web analytics
gaming laptop 01

На чому не можна економити, обираючи ігровий ноут?

Автор: PlayUA @playua

Обрати ноутбук для ігор так, щоб відразу не довелося його модернізувати — завдання з зірочкою. Обмежений бюджет ускладнює ситуацію, адже комплектуючі високої якості коштують чимало. Це лише для пасьянсів, «змійки» та старенького «Супер-Маріо» підходить лептоп на архаїчному дешевому Пентіумі, а сучасні вимогливі ігри потребують зовсім іншого «заліза». Від деяких інноваційних фішок можна відмовитися з метою економії, але є й такі характеристики, на яких не можна заощаджувати ні в якому разі.

Охолодження

Ноутбук зі слабкою системою охолодження довго не проживе. Він постійно перегріватиметься, через що важливі компоненти рано чи пізно втратять свої початкові характеристики, чи зовсім вийдуть з ладу. Щоб мінімізувати нагрівання, можна використовувати зовнішню охолоджувальну підставку, але потрібно мати на увазі, що модель з потужними вентиляторами коштує чимало, а зі слабкими — знижує температуру ледь помітно.

Краще позбавити себе зайвої мороки та відразу обрати девайс з ефективним вбудованим охолодженням на базі кулерів та отворами в корпусі для виходу теплого повітря назовні. Це може бути ноут МСІ чи, наприклад, Асус з ігрової лінійки.

Оперативна пам’ять

Ніхто так багато не говорить про оперативку, як затяті ґеймери. Замалий об’єм не дає розігнатися в улюблених стратегіях чи екшенах та призводить до погіршення ігрової статистики. Зрозуміти, що лептопу не вистачає гігабайтів, можна за такими ознаками:

  • повільне завантаження ігор;
  • «вилітання» посеред рівня;
  • пригальмовування під час зміни зброї чи ігрових персонажів;
  • кількасекундні лаги при відкритті нових локацій, карт.

Дізнатися, скільки ОЗУ потрібно тій чи іншій грі, можна з характеристик самої гри. Мінімальний рекомендований об’єм для ґеймера — 8 гігабайтів, але для сучасних ААА ігор — 16 Гб або навіть 32 Гб.

Процесор

Центральні процесори для ноутбуків представлені на ринку всього двом виробниками — Інтел та АМД. І це добре, адже не доводиться аналізувати цінову та виробничу політику безлічі брендів, перш ніж придбати ноутбук. Моделі на «червоних» процесорах здебільшого трохи дешевші, а на «синіх» — більш продуктивні та технологічні.

Що стосується актуальних серій, для ігор це Intel Core i5 та більш новіші розробки Intel, а для AMD — від Ryzen 5 та вище.

Графіка

Можливостей інтегрованої відеокарти достатньо для офісних завдань, інтернет-серфінгу, перегляду відео у гарній якості. Там, де з’являється «важка» графіка, в гру вступають дискретні відеоадаптери. За технічними характеристиками та призначенням їх ділять на кілька різновидів. Початкові орієнтовані на ігри з низькими та середніми вимогами, ігрові — на сучасні зі складним ігроладом, для графічних станцій — адаптовані до будь-яких навантажень.

Дискретна відеокарта — задоволення не з дешевих, але все ж можна знайти рішення не за всі гроші світу. Приємною ціною та високою продуктивністю можуть похвалитися ноутбуки Lenovo з магазину https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/lenovo/

Екран

Стандартний набір вимог до екрана ґеймерського ноутбука:

  1. антивідблискове покриття, щоб можна було грати поряд з вікнами, навпроти яскравих джерел штучного світла та просто неба;
  2. роздільність не нижча, ніж Full HD;
  3. частота оновлення — понад 90 Гц;
  4. розмір діагоналі — від 15 дюймів.

Особливу увагу варто приділити матеріалам виготовлення та конструкційним особливостям клавіатури. «Палуба» має бути міцною, стійкою до механічних пошкоджень, адже у пориві радості чи гніву гравець може різко смикнути ноут чи сильно вдарити по столу поряд. Між клавішами потрібні невеликі відступи для безпомилкового введення, а для комфортних нічних ігрових сеансів — підсвітка з гнучкими налаштуваннями.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl