web analytics
tritonneo16 cover

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

Що буде якщо спробувати схрестити i9 та ультрабук? Ґеймерський ноут під прикриттям! Відносно портативний, легший за “замінників ПК” та не за всі гроші світу, а лише “майже за всі”. Сьогодні у нас у відео буде купа нових цікавих та заплутаних назв, тому давайте розбиратись разом!

Корпус

Корпус зроблений з анодованого алюмінію та зі сріблястого пластика що виглядає як анодований алюміній. Так, “дно” ноутбука та безель навколо екрану — пластикові, але враховуючи скільки заліза та охолодження напхано всередині, воно й не дивно. Якби весь корпус був з металу, то ми б ніяк не влізли в 2кг ваги. В закритому стані “ґеймерськість” цього ноутбука видає лише скромне лого Predator що розмістилось ближче до верхньої грані кришки. В будь-якому разі тримаючи в руках ви відчуєте його “збитість”, це ніразу не дитяча іграшка. Відкривши ноутбук нас зустріне RGB-клавіатура та екран.

Екран

Екран тут просто фантастичний 3.2K, IPS. Зі співвідношенням сторін 16:10 що потроху повертається в моду, бо більше вертикального простору це завжди приємно: ви без скролу бачите пару додаткових рядочків тексту чи ще кілька доріжок на таймлайні.

Екран цей реально вражає: 100% покриття кольорового простору DCI-P3, 430 ніт яскравості, 165Гц частоти з затримками панелі всього 3мс в режимі оверклокінгу. Грати, працювати та тестувати його — одне задоволення. Все чітко, гарно, висока щільність пікселів порадує всіх хто працює з фото, відео чи текстами. Ось так виглядає робота підсвітки на чорному екрані.

Вебкамера

Вебкамера тут FullHD з підтримкою вже звичних для користувачів Acer технологій Purified Voice та PurifiedView. За допомогою ШІ вони допоможуть вам прибрати фонові шуми, тримати зоровий контакт, відкадрувати вас та розмити фон.

Клавіатура та тачпад

Клавіатура тут формату 75%. Вона ще менша за TKL, але все ще з функціональними клавішами та стрілочками, через що я дуже радий. Коли вони прийшли за нампадом — я мовчав. Не забирайте у мене ще й стрілочки. На щастя, Acer не пішли за модними трендами ультрабуків і лишили їх повнорозмірними. По суті прямо “зменшеними” в розмірі клавішами є лише правий шифт та тільда. Друкувати приємно, є тризонна RGB-підсвітка. З додаткових клавіш у нас керування медіа, клавіша виклику вбудованого ПЗ Predator Sense та клавіша виклику Microsoft Copilot для тих хто хоче щоб їх роботу забрав Штучка Інтєлєкт на місці правого контрола. Також над клавіатурою є клавіша перемикання режимів живлення ноутбука.
Тачпад доволі великий, з підтримкою жестів та вбудованим сканером відбитка пальця.

Софт Predator Sense 5.0

Натиснувши на вищезгадану клавішу Predator нас зустріне ПЗ Predator Sense 5.0. Ми вже кілька разів розглядали цей застосунок, тож детально по ньому проходитись я не бачу сенсу. Можна налаштувати режими використання, помоніторити що відбувається з вашим ноутбуком в реальному часі та налаштувати всі прикольчики на кшталт розгону екрану, технології BlueLightShield, збереження акумулятора тощо.

Порти та бездротові можливості

Портів, як для портативного пристрою — достатньо. Так, завжди хочеться більше, але треба вміти миритись з компромісами. Цей Triton Neo 16 має з лівого боку порт зарядки, Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2 та 3.5мм аудіоджек. Через всі ці порти, окрім аудіоджека, можна заряджати ноутбук, хоч і з різною швидкістю. З правого борту нас зустрічає MicroSD кадр рідер, два USB 3.2 Gen 2, через один з яких можна заряджати гаджети навіть коли ноут вимкнено, HDMI 2.1 та замок Кенсінгтона. Так, хотілось би більше портів чи порт зарядки ззаду, але тоді цей ноутбук не вийшов би настільки тонким та легким. За бездротові можливості тут відповідає Killer WiFi 6E 1675i. Він підтримує, як можна було здогадатись з назви, WiFi 6E, а це 2.4, 5 та 6ГГц канали та швидкості суттєво вище за гігабіт. Маючи якісний роутер що також підтримує цей стандарт можна і не помітити що тут, взагалі-то, немає Ethernet порту. Я помітив цей факт лише от щойно, коли писав це речення в огляді.

Що по залізу?

О, тут все просто супер. За процесор відповідає 16-ядерний та 22 поточний Intel® Core™ Ultra 9 185H. Це перша лінійка Core Ultra від Intel, які вирішили заплутати нас ЩЕ ТРОХИ, бо навіщо робити неймінг простішим, правда? Але нічого, зараз все поясню. По суті це подвійно-гібридні процесори: Intel взяли свою десктопну архітектуру з Performance та Efficient ядрами і докинули до неї ще й аналог BIG.little архітектури з ЩЕ БІЛЬШ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМИ ядрами. Вся ця ускладнена мішанина створена для того щоб стати серцем потужних, але при цьому тонких та легких ноутбуків, прямо як наш сьогоднішній красень. Конкретно цей Ultra 9 185H має 6 “великих” продуктивних ядер, 8 ядер поменше та 2 зовсім маленьких найефективніших ядра. Але через те що це, по суті, “мобільний i9”, то частоти у нас, очікувано, захмарні — до 5.1GHz в бусті. Ну і вбудована графіка Intel Arc останнього покоління з усіма можливими інноваціями, куди ж без неї. Таким чином у нас на процесор заявлено від 35 до 115 Вт електрохарчування і ми з вами перевіримо як ноут себе веде залежно від виділених йому бюджетів.
Допомагає процессору — 32 Гб LPDDR5X оперативки розпаяної задля досягення своєї немаленької швидкості у 6400 МГц. Часи та швидкості такі, що інакше ніяк, плашки SO-DIMM просто не потягнуть таке в “звичайних неконтрольованих умовах”. Проте швидкість того варта, результат ви бачите на екрані. За збереження даних у нас відповідає два NVMe SSD PCIe Gen 4 від Samsung по 1ТБ в RAID 0 конфігурації. Чи треба комусь настільки швидкий накопичувач — питання відкрите. Але ви точно не скажете що “я програв бо текстура не прогрузилась через повільний HDD”. А на солоденьке у нас дискретна відеокарта, яка тут теж присутня: GeForce RTX 4070. Так, мобільна, з “всього 8 гб відеопам’яті”, але не переживайте, вона свої 110 Ват відпрацьовує!

Результати в іграх

Власне, ось так цей ноутбук показав себе в іграх в режимі продуктивності і нативній роздільній здатності:

Horizon Forbidden West — 81/24 FPS (Avg / 1% Low)
Ghost of Tsushima — 68/33 FPS (Avg / 1% Low)
CS2 — 107/43 FPS (Avg / 1% Low)
F1 23 — 72/43 FPS (Avg / 1% Low)
XDefiant — 81/60 FPS (Avg / 1% Low)
Як можна побачити, і кіберспорт, і більш “складні” тайтли, все працює добре.

Якщо скинути роздільну здатність до 1920*1200 ми отримаємо наступні результати:

Horizon Forbidden West — 97/45 FPS (Avg / 1% Low)
Ghost of Tsushima — 134/86 FPS (Avg / 1% Low)
CS2 — 162/82 FPS (Avg / 1% Low)
F1 23 — 102/49 FPS (Avg / 1% Low)
XDefiant — 108/43 FPS (Avg / 1% Low)

В Збалансованому та Еко режимах від батарейки — результати наступні:

Як можна помітити, завдяки DLSS 3 з її “нечесними” кадрами навіть трохи прикрутивши електрохарчування на час відключень маємо все ще пристойний результат в купі з порядним життям від батареї, але про це детальніше трохи згодом.

Результати в монтажці

Останній випуск Порадника Ґеймера на моєму комп’ютері зрендерився за 5хв 40 сек в 4к60фпс з використанням H.264 NVENC енкодера та 6хв 52сек на процесорі. Цей ноутбук впорався за 6 хв 36 сек та 7хв 49сек відповідно. Так, трохи недотягує до ПК, але тут і розміри відповідні.

Охолодження та шум

За охолодження у нас відповідають 2 вентилятори AeroBlade 5 покоління. Вони в купі з радіаторами, тепло до яких доводять прямокутні термотрубки, та використанням рідкого металу на процесорі для ще більшої теплопровідності дають можливість пристойно охолоджувати всю цю нереальну потужність і тримати в геймінгу високі частоти при задовільному рівні шуму та при цьому лишати ноутбук доволі тоненьким.

Батарея

Певно, одним з найцікавіших пунктів сьогоднішнього огляду буде батарея. Вона тут на 76 Вт*год. Враховуючи поточну ситуацію я не міг окремо не віддестувати роботу батареї. Виробник заявляє про 8.5 годин в режимі перегляду відео. Я ж наміряв ось таке завдяки нескінченному бенчмарку F1 2023, який імітує середньостатистичний ґеймінг:

  • 1 год 5 хвилин в збалансованому режимі
  • 1 год 45 хвилин в режимі енергозбереження

Які висновки ми можемо зробити з цієї інформації? Треба вчитись лайвгакам з стімдеку. Обмежуємо FPS, трохи скидаємо налаштування графіки та роздільну здатність (бо 3.2к на такому екрані в іграх трохи оверкіл, насправді, і в 1080р грати цілком стерпно). І, о чудо, ми вже отримали цілком пристойних 3 години в тій самій F1 23. Монтувати чи працювати з текстами можна ще довше, бо відеокарта з процесором не зайняті так сильно, і тут вже ми сміливо наближаємось до омріяних 8 годин.

Заряджати все це діло можна, як я вже казав в розділі портів, і через порт зарядки комплектним БЖ на 230Вт, і через обидва USB-C. Але якщо перший здатен зарядити вбудовану батарею до половини за 30хв, то останні будуть заряджати її на порядок довше завдяки обмеженню портів в 90 та 65Вт у TB4 та USB3 відповідно.

Висновки

Що я можу сказати… Той факт що ВСЕ ЦЕ ЗАЛІЗО змогли не лише запихнути в настільки компактний пристрій та ще й не сильно їх “задушили” в процесі — це, інакше ніж інженерним чудом, назвати складно. Власне, до моїх вражень можна сміливо додавати +5-10% захоплення, бо у мене був лише інженерний семпл цього ноубука. В релізній версії все стане ще трішечки краще. Predator Triton Neo 16 це доволі безкомпромісний варіант для всіх кому треба потужний та дуже портативний пристрій. Завдяки зарядці по TypeC та енергоефективному проте потужному залізу ви можете вийти з дому лише з ноутом та маленькою універсальною зарядкою і спокійно прожити день в такому режимі незалежно від того що вам треба буде робити в процесі. Так, ціна за всі ці приколи відповідна, вирішувати чи справедлива вона чи ні лише вам.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Глядач у центрі уваги. Огляд фільму “Наглядачі”

Автор: Микола Єрьомін

Наглядачі

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

65

Автор: Барлет Ярослав

another crab's treasure

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники