На фестивалі «Аль Мор» відбудеться лекція “Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають”

26 лютого під час Фентезі фестивалю «Аль Мор» відбудеться лекція «Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають», яку проведе кураторка літературного об’єднання «Зоряна фортеця» Альона Сіліна.

«Horizon Zero Dawn» вийшла у 2017 році та отримала в цілому схвальні відгуки як критиків, так і гравців. На відомому агрегатові Metacritic рейтинг гри складає 89/100 навіть через 5 років після випуску гри. Здавалося б очевидним, що сюжет був серед важливих складових успіху цієї комп’ютерної гри. Та нещодавно у соціальних мережах вкотре заговорили про кризу індустрії комп’ютерних ігор, використання одних і тих самих прийомів, механік та шаблонів. Багато людей почали згадувати «Horizon Zero Dawn» – і тут розверзлося пекло на землі. Хтось казав, що це чудова гра із гарним сюжетом, хтось – що сюжет полягав лише у походеньках сховищами та прослуховуванні аудіозаписів, а хтось взагалі казав, що сюжету у грі майже немає. Виявляється, навіть геймери із досвідом не завжди розуміють різницю між сюжетом, лором та механіками гри, як і тим, якими засобами гравцеві цей сюжет розповідається.

Випадок із «Horizon Zero Dawn» цікавий ще й тим, що в основі гри не просто давно відома схема, а один із найпоширеніших типів сюжету. Джозеф Кемпбелл назвав цей прийом «Шляхом героя» і присвятив йому свою велику монографію «Тисячоликий герой». Крізь призму цієї схеми стає зрозумілим, чим послуговувалися наративні дизайнери при розробці основного квесту гри.

Під час лекцію ми з’ясуємо, чому використанням старого – це не погано, помандруємо шляхом героїв разом з Елой, побачимо, завдяки яким елементам «Horizon Zero Dawn» став видатною подією і чому невід’ємною складовою успіху виступив саме його сюжет.

Інформація про лекторку

Менеджерка культурних подiй, книжкова оглядачка. З 2015 року спiвкураторка лiтературного об’єднання «Зоряна фортеця», яке займається промоцією фантастичної літератури. Брала участь в організації фестивалю фантастики та уявних свiтiв ЛiТерра Кон (2015-2017). Організовувала спецпроекти та заходи, присвячені фантастичній літературі в рамках фестивалів «Книжковий Арсенал», «Форум видавців у Львові», «Запорізька книжкова толока», події на фестивалях «Kyiv Comic Con», «Cherkasy Book Festival» та інших. Укладачка фантастичних альманахів та антологій. У минулому займалася перекладами щотижневих рецензій на різноманітні телешоу, цікавиться дослідженнями впливу культури національних меншин на масову культуру.

Назва лекції: «Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають»
Місце: Фентезі фестиваль «Аль Мор» (Inlight studio, м. Київ, вул. Козацька 122)
Дата: 26 лютого 2022 року
Лекторка: Альона Сіліна

Читайте також

Чутки: Ремастер Horizon Zero Dawn уже в роботі

Програма фентезі фестивалю «Аль Мор»

Аль Мор

God of War показав найкращий старт серед ексклюзивів PlayStation на ПК

God of War

Нова частина Horizon буде ексклюзивом PlayStation VR2

Horizon Call of the Mountain

У що пограти на PlayStation довгими зимовими вечорами?

playstation winter 2021

Почався продаж квитків на фентезі фестиваль «Аль Мор»

Аль Мор 2018

Конкурс цифрового малюнку «Аль Мор 2022»

Аль Мор

Відкрито передзамовлення артбуку “Світ гри Horizon Zero Dawn”

Horizon Zero Dawn

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: