Неспішно рухаємося вперед — Новини Steam-кураторів PlayUA

Ми вас чуємо. Щотижня ми читаємо десятки коментарів стосовно діяльності наших кураторів. Слід було детальніше пояснити як ми працюємо з ними раніше, та поміж блекаутами й іншими операційними задачами не вдавалося вирвати хвильку ще й для цього. Тож сьогодні ми закриємо цю проґалину й розберемо, що у нас відбувається у цьому напрямку.

Про яких кураторів йде мова

У порталу PlayUA є три куратори у Steam:

  • PlayUA – Український ігровий портал — наш давніший куратор, де ми позначаємо ігри, які нам здаються вартими уваги
  • Українські ігри — куратор який ми наповнюємо проєктами від українських ігротворців, не залежно від їхнього розміру, стадії розробки чи якості
  • Обережно, русняві ігри — куратор, куди ми додаємо проєкти російських розробників або видавців, щоб ви бува випадково не придбали такий, профінансувавши російську агресію. Це стосується як ігор, так і програмного забезпечення, що представлене у Steam

Останній період часу ми здебільшого займаємося наповненням виключно останніх двох. Вони зʼявилися не так давно і значну кількість проєктів ми додали до переліків у перші дні їхнього існування. Зараз же, десь раз на тиждень, ми проглядаємо ті проєкти, що ви присилаєте нам у Discord чи закидуєте через Twitter, перевіряємо їх на відповідність заявленій критерії та приймаємо рішення щодо додавання чи не додавання такого до переліку. Важливо зауважити, що ми як і раніше обходимо увагою розробників, що випускають десятки й сотні копійчаних проєктів, бо їхнє додавання дуже довге, марудне та практично позбавлене цінності.

Наскільки активно йде наповнення кураторів

За період роботи кураторів, до переліку Українських ігор було додано понад 370 проєктів, а список руснявих проєктів перетнув позначку у 600 одиниць. За останні тижні нами було перевірено й додано до переліків сумарно до 50 продуктів і ми впевнено рухаємося до кінця Discord-чату з вашими пропозиціями.

Ми припускаємо, що чим далі, тим менше часу в нас йтиме на підтримку актуальності цих переліків. І з кожним тижнем списки кураторів розширюватимуться все повільніше, за винятком окремих сплесків. Втім, саме зараз можливість нашої роботи сильно обмежена нерегулярним постачанням електрики. Вчимося жити у цих реаліях.

Як нам можна допомогти

Процес механічного занесення ігор чи програм у списки кураторів порівняно швидкий. Більше часу займають пошук кандидатів та їхня перевірка. У випадку з українськими проєктами усе переважно просто: їхні автори не ховаються і відкрито говорять про свою національність. Тоді ж як шукаючи корені руснявих продуктів, доводиться часом пройти 10-15 сторінок пошукової видачі, переглянути десятки сайтів та провести дрібне детективне розслідування. При цьому не завжди вдається дойти до однозначного висновку за отриманими даними.

З пошуком кандидатів ви уже допомагаєте нам. Дякуємо, так тримати! Втім, можна зробити іще один крок вперед. Надсилаючи у форму пропозиції проєкт, ви можете додати причин віднести його у ту чи іншу категорію, одразу зі скріншотами чи посиланнями. Це економитиме нам гігантську кількість часу. Ми у цьому впевнені, бо дехто з вас уже так робить і ми неймовірно вдячні цим людям.

Спроби забанити

Варто зауважити, що буквально днями куратора Обережно, русняві ігри намагалася забанити русня. На одному з місцевих онлайн-смітників виліз пост, що закликав зайти на сторінку куратора та залишити скаргу на нього. Буцімто, у його назві використане слово, що ображає цілу «націю». Ми ж вважаємо, що це наймʼякший вираз, який можна застосувати по відношенню до цієї групи людей. Але про всяк зберегли перелік проєктів окремо, щоб відновити куратора у випадку бану.

Нам важлива ваша підтримка

Наша діяльність можлива завдяки вашій підтримці. Саме ви, регулярно відвідуючи портал, поширюючи нашу роботу та залишаючи зворотній звʼязок, мотивуєте нас рухатися вперед та не полишати нашої праці. Окрема велика вдячність нашим спонсорам на YouTube та Buy Me a Coffee — їхній вклад дає нам змогу оплачувати технічну частину, роботу наших новинарів та монтувальників і навіть трішки вкладати в розробку мерчу (який буде геть незабаром). А крім цього, знаходити між усім іншим трохи часу на підтримку кураторів.

Дякуємо, що ви з нами!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Ghost of Tsushima стала найуспішнішою сингловою грою Sony в Steam

Ghost of Tsushima Director's Cut

Steam і Spotify зникнуть з автомобілів американців (так, вони там були)

Spotify

Творці Stellar Blade готуються до розробки продовження і портують гру на ПК

stellar blade cover

Серія Kingdom Hearts нарешті з’явиться в Steam

kingdom hearts

Стратегія Songs of Conquest вийшла з дочасного доступу

p.ua.songs of conquest

Ghost of Tsushima увірвалася в топ найпродаваніших ігор Steam

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Hi-Fi Rush отримала фінальне оновлення

hi fi rush

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

manor lords