Людина-космос: помер піонер візуальних ефектів Колін Кентвелл

Продовжуючи тему смерті людей, які змінили наші уявлення про світ та/або те як він виглядає: кілька днів тому стало відомо що 21 травня у віці 90 років з життя пішов Колін Кентвелл,  художник концепт-арту і майстер візуальних ефектів без якого сучасна фантастика виглядала б геть по-іншому.

Колін Кантвелл знав що таке космос не “зі стелі” — в молодості він встиг попрацювати на NASA і 20 липня 1969 року консультував CBS News, розтлумаючуючи що саме вони показують популярними термінами ведучому Волтеру Кронкайту. Проте ще до того, у 1968 році він робив додаткові візуальні ефекти космічних подорожей для Стенлі Кубрика і його епохального фільму “2001: Космічна Одіссея” (2001: A Space Odyssey), що мабуть істотно вплинуло на коспірологічні теорії що приземлення Apollo 11 було насправді зафільмовано Кубриком.

Робота над “Космічною Одіссеєю” і власним режисерським проєктом, документальним фільмом для планетаріїв “Подорож до Зовнішніх Планет” (Voyage to the Outer Planets) вплинула на те, що у 1974 році Кантвелла було найнято Джорджем Лукасом для фільму “Зоряні війні” (Star Wars). Саме Кантвелл розробив зовнішній вигляд переважної частини транспортних засобів “Нової Надії”: X-Wing, Y-Wing, TIE Fighter, Зоряний руйнівник, “Зірка смерті”, Tantive IV (використаний деінде один з забракованих дизайнів “Тисячолітнього соколу”), лендспідер Люка і сендкроулер Джав — все це творіння Кентвелла.

Окрім більш-менш традиційної праці з моделями для докментальних стрічок Mars: The Search Begins і Genesis, з 1979 року Колін Кентвелл зацікавився комп’ютерною графікою. Вперше спробувавши себе в цьому напрямку на фільмі “Бак Роджерс у 25 столітті” (Buck Rogers in the 25th Century) на початку 1980-х рр. Кентвелл консультував корпорацію Hewlett-Packard щодо створення спеціалізованого комп’ютера HP 9845C, який невдовзі був успішно “обкатаний” самим Кентвеллом на фільмі “Воєнні ігри” (WarGames). За ефекти для цього фільму його було номіновано на премію BAFTA за найкращі візуальні ефекти яку, за іронією долі, отримало того року “Повернення джедая”, де досі використовувались дизайни Кентвелла.

Заслуги Кентвелла в дизайні “Зоряних війн” довго залишались затьмареними іншими художниками, такими як Ральф МакКворрі, проте у 2014 році про Кентвелла згадали на тлі аукціону його ескізів. Ця увага дозволила Кентвеллу дописати і опублікувати у 2016 р. науково-фантастичну книгу CoreFiles, над якою він працював кілька десятиліть. У 2018 році вийшло продовження, CoreFiles 2. Свої літературні надбання Кентвелл описував як суміш суто  наукової літератури з політом фантазі. За кілька десятків років те що було частково написано як фантастика встигло справдитись.

В останні роки життя Кентвелл страждав від хвороби Альцґеймера, проте продовжував з’являтись на конвентах поціновувачів фантастики і працювати.

Читайте також

Розробку рімейку The Star Wars: Knights of the Old Republic призупинили

star wars knights of the old republic

Star Wars: KOTOR 2: The Sith Lords відвідає Switch вже наступного місяця

Star Wars: Knights of the Old Republic

Продовження Star Wars Jedi: Fallen Order вийде наступного року

Star Wars Jedi: Survivor

Стрім LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

lego star wars skywalker saga ps4 po polsku wersja gry pudelkowa

Спадок 1313: Емі Генніґ знову працює над грою у всесвіті Star Wars

Star Wars

Ось як виглядала Star Wars 1313 — скасована гра про Бобу Фетта [відео]

star wars boba fett zg 1920x1080

Стратегія, шутер і екшн: Respawn розробляє аж 3 нових гри у всесвіті Star Wars!

Анонсували нову гру по всесвіту Star Wars для мобілочок

Star Wars: Hunters

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: