На фестивалі «Аль Мор» відбудеться лекція “Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають”

26 лютого під час Фентезі фестивалю «Аль Мор» відбудеться лекція «Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають», яку проведе кураторка літературного об’єднання «Зоряна фортеця» Альона Сіліна.

«Horizon Zero Dawn» вийшла у 2017 році та отримала в цілому схвальні відгуки як критиків, так і гравців. На відомому агрегатові Metacritic рейтинг гри складає 89/100 навіть через 5 років після випуску гри. Здавалося б очевидним, що сюжет був серед важливих складових успіху цієї комп’ютерної гри. Та нещодавно у соціальних мережах вкотре заговорили про кризу індустрії комп’ютерних ігор, використання одних і тих самих прийомів, механік та шаблонів. Багато людей почали згадувати «Horizon Zero Dawn» – і тут розверзлося пекло на землі. Хтось казав, що це чудова гра із гарним сюжетом, хтось – що сюжет полягав лише у походеньках сховищами та прослуховуванні аудіозаписів, а хтось взагалі казав, що сюжету у грі майже немає. Виявляється, навіть геймери із досвідом не завжди розуміють різницю між сюжетом, лором та механіками гри, як і тим, якими засобами гравцеві цей сюжет розповідається.

Випадок із «Horizon Zero Dawn» цікавий ще й тим, що в основі гри не просто давно відома схема, а один із найпоширеніших типів сюжету. Джозеф Кемпбелл назвав цей прийом «Шляхом героя» і присвятив йому свою велику монографію «Тисячоликий герой». Крізь призму цієї схеми стає зрозумілим, чим послуговувалися наративні дизайнери при розробці основного квесту гри.

Під час лекцію ми з’ясуємо, чому використанням старого – це не погано, помандруємо шляхом героїв разом з Елой, побачимо, завдяки яким елементам «Horizon Zero Dawn» став видатною подією і чому невід’ємною складовою успіху виступив саме його сюжет.

Інформація про лекторку

Менеджерка культурних подiй, книжкова оглядачка. З 2015 року спiвкураторка лiтературного об’єднання «Зоряна фортеця», яке займається промоцією фантастичної літератури. Брала участь в організації фестивалю фантастики та уявних свiтiв ЛiТерра Кон (2015-2017). Організовувала спецпроекти та заходи, присвячені фантастичній літературі в рамках фестивалів «Книжковий Арсенал», «Форум видавців у Львові», «Запорізька книжкова толока», події на фестивалях «Kyiv Comic Con», «Cherkasy Book Festival» та інших. Укладачка фантастичних альманахів та антологій. У минулому займалася перекладами щотижневих рецензій на різноманітні телешоу, цікавиться дослідженнями впливу культури національних меншин на масову культуру.

Назва лекції: «Horizon Zero Dawn: історія, в яку грають»
Місце: Фентезі фестиваль «Аль Мор» (Inlight studio, м. Київ, вул. Козацька 122)
Дата: 26 лютого 2022 року
Лекторка: Альона Сіліна

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Аль Мор» проведе лекцію «Боги вікінгів – правда яку спотворив Marvel» у рамках «Ігромандрів»

p.ua.yggdrasil

«Аль Мор» проведе лекцію «Від соларпанку до cozy fantasy» у рамках «Ігромандрів»

Solarpunk

«Аль Мор» проведе лекцію про японське та західне міське фентезі у рамках «Ігромандрів»

Ghostwire: Tokyo Japan mystic

Українська фентезі-спільнота «Аль Мор» проведе нову подію у Guild Wars 2

guild wars 2

Detroit: Become Human, The Invincible — Найкращі знижки на Фестивалі «Динозаври проти роботів» у Steam

Український фентезійний фестиваль «Аль Мор» відбудеться у суботу

Аль Мор

Sony розповіла про стан екранізацій God of War i Horizon Zero Dawn

top10playstationexclusives

Покваптесь подати заявку на конкурс косплею від «Аль Мор»!

Аль Мор