Metaphor: ReFantazio, на відміну від попередніх ігор Atlus, має несподівано чіткий перелік «оптимальних рішень», який з перших же хвилин позбавляє вас чималої кількості можливих проблем чи незручностей під час проходження. Це я відчув на собі вже під час кількаразового проходження демо, а тепер і повної версії гри.
Хоча формально тут не можна грати неправильно, у багатьох ситуаціях є один найкращий вибір, і якщо ви не зробите його відразу, то дійсно можете собі трохи загальмувати чи ускладнити проходження. Тож, навчений гірким досвідом і змарнованим часом, я зібрав для вас кілька найголовніших порад, які позбавлять вас чималої мороки навіть на високому рівні складності.
Якнайшвидше позбудьтеся Шукача й вкладайте перші очки розвитку в магію
На превеликий жаль, Metaphor: ReFantazio не дає нам власноруч розподіляти очки характеристик нашим супутникам, тому хочеш не хочеш, а мусиш зважати на їхні заготовлені схильності. Наприклад, Стролу гра автоматично розвиває силу, тож йому найкраще пасуватимуть Воїн чи Монах, а ось у Галкенберґ передусім росте витривалість, тож їй якнайкраще пасує Лицар. Тож нашому герою лишаються на вибір аж три стартові магічні архетипи, але щойно вам дадуть можливість вивчи когось нового, відразу ж замініть Шукача на Мага.
Шукача треба позбутися, бо він має вразливість до вогню, а перші кілька годин більшість ворогів і мінібосів мають якраз-таки вогняні атаки. Зважаючи, що експлуатація вразливості подовжує ворожий хід і має великий шанс накласти горіння, Шукач дуже швидко з переваги стає найбільшою проблемою вашого стартового загону.
Натомість Маг уже зі старту має вогняне й крижане закляття. Далі завдяки знайденому на початку гри (в шахтах) запальнику ви отримаєте ще й магію вітру. А щойно вам випаде змога вивчити Цілителя, зробіть це й «пересадіть» його закляття світла Магу — і ви маєте практично повний набір, щоби тицькати у всі можливі елементальні слабкості початкових ворогів і подовжувати власні ходи. Ну і звісно ж, маючи такий план, вкладайте всі очки розвитку в параметр Ma, щоби завдавати непристойно великої шкоди. Цього вам гарантовано вистачить на безпроблемне проходження перших 10-15 годин, якщо не більше. До всього, Маг має абсолютно шикарну пасивку, яка відновлює вам ману за кожного вбитого чи приголомшеного ворога в ріалтаймових боях. Зважаючи, що менеджмент мани в підземеллях є однією з найважливіших речей, а предметів на її відновлення на початку завжди не вистачає — це просто рятівна властивість.
Утім, ви можете піти ще далі. У рекрутинговому центрі відповіді на питання про ваші здібності не просто для краси, а визначають вашу основну характеристику. Вибираєте «Я маю гострий розум» — і все, маєте стартовий приріст до магії та пріоритетний розподіл автоматичного очка характеристик.
Винятком, коли Мага (чи Цілителя, про якого згодом), треба буде зняти, є ситуації, коли вороги впадають в шаленство від певної зброї чи архетипу. Скажімо, Коридор Беллеґа, куди гра вам радить іти після першого сюжетного «підземелля», бо на той час недостатньо сильні. Мовляв, більшість тутешніх ворогів відразу шаленіє, коли бачить Мага чи Цілителя, й завдає значної шкоди всьому вашому загону. Я все ж не став знімати Мага й зумів пройти все підземелля, попри занизький рівень, а от на фінальному босі все ж довелося змінити архетип, бо через оте довбане шаленство він мав застосував особливий прийом, який не давав загону можливості нормально відбиватися.
Побийте дракона в копальні
Ще в пролозі, наприкінці вашої подорожі копальнями, ви натрапите на сплячого дракона. Гра заохотить зараз тихенько прокрастися до виходу, і повернутися до нього трохи пізніше, коли ви піднаберетеся сили. Втім, вам кажуть, що можна все ж ризикнути й зараз… але це буде складна сутичка. Точніше, вона була би складна, якби не перша порада. На той момент ви вже зможете дати своєму персонажу архетип Мага (тобто в нього не буде слабкості до драконячого вогню, що вже дуже сильно спростить бій). Двох інших зробіть Воїнами, і все, просто бийте й не забувайте підліковуватися. Якщо хочете прискорити процес, можете в крамаря перед драконом придбати сувої з крижаним закляттям, щоб і Воїни теж могли скористатися з драконячої вразливості.
В нагороду ви отримаєте крутий меч, який варто віддати Стролу — і його вам теж спокійно вистачить на початок гри, що зекономить трохи грошей на купівлі й покращенні спорядження.
Мудрість 2 — ваш головний пріоритет
Виконавши перші дві поради, ви зможете витрачати дорогоцінний час на виконання квестів, покращення взаємин з іншими персонажами й покращення своїх королівських чеснот, а не ґрайнд підземель.
Перед першим сюжетним підземеллям у вас буде 10 днів на підготовку. Якщо ви колись грали в Persona 3, 4 чи 5, то тутешній добовий цикл вам уже знайомий. Якщо ж ні, знайте — це вам не гра з відкритим світом, де вас ніхто не підганяє, а цікавинки на мапі чекатимуть вас хоч тижнями, ні. За один ігрову добу ти можете зробити 3 значущі дії, описані вище: 2 вдень і 1 ввечері.
Так ось, поставте собі за мету якнайшвидше розвинути Мудрість до 2-го рівня. Чому саме її?
Бо це відкриє можливість очищувати в церкві знайдене спорядження (як розпізнавання предметів у Diablo), розкриваючи всі його можливості. Зокрема, той-таки трофейний меч із дракона, згаданого вище, після очищення матиме вищу шкоду, а всі його атаки відтепер стануть вогняними.
Щоб досягти нового рівня Мудрості, вам потрібно 6 очок цієї чесноти. Найпростіший спосіб їх заробити — сісти на лаву й спостерігати за містянами, що дасть вам 2 очки мудрості. А ще при вході в місто ви можете знайти персонажа на ім’я Нідія, який дасть вам кулінарний квест, де нагородою є 4 очки мудрості. Інакше кажучи, досягнути Мудрості 2 можна буквально в межах двох днів (бо куховарити в корчмі можна лише вечорами, тож здати квест вийде лише наступної доби).
Закуповуйтеся в крамницях по байдикоднях
Тут усе просто: саме в байдикодень усі крамниці продають товари зі знижкою. Зважаючи, що на початку гри ваші ресурси досить обмежені й варто рахувати кожну копійку, така деталь гри добряче так заощадить кошти (плюс нагадаю, що в Metaphor тиждень має 5 днів, а не 7).
Підніміть Цілителя до 10-го рівня
Щойно ви по сюжету подружитеся з Марією, як вам стане доступний Цілитель — теж досить потужний магічний архетип, який може слугувати ситуативною заміною Мага. Майже відразу після цього у вас буде ще одна подорож в Академію, де Мор видасть вам завдання — підняти Цілителя до 10-го рівня, що бажано зробити якнашвидше. Причина проста: виконавши квест, вам більше не треба буде шукати примар Мора чи сховки, щоби перейти в Академію й змінити архетип — ви зможете це робити буквально з меню персонажа де й коли вам завгодно!
Формально для цього підійде будь-який персонаж, але як уже було сказано вище, Строл і Галкенберґ від цього стануть дещо слабшими. А от наш герой, якому на той момент ми добряче так підняли магію, взагалі нічого не втратить. Магічний архетип, хороший арсенал заклять, булава в якості основної зброї, до якої мають слабкість скелети — суперовий комплект. А відкривши швидке перемикання архетипів, ви фактично можете на ходу чергуватися між таким собі бойовим магом і паладином.
Ось, тепер надійний фундамент закладено, тож далі ви можете займатися чим-завгодно, досліджувати місто й готуватися до продовження своїх пригод у Metaphor: ReFantazio.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!