«Дедпул і Росомаха», що вийшли в український прокат — це не просто круте кіно про Дедпула, а й такий собі метастендапрефлексія про індустрію кіновиробництва та стан справ у кіновсесвіті Marvel, що нагадує мені про Inside Бо Бернема.
Йдучи на умовну «Місію Нездійсненну», «Месників» чи будь-яке інше попкорнове кіно, ви не очікуєте якоїсь нереальної драматургії рівня Мартіна Скорсезе, і це нормально. Попкорн муві для того і створені, щоб давати вам швидкий допамін у вигляді вибухів, епічних бійок в слоумо та всього такого, щоб ваші щелепи падали від крутості показаного на екрані, а попкорн трішки розсипався під крісло в цей момент. Фільми про Дедпула завжди були одночасно і цим самим попкорновим кіно, і свідомою цього факту сатирою на подібний жанр. Тому сюжет, по суті, не сильно важливий і написаний величезними мазками саме для можливості будувати навколо цих підводок ситуації з бійками, ґеґами тощо.
Цього разу фільм розповість нам про пошук себе у світі та розуміння тощо що “нашим світом є наша сім’я та друзі”. Ну, тобто, формально, все трохи складніше і в нас є Управління Часовими Змінами (УЧЗ зі серіалу «Локі»), регіональний бос якого хоче знищити світ Дедпула й використати самого Дедпула для досягнення своєї мети. Вейд Вілсон, звісно, не сильно горить бажанням втрачати своїх друзів, тому натомість шукає спосіб порятунку рідного виміру.
Проте це історія, що прямо нам каже: «MCU повільно помирає, треба щось із цим робить». Власне, початок фільму, де Вейд розкопує могилу Лоґана та б’ється з оперативниками УЧЗ його скелетом, приблизно підсумовує бізнес сторону виробництва цього кіно. Завдяки купівлі “20 Століття Фокс” Діснеєм, права на такі трохи призабуті франшизи як “Фантастична Четвірка”, “Люди Ікс” тощо тепер у Великої Миші. Самопроголошений месія кіновсесвіту Марвел, він же Марвелівський Ісусик, просто Марвеленятко, або ж Вейд Вілсон, також відомий нашим читачам як Дедпул — спробує воскресити це все діло завдяки Росомасі і самого Росомаху в кіновсесвіті заодно. Тож для досягнення своєї мети він помандрує всіма всесвітами шукаючи версію Росомахи який би погодився на таку авантюру. Чим вам не опис процесу пітчингу різноманітних ідей інвесторам? Просто як гарний оповідач та маркетолог, Раян Рейнольдс вміє красиво продати вам будь-що, а ця сага про його побивання в надії зіграти харизматичного чорноротого найманця — не виняток. Саме через це, наприклад, “головна антагоністка” має мінімум екранного часу та сюжетного розкриття, бо вона — просто функція, без якої нашим героям не було б чого робити, а без цього не було б нашого тропу про “повернення героя який відійшов від справ і жив своїм спокійним життям де його ніхто не чіпав”.
Так, Дедпул славиться тим що він свідомий того факту що він просто персонаж коміксу чи фільму. “Четвертої стіни” для Вейда в принципі не існує. Проте якщо в попередніх двох фільмах це була сповідь саме “Дедпула-героя” і його загравання з глядачем в стилі “диви як вмію” та жартів навколо цього, то у “Дедпул і Росомаха” актори на екрані просто в якийсь момент “забувають що вони грають роль та коментують щось вже з позиції світу реального” на кшталт жартів про заборону вживання кокаїну на екрані чи нокаутують певного персонажа з коментарем про “роль без реплік” останнього. Власне, всі ці жарти та ситуації це не скільки спроба насміхатись над чимось, скільки намагання переварити та виразити свої переживання та любов до кіно в цілому та конкретних “забутих” франшиз Фоксів у такому от терапевтичному гуморі.
Якщо ви любите супергероїку та комікси нульових то фільм не лишить вас байдужим як мінімум завдяки поверненню на екрани близьких до серця героїв. Всі вони знають що їх час давно скінчився, тож можливість струсити з себе пилюку, посвітити трохи обличчям та пограти мускулами задля допомоги герою що ще має шанс на порятунок віднайти себе вони сприймають з ентузіазмом. І як же епічно всі вони це роблять. Всі бойові сцени фільму поставлені відмінно, споглядати їх на екрані IMAX — величезне задоволення. Одна лиш найперша бойова сцена, що заодно є відкриваючими титрами фільму вже варта того щоб сходити на сеанс саме в 3D чи IMAX.
А кого з незаслужено забутих на вашу думку героїв ви б хотіли “воскресити” в кіно? Діліться своїми думками на цей рахунок в коментарях!
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!