хімікатами. Шляхи Джокера та Гарлі стрімко розімкнулись і в New52 Квінн більш самостійний персонаж, що не може не тішити.

Після фрустрації з невдалим коханням новоспечена злодійка недалеко зайшла доріжкою лиходія. Завдяки Канарці, Гарлі запроторили за грати в Бель Рів (Belle Reve). Це там, де заправляє Аманда Уоллер, якщо що, остання і завербувала Гарлі до “Загону Самогубців”, а на додачу дала ґаджет у вигляді нанобомби, вживленої в шию. Квінн проявила себе як доволі хаотична та неврівноважена особистість, яка завжди знайде пригод на свою чималу биту.

У складі самогубців між Гарлі та Дедшотом з’явилась певна хімія, здоровий розум ніколи її не зрозуміє. У фільмі, скоріше за все, продовжать цю тему, поки автори коміксів йдуть на відверті прийоми між цими двома, що надає пікантності всій серії. Наприклад, після чутки про смерть Джокера, Гарлі вкрала з поліційного відділку зрізане обличчя містера Джея і натягнута його на Дедшота, за що той подарував Квінн кулю в живіт. Одним словом, все складно.

Ще Гарлі відмінна акробатка, чудово володіє ножами, а улюбленець серед зброї до перезапуску — це велетенський молот, а після ребуту — класична бита. Має імунітет до отрут та сили трохи вищі за людські на своєму піку. Цим завдячує Отруйному Плющу, яка, на секундочку, закохана у нашу карколомну особистість. Якось одного разу Гарлі запропонувала їй показати свого Бобра, той, який опудало насправді, ну зрозуміли? Читайте комікси англійською.

 

Deadshot | DCDeadshot

Названий батьками як Флойд Лоутон, персонаж був вигаданий у 1950 році, вперше з’явився у 59 номері онґоінґу “Batman”. Якщо коротко з історії, то коли Флойд був ще дитиною, на прохання матері мав вбити свого батька, але випадково вбив брата, і не переживайте, батька він також згодом ріпнув, і в матір закинув пару свинцевих. Спробуйте хоча б сказати речення про своє складне дитинство, Флойд прийде до вас і точно влучить в ціль. Психіка хлопця дала тріщину через сімейні проблеми і після убивства брата Лоутон дав обіцянку, що відтепер ніколи не схибить. Дедшот — професійний стрілець, що відполірував та довершив свої навички під час служби в морській піхоті, а потім у Лізі Вбивць.

Протягом тривалого терміну працював найманим вбивцею, поки в черговий раз бідолаху не запроторили до в’язниці. Там його “ввічливо” запросили доєднатись до “Загону Самогубців”. За виконання небезпечних місій Флойду пообіцяли зменшити термін ув’язнення, і паралельно з цим припрошували його тортурами. Основна мотивація героя лишень опосередковано стосувалась амністії, насправді підсвідомо Дедшот хотів лише одного, нарешті померти. До речі, про останнє: кілька разів червоноокий таки зустрічався з пані Смертю, але кляті науковці з Бель Рів знайшли спосіб реанімації свіженького трупа.

Під час перебування у суіскваді, Лоутон найчастіше виступав як лідер оперативної групи, на завданнях саме він приймав рішення як саме діяти, що робити та кого продавати. Знаєте, у будь-якій команді оперативників є одна особа, яка завжди отримує більше всіх, ця особа наче магніт для пострілів, переломів та травм, так от в загоні це Дедшот. Ще Флойд ніколи не боявся йти на жертви серед колег. Так одного разу лишив кулю в голові Вольтаіка, щоб вилити весь бруд кривавої місії на небіжчика, адже хтось має за все відповідати. Рішучий, сміливий, готовий на все заради своєї дочки, має своє поняття честі та справедливості.

Візитною карткою постріляча є два автоматичні пістолети, що розташовані на зап’ястях, в крихітках звісно є глушники, твоїх криків все одно ніхто не почує. Надлюдських сил Дедшот не має, але влучність у стрільбі просто на межі фантастики, жоден персонаж не може похизуватись такими ж досягненнями. Не раз проявляв себе як відмінний шпигун та рукопашний боєць, плюс знає, де на твоєму тілі натиснути на точку “якжекурваболячеможнаявжездохну”.

 

Killer Croc | DCKiller Croc

Джин Колан (Gene Colan) та Ґеррі Конвей (Gerry Conway) створили Крока у 1983 році, а знайомство з читачами відбулось у 357 номері Бетса. Вейлон Джонс зростав із рідкісним захворюванням шкіри — іхтіозом. Тіло бідолахи вкривалось лускою на кшталт рептилій. Мати померла ще при пологах, а батько не захотів зв’язувати свій шлях із нащадком. На жаль, пацюк-мутант малого також до себе в каналізацію не забрав. Тому довелось терпіти реалії життя в соціумі.

Однолітки не приймали Вейлона за свого та просто зробили з нього об’єкт збиткувань. Через це кожного дня хлопець намагався змити з себе лускаті частинки шкіри, але доволі швидко відмовився від цієї ідеї через пекельний біль. Вейлон подався шукати кращої долі до цирку, де вбивав крокодилів на публіку. Звідти й отримав свій псевдонім. Одного разу бос не віддав кродилу весь його заробіток та поставив йому ультиматум. Що ж, не ту особу він обрав для ультиматумів, але нічого, він зрозумів свою помилку і від всієї душі нагодував Крока своєю рукою разом із грішми. Крок — один з найбільших ворогів Бетмена, та з давніх часів мріє назавжди покінчити з Кажаном. Хоч інтелект убивці крокодилів став страждати після мутацій, все ж він зміг завербувати просто велетенську кількість безхатьків до своєї каналізаційної армії. Окрім природної хвороби, Крок декілька разів йшов на експерименти по збільшенню сил, через це його зовнішність дістала більше схожості з крокодилами-бодибілдерами. Має надміцну шкіру, гострі ікла та пазурі, володіє велетенською силою, надлюдською швидкістю, витривалістю і реакцією. За період перебування в цирку перейняв для себе частину прийомів з реслінгу. Мотивація для свого життя — ненависть, мотивація до ненависті — своє життя.

 

El Diablo | DCEl Diablo

Чато Сантана — третій серед тих хто носить наймення “El Diablo”, себто “диявол” іспанською. Вигадали героя Джей Ніц (Jai Nitz) та Філ Гестер (Phil Hester) у 2008 році. Чато виріс в Мексиці та подався в банду при першій же можливості. Заавдяки кмітливому розуму та жорстокості стрімко рухався по ієрархічній драбині до верхівок банди. Свої надсили отримав від оригінального Ель Дьябло — Лазаря Лейна. Зрада в злочинному світі — це аксіома, от і Чато зустрівся з нею, коли на кримінальній справі потрапив до в’язниці через підставу своїх напарників. Старі друзі заявились у лікарню та провітрили живіт хлопчини своїми ножами, бо вважали, що той заклав їх. Він не відкинув задніх лише через те, що зустрівся з оригінальним “Ель Дияволом” саме після цього інциденту. В New52 зразу ж опинився у суіскваді як постійний учасник, а місце там отримав, бо спалив колег-бандитів у їх власному будинку. На жаль, там виявились жінки та діти. Чато зрозумів, що накоїв занадто багато лиха та власноруч здався поліції. Як виявилось насправді, Ель Дьябло був сплячим агентом Василіска, коли перебував у команді самогубців. Більшу частину свого часу проводить у самобичуванні та молитві до Всевишнього.

Він пірокінетик, себто здатен створювати, контролювати та поглинати полум’я. Своєрідні тату на його шкірі пов’язані з пірокінезом, вони частково зникають після виклику полум’я, тому Сантана змушений весь час їх поновлювати. Невідомо що буде, коли він повністю використає весь запас тату, як варіант замінить декого полум’яного в редакції PlayUA.

 

Suicide Squad / Загін Самогубців / Комікс

Цікаво, що всі вищезгадані персонажі ніколи одночасно не були учасниками загону в коміксах. Творці кінострічки нашинкували групу смертників досить колоритним людом, але чи вдалось зробити це дійство феєричним та по-справжньому цікавим? Дізнаємось вже 4 серпня.

Ледь не забув, а хто з суіскваду ваш улюбленець? Відповідати можна в коментарях. Читайте комікси і дякую за увагу.

ПОПЕРЕДНІ ВИПУСКИ «КВАТИРКА У КОМІКСИ»

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

«Первородний гріх»: Усі подробиці зі зйомок нового «Декстера»

Автор: Микола Єрьомін

Декстер: Первородний гріх

Тарантіно в космосі: усе, що ви могли пропустити в нових трейлерах Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Star Wars Outlaws

Як добре ви знаєте гру Valorant? (Тест)

Автор: PlayUA

Як добре ви знаєте гру Valorant?

Ігрові приставки для телевізорів: новий рівень розваг

Автор: PlayUA

Metroid Prime 4: Beyond, Mario & Luigi: Brothership, Zelda: Echoes of Wisdom — Підсумки червневого Nintendo Direct

Автор: Барлет Ярослав

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

AirPods 3 проти AirPods 2: які бездротові навушники Apple краще купити геймеру

Автор: PlayUA

airpods pro 03

Трощи, ховайся і з песиками грайся: нові подробиці ігроладу Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

assassin'screedshadows15

Домашній тріумф: Огляд студентського відкритого кубку ЛДУФК з Counter Strike 2

Автор: BenderUA

1718440506167