Мальопис. Огляд Concrete Genie

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

У 2017 році компанія Sony офіційно анонсувала нову ексклюзивну гру для PlayStation 4 від студії PixelOpus. Проект під назвою Concrete Genie відразу привернув увагу користувачів яскравими фарбами, стильними неоновими малюнками і незвичайною механікою малювання. Тепер же гра відправилася в реліз і подарувала можливість буквально кожному спробувати себе в ролі відважного художника, готового боротися за своє улюблене місто проти сил темряви.

Історія Художника

Головний герой, хлопець на ім’я Еш, спокійно малює в своєму альбомі і згадує ті часи, коли його рідне місто було яскравим, світлим і затишним. А по факту рибальське містечко Денска вразила якась темна сила, і барви покинули його, а з ними і більшість жителів. Тепер місто стало похмурим гнидобищем, на вулицях якого можна зустріти лише натовп хуліганів. Власне, вони грають ключову роль в розвитку сюжету, але про це ви дізнаєтеся набагато пізніше і вже не від мене.

Хулігани рвуть наш альбом і садять Еша в вагончик, а потім і зовсім відправляють хлопця на маяк, де, якщо вірити чуткам, живе страшний привид. Незабаром виявляється, що привидів там немає, а ось милий дух – є. Він дає нам чарівного пензля і в досить зрозумілій формі пояснює, що місто потрібно врятувати від темряви. Для цього потрібно малювати, запалювати лампочки на гірляндах і виганяти сили темряви геть, щоб люди знову повернулися сюди жити. Природно,  що наш відважний хлопець приймає рішення допомогти Місяцеві (духу, що живе в маяку) і жителям Денска. Тепер залишилося лише зрозуміти, куди рухатися і де шукати потрібні нам лампочки.

Барви

Протягом всієї гри у Еша всього одне завдання — йому потрібно малювати під лампочками і гірляндами, щоби запалити в них світло і врятувати певні локації від смутку й печалі. Під час малювання ви вільні вибирати будь-який малюнок або візерунок, прикрашаючи місто стильними пейзажами. Варто сказати, що малюнки зберігаються весь час і те, що ви намалювали в перші хвилини проходження, залишиться там аж до самого кінця. Крім малюнків нам зрідка зустрічаються духи, яких потрібно малювати і оживляти, щоби вони нам допомагали надалі.

Наприклад, дух вогню може підпалювати червоні ганчірки, а жовті духи здатні запускати механізми і подавати електрику в щитки. Варто відзначити, що духи є малюнками на стіні і рухаються вони виключно по стінах. Це потрібно враховувати, адже досить часто дух просто не може пройти туди, куди ви хочете. У таких ситуаціях варто пошукати в околицях прихований малюнок і оживити його. Також не забуваємо, що у духів є енергія, і якщо вона закінчилася, то ви повинні намалювати йому бажаний предмет, щоби дух знову був готовий допомогти Ешу. Духи — ключовий елемент ігроладу і наші вірні друзі на шляху до перемоги.

Крім малювання і духів є ще тонна  елементів, які очікуєш скоріше від Uncharted, ніж від гри про малювання на стінах. Наш герой хвацько стрибає по платформах, лазить по трубах і стрибає через провалля без страху і жалю. Розробники дуже вдало комбінують спокійне малювання з активними пробіжками, не даючи нам можливості занудьгувати або просто розслабитися.

Неочікувано тут стріляють абсолютно всі рушниці на стіні. Наприклад, хулігани, яких показали на початку гри, весь час підтримують напругу в ігроладі, а пізніше взагалі зіграють ключову роль у розповіді. Журнал із малюнками, який порвали ті ж хулігани, є основним елементом розвитку персонажа — без нього проходити кампанію було би на кілька вагомих причин менше. А три кольорових плями, які з’являються у нас на рюкзаку і всю гру практично ні до чого не придатні, стануть основою для кульмінації. Без них розробники не змогли би зробити фінальну сцену настільки епічною.

Уроки малювання

Найнезвичнішим елементом Concrete Genie можна сміливо назвати процес малювання, адже розробники вирішили відмовитися від звичних нам елементів керування  і задіяти гіроскоп геймпаду. Це досить сміливе рішення і на моїй пам’яті є всього кілька проектів, які можуть похвалитися тим же. Ви в будь-який момент можете натиснути на R2 на геймпаді і з’явиться меню малювання пензлем. Далі потрібно вибрати елемент, який ми будемо малювати, а після цього затиснути R2 і нахиляти геймпад так, щоб з’явився малюнок. Спочатку це здається не дуже зручним, але звикаєш дуже швидко.

Вибирати малюнок можна нахиляючи геймпад, або ж за допомогою хрестовини, а перемикатися між вкладками можна прямо під час малювання через R1 і L1. Більш того, під час нанесення малюнка ви можете рухати камеру і рухатися самим персонажем, що дозволяє нам робити широченні малюнки. Варіантів малюнків дуже багато, вони всі яскраві, соковиті і дивовижні, плюс ви лише керуєте геймпадом в різні боки, а красиві пейзажі і рослини різної форми і величини з’являються самостійно. Виводити кожну квіточку на стіні не потрібно.

Якщо ж керування за допомогою гіроскопа вам не подобається — ну хто ж вам суддя —, можна перейти в налаштування і перемкнути «приціл» під час малювання на правий стік. Тоді гра перестає бути настільки захоплюючою і унікальною, але деяким геймерам так буде набагато зручніше. І, звичайно, не забувайте, що пітьму зі стін можна зігнати тільки супер-фарбою, яку нам в пензлик заряджають духи, а активується вона одночасним натисканням на R2 і L2. Малює така фарба ще яскравіше і соковитіше, плюс без неї запалити всі лампочки просто не вийде, так що це теж ключовий елемент ігрового процесу.

Тривалість у гри невелика — у вас піде приблизно 6-8 годин на проходження, і не більше 10 в разі полювання за платиновим кубком. Ще менше часу знадобиться, якщо не збираєтеся малювати умовні пейзажі, щоби запалити гірлянди, не будете взаємодіяти з духами при відсутності необхідності або вже на початку пригоди відкриєте путівник. В такому випадку взагалі незрозуміло бажання придбати Concrete Genie, адже задоволення від проходження ви ніякого не отримаєте. Вона здатна подарувати неймовірно позитивні емоції, але тільки якщо вам до душі творчі активності і добрі історії.

Маленький шедевр

Concrete Genie — це нехай і маленький, але висококонцентрований шедевр з унікальним ігровим процесом в основі. Пригоди Еша і міських духів залишають в душі теплі почуття, а прекрасно виконані графічна і музична складові без кінця тішать око і слух. Інструментарій для малювання виконаний таким чином, що отримувати задоволення від розпису вуличок Денски здатний будь-хто, адже для цього не потрібно будь-яких умінь або знань — тільки ваша уява. Довершує картину взаємодія головного героя з духами, яке дарує безліч посмішок і піднімає настрій.

80

Відмінно

Вдалося

  • Художній стиль
  • Історія

Не вдалося

  • Протяжність гри
  • Для когось незручне керування гіроскопом

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Майкл Маєрс уже не той. Огляд фільму «Гелловін. Кінець»

Автор: PlayUA

Гелловін. Кінець

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

Автор: Микола Єрьомін

The Lawnmower Man

Щорічна доза. Огляд кампанії Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Автор: Володимир Вітовський

Call of Duty: Modern Warfare II

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: