Мідлвест

Люті вітри — Враження від першого тому «Мідлвест»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Попри свою першочергову мету плекання та популяризації українських мальованих історій, видавництво UA Comix не втрачає можливості часом видавати й західні роботи за ліцензією. Хай вони й маскуються у таких випадках під своїм імпринтом Other Comix, та ми знаємо, які хитруни за цим ховаються. Таким чином вони вже видавали перший том «Сабріни», а колись світ побачить і легендарний «Усаґі Йоджимбо». І вже за цими двома найменуваннями можна простежити тенденцію видавця обирати не масові історії з крутим візуалом. Так сталося і з дивом виданим під час Україно-російської війни «Мідлвестом».

«Мідлвест» — це історія про злість та наслідки її ігнорування. Тутешній світ — це 80-ті з легким напиленням магії та дрібкою надміру крутих механізмів. Головний герой — простий хлопака, що уже не один рік прокидається затемна, щоби розвезти свіжі газети жителям свого маленького містечка у глибинці Мідлвесту. Цей край славиться своїми фермерськими угіддями, які покривають майже всю його територію, та грізними буревіями. Подекуди він наповнений дрібними містечками, що живуть своїм тихим, позбавленим подій життям.

Декілька років тому сімʼю хлопця покинула матір. Тож хлопчина залишився на самоті з батьком, який винить колишню дружину у всіх бідах світу, а накопичену злість спускає на дитину. Й ось після неузгодженої з батьком вилазки до друзів, у сімʼї відбувається гучна сварка. Батько перетворюється на буревій, який розносить їхнє рідне містечко та залишає на грудях хлопчака дивну рану. Після цього малий тікає зі своїм найближчим другом, балакучим лисом, світ за очі на пошуки кращої долі. Уже потім він дізнається, що залишений батьком слід — це відбиток переданої йому люті, яка те й діло норовитиме вирватися назовні і знищити все довкола.

Події в Мідлвесті не топчуться на місці та нестримно рухаються вперед. Здавалося б буквально щойно хлопчина посварився з батьком, як уже зараз він на іншому кінці штату з мандрівною цирковою трупою звикає до життя у новій сімʼї. Вміщена у першому томі третина історії встигає ввести до оповіді всіх центральних персонажів та розставити фігури в очікуванні нового етапу конфлікту поколінь, який ось-ось відбудеться. І це одразу мотивує піти й дочитати «Мідлвест» в оригіналі, бо продовження українською буде ой як нескоро, а оповідь обривають буквально на найцікавішому.

Виглядає «Мідлвест» бомбезно. Це те, що мотивує гортати сторінки туди-сюди навіть після завершення читання. І справа не тільки в тому, що часом Хорхе Корона спрацьовує на 200% і видає чудесну своїми деталями картинку. Мідлвест — буденний за своїм наповненням світ альтернативних 80-х, у цьому форматі складно сказати щось нове або вразити. Та вибір кольорів наповнює цей світ життям і додає йому нашарування казковості. У сукупності компонентів, візуал «Мідлвесту» справляється з тим, щоб доповнити історію і підкреслити емоції головного героя, які відіграють центральну роль в історії.

Українське видання «Мідлвест» вийшло у звичному для палітурчастих творів видавництва UA Comix форматі. Це 6 перших випусків (загалом їх 18) зібраних воєдино з колекцією альтернативних обкладинок наприкінці. Загалом 160 сторінок. Видано його у співпраці видавництв Other Comix та «Тут» за ліцензією Image Comics. До якості та перекладу, звично, немає зауважень і книга залишає по собі лиш приємні враження.

Завʼязка «Мідлвест» чіпляє на гачок та переконує, що далі все буде тільки крутіше. Ця історія заледве здивує вас своїм наповненням, але вона якісно зроблена і місцями аж світиться вкладеною в себе любовʼю. А ще вона неабияк підсилюється своїм візуалом. І особисто мені видалася вартою до знайомства.

Як мені відомо, від тієї частини накладу першого тому «Мідлвест», яку встигли надрукувати до 24 лютого, мало що залишилося, тож не зволікайте з придбанням. Знайти книгу можна за цим посиланням.

Останні статті

Я паровозик, який не може — Стан справ у видавництва «Видавництво»

Автор: Владислав Папідоха

Маус

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

Автор: PlayUA

ELDEN RING

Нові видання зачекають, але будуть інші проєкти – Стан справ у видавництва Fireclaw Ukraine

Автор: Владислав Папідоха

Deadpool

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: