Інший ґейминґ — Міські пригоди в Сіті Квесті

Автор: Ярик Зорка

А що, якби події якої-небудь RPG можна було б перенести у реальний світ і замість створеного у редакторі персонажа діяли би ви самі? Звучить фантастично, чи не так? Але насправді героєм пригоди у реальному світі можеш стати ти!

Неліричний відступ

Така пригода називається Сіті Квест, а брати участь у пригодах можна хоч кожні вихідні. Це командна пригодницька гра у реальному світі, під час якої ваша команда буде вирішувати загадки, пересуватися містом та виконувати різні завдання.

Ідея подібних забав родом із США, а перша гра на теренах колишнього СРСР відбулася у Мінську в 2001 році. Середі інших подібних розваг ви могли чути про Дозор, Енкаунтер та Квест.

У Сіті Квест можна зіграти в Україні, Молдові та Росії. Перша гра була проведена у 2007 році в Києві. У 2009 році у одній грі у Києві взяли участь 83 команди, а в 2010 році у всеукраїнську гру одночасно зіграли 155 команд.

Відеоігри ожили

Якщо проводити аналогію з відеоіграми, виглядає все наступним чином.

Для початку треба зібрати партію ігрових персонажів – від 3 до 5 осіб. Редактора тут немає, ви просто берете зі собою друзів. На початку ви не маєте жодного досвіду і ігрових класів. Правда, за виключенням водія автомобіля (він знадобиться для пересування між ігровими локаціями). Під час гри ви не зможете отримати необхідне спорядження, тому його необхідно мати зі собою – смартфон із мапою та інтернетом, ліхтарики.

Ігрові локації – місця у вашому місті: парки, вулиці, станції транспорту. Кожна така локація зашифрована загадкою і для того, щоб завдання, яке треба на ній виконати, стало доступним, треба розгадати її. Завдання бувають різних типів: знайти схований напис, предмет, таємного персонажа або виконувати вказівки NPC (у такому випадку представника організаторів гри – агента).

івіфв
Заклацати мобів мишкою не вийде, треба гузицею і мізками добряче поворушити, щоб пройти всі завдання у City Quest.

Під час гри ви не обираєте свій клас. Він з’являється в вас відповідно до вроджених здібностей та практики у якомусь напрямку гри. Доступні такі ігрові класи:

віфв
Базовий набір пересічного гравця, нічого незвичного.
  • Капітан – має координувати дії всієї команди, приймати рішення, відповідати за дисципліну та моральний дух.
  • Драйвер – повинен майстерно, швидко і безпечно перевозити вашу команду між ігровими локаціями.
  • Штурман – має допомогати драйверу з оптимальним і безпечним маршрутом.
  • Шукач – має знаходити сховані написи та предмети.
  • Мозок – має вирішувати загадки та складні задачі.

Дозволяється суміщення декількох класів у одного персонажа.

Прокачати окремі скіли можна за допомогою ігрового спорядження. Так, наприклад, шукачу побачити схований у важкому місці код допоможе телескопічне дзеркальце, штурману – навігаційна програма у смартфоні, мозку – база знань та швидкий пошук інформації. Усій команді допоможе зручний одяг, надійні ліхтарики та смартфони.

Окрім елементів RPG тут присутні елементи MMO, оскільки у одній грі одночасно змагаються між собою декілька десятків команд (партій) гравців. Команди змагаються у рамках всієї гри (переможе той, хто виконає послідовність завдань швидше за інших) та на кожному завданні (хто швидше його виконає).

івіфв
Соціалізація — наше все.

У результаті гри команди отримують очки досвіду (чим більше ігор зіграно, тим легше і швидше проходяться наступні ігри), класові навички (кожен у тому, що в нього виходить), очки відомості (команди, що перемагають, викликають повагу і захоплення у інших), артефакти (кубки та медалі) та, інколи, лут (цінні призи).

Окрім розваг Сіті Квест має і соціальний аспект – ви можете знайти собі пару (весілля між учасниками квесту вже звичні) чи подивитися на власне місто з нового боку.

Це варто спробувати заради незвичних вражень та неповторних подій, які ви зможете пережити у реальному житті. Це доступно та зрозуміло кожному та не потребує від вас якоїсь спеціальної підготовки.

 

Останні статті

Інтерактивний комікс «Крізь туман». Епізоди 1-9

Автор: PlayUA

Крізь туман

Година ігроладу Surge 2

Автор: PlayUA

PlayUA Road Trip — мандруємо Україною від Дніпра до Карпат

Автор: Зімін Антон

PlayUA Road Trip

Наскільки добре ви знаєте Людину-павука? (Тест)

Автор: Макс Калашник

Spider-Man

Ґрут, Місто Гріхів: Важке Прощання — Дайджест коміксів #03

Автор: Владислав Папідоха

«Ґрут», видавництво Fireclaw

Nintendo виграла E3

Автор: Віталій Тарнавський

Все найважливіше, що показали Bethesda на Е3 2019

Автор: Антон Козюра

bethesda-e3-2019

10 ігор дитинства

Автор: Анна Павленко

Harry Potter and the Philosopher's Stone