Counter Strike вже давно став невід’ємною частиною життя мільйонів гравців по всьому світу. Проте ось що не дає мені спокою: чи все розробники витиснули з гри? Особливо після її оновлення до Counter Strike 2. Так, у нас є різни типи зброї, від легких пістолетів до важковаговиків, що можуть вимкнути з однієї кулі, навіть якщо ти ховаєшся за текстурами. На крайній випадок завжди є ніж.
Також присутні допоміжні ресурси по типу класичних, димових, засліпливих та запальних гранат. Та чи цього достатньо? Чи варто піти далі та, скажімо, встановити міну-розтяжку, щоб неуважний супротивник вже не зібрався купи?
Давайте спочатку розберемося, що воно таке ця ваша «розтяжка». M18А1 «Клеймор» (англ. Anti-personnel mine M18A1 Claymore) — протипіхотна міна, головна мета якої — ураження живої сили противника дією продуктів вибуху (фугасні) або осколками (осколкові). Використовується військовими вже понад шістдесят років.
І не тільки вони використовують цю міну. Розробники ігор також взялися за цю вибухову ідею та напрочуд вдало її реалізували. Список ігор настільки довгий, що нам доведеться його писати вічність. Зупинімося на таких франшизах, як Battlefield, Apex та Rainbow Six Siege.
Кожна з цих ігор дає вам змогу заподіяти шкоду супернику, навіть не бачачи його. І знаєте що? На локаціях шутера від Valve місць для такої пастки більш ніж достатньо.
От уявіть собі, мапа Overpass, ви охороняєте позиції бази В. Атака має змогу зайти з двох сторін: напряму через «монстр» чи через «короткий». Обидві позиції — ідеальне місце злочину: і там, і там можна заховати міну так, що її не буде видно і, в обох випадках, вона виконає завдання на всі сто. А якщо ще й сховати все в димовій завісі — взагалі історія з поганим кінцем.
Для того, аби детальніше розібратися в тому, що з собою принесе в гру міна-розтяжка, я вирішив запитати думки тих, хто проводить у грі багато часу. Людей, які бачать цю гру ледь не кожен день та звертають увагу на будь-які деталі, що в ній стаються.
Першим відгукнувся талант студії Maincast, коментатор CS2, Dota 2 і R6 Siege, Олег Thunder Громика:
Мені здається, що в динаміку CS трохи не впишуться міни. Вони і справді дають дуже цікаві стратегічні переваги. Однак дуже важко уявити, що при зайнятті, наприклад “лобі” на мапі Ancient, професійна команда, біжучи на +w в “кейв”, просто вибухає на розтяжці.
З точки зору фану — це і справді трішки додасть нових фарб грі. З точки зору змагального режиму — це все дууууже сильно затягне матчі. Якщо порівняти наявність їх в R6 і взяти CS2 — ми побачимо досить велику різницю в темпі раундів та їх кількості.
Чесно кажучи, важко уявити, як воно буде на практиці. Однак, якщо це буде додано, так само як міни в Danger Zone, в окремому режимі — то чому б і ні?
Наступним поділився думками колишній професійний гравець, нині кіберспортивний талант Сергій Sergiz Атаманчук:
Якщо і додавати такий аспект як умовну розтяжку, то ми повинні розуміти, що захист активніше буде це використовувати. На папері виглядає так, що на Overpass в оборони багато простору на початку раунду і він може її встановити на «банані», в «туалетах», на шорті Б, десь під «монстром».
Тільки декілька позицій будуть юзабельні, тому що на «банані» це майже юзлесс: ти її встановлював секунд 5 (теоретично я бачу це саме так), чувак підходить і бачить, що вона там стоїть, та просто знешкоджує її 1 пострілом. Єдиний плюс цієї розтяжки — інфа для захисту, але розумний гравець нападу підходить, бачить її і просто робить розкид без будь-яких труднощів та перед самим виходом знешкоджує розтяжку, що повний юзлесс у висновку.
Ця розтяжка буде коштувати умовних 400$, але імпакту дає на 50$. Час, який ти витрачаєш на її встановлення, не дає тобі відіграти агресивно умовний мід (тому, що ти банально витрачаєш час на встановлення розтяжки), відкинути початкові гранати для ділею агресивної гри атаки.
Сам CS2 подобається людям тим, що він простий та динамічний, розтяжки або міни цей процес зроблять більш вдумливим. Це глядачу взагалі не потрібно, бо для цього є Valorant, де мільйон різних подібних штук.
Наостанок свою думку висловив Андрій Сухецький, коментатор та ведучий студії Maincast:
Думаю не варто. Це буде занадто імбалансна історія, як для захисту, коли той може заставити ними територію в початковій стадії раунду, так і для атаки, яка може зробити так, що оборонці навіть не зможуть підійти до встановленого пакету, не те що розмінувати його.
Саме міни і пастки, в моєму розумінні, зіпсують змагальний момент гри.
Як бачите, всі таланти зійшлися в тому, що додавання міни в гру зробить її складнішою та повільнішою. І це тільки на перший погляд. Далі слідують проблеми часу на встановлення й деактивацію, і я вже мовчу про те, що це величезний дисонанс економічної складової.
Мені здається, що гра потребує оновлень. Хтось скаже «навіщо змінювати те, що й без того працює», проте одноманітність може призвести до стагнації і те, що ти робив роками перестане бути цікавим. Механічні (дякуємо, що випустили CS2 з його новою архітектурою), економічні (все ще в режимі очікування) та ті, що внесуть зміни в сам ігровий процес. Так, я знову говорю про зброю, зокрема допоміжну.
А як вважаєте ви?
P.S. Якщо вже так страшно вводити у гру щось нове. То чому б не спробувати на допоміжному сервері? Було б круто мати пісочницю, де можна випробовувати різні ідеї чи тестувати оновлення. Таку методику роботи використовували Ubisoft зі своєю Tom Clancy’s The Division і працювало це напрочуд добре. Миттєвий зворотний зв’язок від спільноти — і на основний сервер виходить відполірована версія новинок.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!