web analytics
Хижі Світи

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

У далекій галактиці, де зірки танцюють вальс долі, існував світ, населений дивовижними тваринами. Одного разу, відкривши стародавній артефакт, карту космосу, що вказує на незвідані планети, сповнені таємниць та можливостей, збуджені перспективою пригод та відкриттів, вони вирішили побудувати космічні кораблі, які могли б доставити їх до цього загадкового світу. Вони знали, що на них чекає щось велике, але також розуміли, що перед ними стоїть безліч випробувань, які залишать свій слід на сторінках космічної історії.

У настільній грі «Хижі Світи» від видавництва Woodcat, перед гравцями ставлять задачу зібрати команду для дослідження невідомих планет та вирушити у космічну подорож. Роблячи ходи по черзі, гравці намагаються зібрати найкращих фахівців у космічній сфері, які принесуть їм перемогу в грі.

Головний механізм гри — збір сетів, що працює у парі зі створенням різних карткових комбінацій, яких у грі «Хижі Світи» просто неймовірна кількість. Відправляючи космічний корабель на дослідження планети, гравець отримує певну дію, яка, у свою чергу, може принести ще одну дію, а потім ще одну і так далі.

Наприклад, я надсилаю космічний корабель на дослідження нової планети. За це я отримую можливість зіграти картку з руки. Граючи карту ведмедя-пілота, я отримую можливість розіграти карту інженера. На щастя, у мене на руці якраз є носоріг-інженер, якого я й розігрую, за що маю можливість зіграти робота, а робот дозволяє мені отримати карти нових членів екіпажу, яких я зіграю вже трохи пізніше.

Щораз коли подібну комбінацію вдається провернути — отримуєш вирву позитивних емоцій. І хоча подібних ігор зі схожими механіками не так уже й мало, у «Хижих Світах» процес гри особливо природний і розслаблений. Хороші комбінації можуть виходити випадковим чином, без особливого планування. Однак якщо докласти зусиль, результат буде значно якіснішим. І в ці моменти, коли тобі вдається зіграти 5-6 карток за один хід, це приносить сильне задоволення.

Переможні очки в кінці гри, за всіма законами жанру ігор з механікою збору сетів, нараховуються за все поспіль, без особливих новацій. Набори з однакових або кардинально різних тварин дозволяють вам або сконцентруватися на чомусь конкретному або пуститися у вільне плавання. Також ви отримуєте переможні очки за роботів, ветеранів космічних просторів та за особливих тварин-агентів, які вимагають виконання певних умов.

Попри мою скептичність щодо «Хижих Світів», гра вразила мене. Цей проєкт не зможе запропонувати вам справжні космічні пригоди. Тут немає битв, немає “досліджень”, немає особливої історії та наративу. Ви не відчуєте романтики космічної саги і тут не буде глибокого занурення в процес. Бо «Хижі Світи» – це сімейна єврогра. Проте, не дивлячись на відсутність наративних елементів, гра має якийсь особливий шарм. Ця невеличка коробка ховає у собі якусь витончену магію.

Оформлення дуже сучасне, але при цьому ніби виконане в стилі вінтажного sci-fi.  Люди, які були замінені тваринами, мають властиві людям риси, і ніби наділені особливим характером, який можна відчути просто розглядаючи ілюстрації. У «Хижих Світів» є якийсь чарівний, космічний вайб, і він проникає у вас крізь ігрові компоненти, зачаровує своєю простотою та відкритістю.

Механічно «Хижі Світи» на мій погляд практично досконалі. Ігрові карти відмінно поєднуються між собою, все добре збалансовано. Тут можна протистояти рандому, змінювати плани на ходу і добиватися хороших результатів, навіть якщо в це особливо і не віриться спочатку.  Це відмінний показник для подібної гри.

Мабуть, єдиний значний мінус «Хижих Світів» — не зовсім очевидна і подекуди  конфузна інфографіка, яка потребує постійних роз’яснень. Наприклад, чому художник вирішив, що знак «+» повинен розцінюватися і трактуватися гравцями як «більшість»? Подібних дивних рішень в ігровій інфографіці я не зустрічав десь із 2013 року.

Тим не менш, я вважаю, що «Хижі Світі» чудова гра. Тим, хто вже знайомий з настільними іграми і хоче трохи розширити свій світогляд — це ідеальний вибір. Правила гри прості, ігролад без надмірних обтяжень, кількість прийнятих рішень — помірна, але при цьому достатня для тих, хто досвідченіший, і не приголомшлива для тих, хто тільки починає свій настільний шлях.

Незалежно від того якого результату ти досяг чи наскільки хорошу команду зібрав — завжди є почуття причетності. Ти відчуваєш, що щось зробив і на свої результати приємно дивитися. 

У цьому, як мені здається, і полягає магія сучасних настільних ігор, де взаємодія між гравцями хоч і була зведена майже до нуля, але з’явилися інші, не менш суттєві причини, щоб сісти за ігровий стіл зі своїми близькими та провести з ними час саме таким чином.

Придбати настільну гру «Хижі Світи» від видавництва Woodcat можна за цим посиланням.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Новий бюджетний король — Огляд механічної клавіатури 1stPlayer MK8 Lite Gateron Black Switch

Автор: Володимир Бортюк

1stplayer mk8 lite review 03

Ти не знаєш, як добре тобі може бути. Огляд на фільм «Шопінг»

Автор: Микола Єрьомін

Shopping

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Acer розширює лінійку Android-планшетів Iconia Tab

Автор: PlayUA

p.ua.04 acer iconia tab p10 21 p10 21q 2

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix