Настільні ігри бувають як дуже складними гобі, так і відносно простими розвагами. Як би там не було, але є особливий тип — ігри для навчання. Таким іграм мало бути забавкою на вечір, вони повинні вміло бути т.з. edutainment, тобто освітою з елементами розваги. Жанр це напрочуд складний у будь-якому виді медіа, адже потребує золотої середини: тримати увагу глядача чи гравця якимись цікавинками, але при цьому розвивати його увагу, концентрацію чи знання з тієї чи іншої сфери.
В цьому відношенні цікавий асортимент розвиваючих настільних ігор пропонує українська компанія Memo Games, яка вже п’ять років займається створенням настільних ігор. Її напрацювання саме в сфері ігор для навчання можуть зацікавити як професійних викладачів та вчителів так і людей, які прагнуть самовдосконалення на власних умовах, тобто самоосвіти.
Хронологія
Якщо Ви хочете покращити свої знання з історії України, для цього ідеально підійде гра «Хронологія». Це вже гра, в яку можна пограти з кимось. Сам її формат і подача історичних фактів спонукають до нових відкриттів та продуктивної дискусії.
Гра про країни
Географія — це завжди цікаво. У склад цієї гри входить велика карта світу, а ще чотири різні варіанти гри (випробовування) і цілих 194 картки. 1164 факти, які ви можете засвоїти завдяки цій грі — лише початок кругосвітньої подорожі, яка можливо змінить ваш світогляд і дозволить зрозуміти, нащо і куди хотілося б з’їздити за життя.
Окрім того, пізнаючи факти про інші країни ми не лише дізнаємось багато нового про них, а і починаємо більше цінувати своє.
Гра слів
Ця настільна гра заохотить вас почати краще спілкуватись українською, навчить фразеологізмам, діалектизмам та неологізмам сучасної української мови. Попит на те, щоб плекати нашу рідну мову ніколи не був таким високим як зараз, а за допомогою цієї гри можна віднайти в собі коріння, з якого зросте ціле дерево.
Краща версія себе
Є в асортименті і такі ігри, які прямо призначені для саморозвитку. Гра «Краща версія себе» — це 150 карток, за допомогою яких можна розібратись в своїх почуттях (56 карток зі складними, але потрібними питаннями), вийти з зони комфорту (61 картка з завданнями такого характеру) та налаштуватись на позитивне мислення (36 карток з афірмаціями).
Це водночас і гра і такий собі посібник з психологічної самопомочі у формі маленьких речей. Робити всі з них одночасно не слід, адже головна річ яку треба пам’ятати про самоосвіту — чим вона поступовіша і покроковіша тим, як правило, ефективніша.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!