“Лоґан: Росомаха” — фільм, якому вкрай важливо вдатися

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

3 березня на великих екранах з’явиться фільм, у заголовку якого не буде ні “Люди Ікс”, ані “Росомаха”. Просто “Лоґан”. Дев’ятий за ліком фільм, де Г’ю Джекман зіграє одного і того ж персонажа.

Якщо ви свого часу проґавили усі у клубі танці та не знаєте, хто в біса такий цей Лоґан/Росомаха, не переймайтеся — згодом вас чекають докладні розповіді про цього персонажа та його довгий шлях у коміксах і кіно. А зараз варто бодай коротко окреслити, чому “Лоґан: Росомаха” — аж настільки важлива стрічка як для самого Джекмана, так і для нас, глядачів старих і нових.

“Лоґан: Росомаха” стане останньою появою актора в образі Росомахи. І якщо фільм зазнає успіху трохи меншого, ніж феєричний, тоді з гіркотою слід буде визнати, що левову частку своєї кар’єри (17 років!) Джекман витратив на стрічки категорії “meh”. А глядачі… глядачі заслуговують хорошого фільму про Росомаху не менше.

Росомаха-аха-аха

Фільм “Люди Ікс” вийшов у 2000 році. Якби він був людиною, то закінчував би 11-ий клас.

Люди Ікс / X-Men (2000)

Без цієї стрічки не існувало би ніякого засилля комікс-муві, кінематографічних усесвітів та стріхозривальних гонорарів Роберта Дауні-молодшого (та й сам він, можливо, уже би давно врізав дуба від передозу). Що характерно, навіть на тлі сучасних кінокоміксів старенькі “Люди Ікс” виглядають пристойно: так, певні речі нещадно застаріли, проте не бракує вдалих рішень.

Цей фільм був промацуванням ґрунту, пошуком правильної відповіді шляхом проб і помилок. Цей фільм переконав мільйони людей, що з коміксів можна зробити доладне розважальне кіно. Цей фільм, зрештою, показав нам настільки крутого Росомаху у виконанні Джекмана, що цей персонаж надовго обжився у поп-культурі.

АЄОА. Вікові рейтинги. Саме вони ніколи не дозволяли спустити Росомаху з ланцюга. Звісно, спершу кінороби самі толком не знали, як слід показувати персонажа. Але коли стартова версія Росомахи знайшла відгук у публіки, ризикувати ніхто не захотів: персонаж був достатньо брутальним, дами від нього мокріли, діти фанатіли — навіщо кому зайва кровяка і матючиння?

Люди-Х: Росомаха / X-Men Origins: Wolverine (2009)

І щойно закінчилася трилогія, а глядачі одностайно втоптали у багно перший сольний фільм про Росомаху, справи остаточно пішли під укіс. Росомаху з повноцінного серйозного персонажа (винятком є хіба The Wolverine, проте докладніше цей фільм поговоримо у відповідному матеріалі) звели до фан-сервісного атрибута — косметичної прикраси, яка просто повинна бути у фільмі про Людей Ікс, показати брутальний писочок і випустити кігті.

Так воно все було дотепер

Чому “Лоґан” такий важливий

Гучний успіх “Дедпула” дозволив позбутися одного з головних обмежень і створити-таки фільм з рейтингом R, де ніхто не приховуватиме лайки та червоних фонтанів. Росомаха позбудеться повідка і нарешті зможе постати перед нами у всій своїй красі. Втім, насильство не має бути самоціллю — вкрай потрібна і хороша історія, яка надасть можливій різні сенсу.

Ай, дідько, про що тут говорити, погляньте-но на ці трейлери!

Лоґан / Logan (2017)

Зараз усе вигалядає напрочуд доладно і доречно, творці фільму (хочеться у це вірити) йдуть правильним шляхом. Вони плюнули на все те часове місиво і плутанину з персонажами. Все, годі. У нас є Лоґан, і це його історія, його останнє слово.

Настав час розплати. Розплати за недолугі сценарії, зіпсованих лиходіїв та відра нереалізованого потенціалу. Розплати за безбожно понижену планку якості та потопання у фан-сервісі. “Лоґан: Росомаха” мусить залишити все позаду, мусить стати самобутньою історією.

Бо це остання змога зробити все, як треба. Іншої вже не буде.

Останні статті

5 дико красивих ігор 2021 року, де форма важливіша за зміст

Автор: Владислав Папідоха

Sable

Занедбана власними батьками — Історія PS Vita

Автор: Владислав Папідоха

PS Vita

З білого кота чорного не зробиш. Огляд Silver Cats

Автор: PlayUA

Silver Cats

Золото серед сміття: як створюється саундтрек еко-гри Trash Is Fun

Автор: PlayUA

Trash Is Fun

Подвійний Вовсаж. Враження від Forza Horizon 5

Автор: PlayUA

Forza Horizon 5

Повернення класики 90-х: всі анонси Disney+ Day 2021

Автор: Микола Єрьомін

Games Gathering 2021 у грудні бути! Плани та подробиці

Автор: PlayUA

Games Gathering 2021

Наскільки добре ви знаєте 3D-трилогію Grand Theft Auto (Тест)

Автор: Михайло Петрунів

Наскільки добре ви знаєте 3D-трилогію Grand Theft Auto (Тест)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: