web analytics
zeus

Незламний: історія успіху Данила Zeus Тесленка

Автор: PlayUA @playua

Кіберспорт в Україні зараз є таким же популярним, як і інші види традиційного спорту. І тут також є свої зірки та видатні постаті, серед яких помітне місце посідає один із найпопулярніших українських кіберспортсменів — Данило Тесленко, відомий під нікнеймом Zeus. Тесленко є без перебільшення легендою Counter-Strike, цілих чотири рази завоювавши чемпіонський титул у версіях 1.6 і Counter-Strike: Global Offensive. Про те, як вдалося Данилові Тесленку досягти великих результатів і закарбувати своє ім’я в історії українського кіберспорту, ми й розповімо в цьому матеріалі (або можна додатково почитати на сайті https://whoiszeus.com.ua/)

Ентузіаст

Рідним містом Данила є Харків, де він народився в 1987 році. Через кілька років він переїхав зі сім’єю до Угорщини, але незабаром повернувся на батьківщину й продовжив жити в Харкові. Тут же Zeus уперше відвідав із другом комп’ютерний клуб, захопившись спершу Age of Empires, а потім Counter-Strike, і саме ця гра розпалила в хлопцеві пристрасть до мультиплеєрних змагань. З того часу став частим відвідувачем у місцевих комп’ютерних клубах, де інколи міг навіть залишитися на всю ніч.

На щастя, сім’я не тільки не забороняла Данилові грати, а й навіть заохочувала це. Батько Zeus говорив, що діти мають займатися тим, чим їм подобається, і не можна нав’язувати їм свою думку.

У часи, коли Данило Тесленко був підлітком, комп’ютер та інтернет були рідкістю. Однак батьки Zeus були забезпеченими людьми і могли дозволити собі, щоб їхній син займався своїм улюбленим захопленням стільки, скільки йому буде потрібно. Надалі Zeus скаже спасибі своєму батькові за таке ставлення. Саме підхід батьків Zeus дав йому змогу тренуватися і розвивати свої навички в комп’ютерних іграх, а в подальшому досягти успіху на про-сцені.

Капітан

Свої перші кроки в змагальному Counter-Strike Zeus зробив у 2001 році. Після участі в понад 40 аматорських командах Данило починає грати в клубі Arsenal і поєднує захоплення комп’ютерними іграми з тренажерним залом і навчанням у школі. У 2003 році відбулися невдалі відбіркові до чемпіонат світу, де Тесленко познайомився з Іваном Edward Сухаревим і Михайлом Kane Благіним. Це знайомство змінює життя Zeus, бо згодом хлопець отримав запрошення в команду pro100.

Уже 2004 року в складі нового колективу Zeus намагався досягти перших успіхів, однак команда з браком фінансування і тренувань не пройшла відбір на ASUS Autumn Cup 2004. Пізніше pro100 реабілітувалися на ASUS Winter Cup 2005, де сенсаційно обіграли російську m19. Незабаром популярність команди призвела до появи менеджера і перших рекламних контрактів.

Талант і цілеспрямованість Zeus привернули увагу менеджерів із Virtus.pro, через що кіберспортсмен незабаром стає учасником організації. Нові умови виявилися сприятливими: фінансування, відомі спонсори, якісна матеріальна база. У складі клубу Тесленко брав участь у багатьох турнірах, а після здобуває перемогу в ASUS Cup Autumn 2008.

Утім, українська трійця Zeus, Edward i Kane згодом покинула клуб і створила колектив #PRO100. Ростер незабаром узяв участь у першому великому турнірі, ASUS Cup Winter 2009, але після програшу в 1/8 фіналу учасники вирішують розформувати склад через нестачу фінансування. На тлі наслідків світової кризи Тесленко повернувся до Харкова, де почав роботу в компанії батька. Протягом кількох місяців після перерви Zeus збирав склади з різних кіберспортсменів, але жоден із них не досягнув успіху.

Лідер

У 2009 році життя Zeus сильно змінилося. Казахський підприємець Мурат Тулемаганбетов забажав зібрати команду винятково з українських гравців, яка змогла би прорватися у міжнародний Counter-Strike. До нового ростера увійшли Сергій starix Іщук, Єгор markeloff Маркелов, Арсеній ceh9 Триноженко та Іван Edward Сухарев з менеджером Олександром ZeroGravity Кохановським. П’ятим у команді став сам Данило Тесленко, узявши на себе звичну йому роль капітана. І так світ побачив перший склад Natus Vincere.

Перші досягнення очікували на українську команду вже на чемпіонаті світу Intel Extreme Masters Season IV. NaVi пробилися від кваліфікацій аж до самісінького фіналу й сенсаційно обіграли Fnatic, чи не найсильнішу команду світу в той час. Закріпити успіх склад зміг і далі, коли здобув першість на двох наступних чемпіонатах світу з дисципліни. Надалі Тесленко на певний час втратив позицію капітана, а його замінив starix. З виходом нової версії Counter-Strike українська команда вирішує залишитися на колишній версії дисципліни, але популярність CS:GO взяла своє.

У Данила були добре розвинені лідерські якості. Він був цілеспрямований і твердий у своїх переконаннях. Також він міг ухвалювати унікальні рішення. Він міг діяти стрімко і вмів швидко реагувати на зовнішню обстановку. Якщо команда програвала, Zeus продовжував іти вперед і в усьому підтримував свою команду. Власне, саме грамотне управління капітана Zeus дозволило команді завоювати безліч перемог і заробити для NaVi репутацію топ-команди.

З плином часу і зростанням масштабів організації відбулися значні зміни в складі команди, а потім Тесленка і зовсім виключили зі складу NaVi. Утім, прощання з головним клубом його життя не вдарило по кар’єрі Тесленка, а навпаки стимулювало його рухатися далі до нових висот.

Чемпіон

У 2016 організація Gambit, яка повернулася в CS:GO, викупивши склад українського клубу HellRaisers, запросила Тесленка до себе. Zeus прийняв запрошення в команду і став її капітаном, але прийшов він туди не сам — Тесленко поставив умову, щоби тренером команди взяли Михайла Kane Благіна. Двоє давніх друзів попри величезний скепсис з боку CS-спільноти змогли привести Gambit до перемоги на Dreamhack Austin 2017, а далі їх чекав найголовніший турнір сезону — мейджор у Кракові.
Спочатку команду Тесленка вважали “темною конячкою”, в яку мало хто вірив. Однак крок за кроком Gambit дійшли до фіналу й обіграли бразильців з Immortals. Це вже потім казахські тіммейти Тесленка зізнавалися, що саме Zeus рятував команду від надмірного стресу, а його незламність допомогла команді уникнути багатьох поразок, зокрема у фіналі.

Таким чином Zeus здійснив мрію кожного гравця у CS:GO — підняв над головою кубок мейджора, ставши першим українцем, хто зміг похвалитися цим здобутком.

Тим часом NaVi попри високі місця в світовому рейтингу, мав певні труднощі із власне перемогами та потребував лідера, тому керівники організації знову покликали Тесленка до себе. Вдруге очоливши легендарну команду, Zeus хай і не зміг повторити свій успіх, зате допоміг NaVi посісти призові місця на двох інших мейджорах, FACEIT Major: London 2018 і IEM Katowice 2019.

Завершити кар’єру легендарний капітан зважився в другій половині 2019 року через взаємини з командою. Тесленко в інтерв’ю говорив, що не бажав “виховувати” гравців і змінювати їхній підхід до спілкування. Це і стало причиною закінчення його кар’єри гравця.

Утім, з кіберспортом Zeus не зав’язав. Данило Тесленко активно займається розвитком ґеймінг-індустрії в Україні. Він відродив організацію pro100, створив онлайн-школу, щоб навчати й підтримувати молодих талантів, і написав книгу про свій карколомний шлях у кіберспорті, розповівши про всі випробування, які довелося пройти на шляху до успіху.

Крім того, Zeus керує кількома авторськими бізнес-проєктами, а від початку повномасштабного вторгнення росії Тесленко розпочав активну медійну діяльність і невдовзі презентував власні невзаємозамінні токени NFT, які продав, а кошти передав фондам допомоги армії України й постраждалим від воєнних дій.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi