Скотт Пілігрим

Ніколи з таким задоволенням не платив податки, як зараз — Стан справ у видавництва Mal’opus

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Попри складність перших місяців повномасштабного вторгнення, видавництву Mal’opus вдалося повернутися до роботи після знищення орди на підходах до Києва. Їхня команда навіть змогла вирішити фінансові питання, хоч і віддала більшість операційних коштів на підтримку ЗСУ. А також зберегти наснагу для руху вперед і праці над новими роботами. Про що коротко розповів один зі співзасновників видавництва — Дмитро Данилюк.

Дмитро Данилюк

Дмитро Данилюк, cпівзасновник видавництва Mal'opus

Найперш головне. Як зараз справи у вас та ваших колег? Чи довелося команді покидати рідні місця і як ви з цим впоралися?

Вітаю, наразі у наших працівників все добре, ті хто не в ЗСУ вже повернулись до Києва після вимушеної евакуації. На початку повномасштабного вторгнення ми заморозили роботу видавництва і поновили її 7 квітня після того як Київська область була звільнена від окупантів, оскільки склад і офіс видавництва знаходяться у Києві.

Які нові виклики постали перед вами після 24 лютого? Чи вдається давати їм раду?

За 2 дні до початку вторгнення ми пожертвували 100 000 грн до фонду Повернись Живим, після цього в нас на рахунку лишалось десь 5000 грн, тому викликом було зібрати гроші на квартальний податок (близько 60000 грн), який нам треба було оплатити  у травні, плюс до цього оренда і хоча б якісь зарплати працівникам, плюс два кредити на додачу (на щастя були кредитні канікули до 01.06). Але з усіма цими викликами ми на разі даємо раду і робимо усе щоб так було і надалі.
Чи виходить у видавництва продовжувати роботу в умовах війни? Як би ви оцінили продуктивність у порівнянні з попереднім періодом?

Ми плануємо потроху поновлювати роботу по ще не анонсованим проєктам, наразі ми працювали тільки над відвантаженням готової продукції, а також спробували для себе новий напрямок, надрукували стікерпак, усі кошти з якого будуть передані до фонду Повернись Живим.

А люди продовжують купляти й читати комікси в умовах повномасштабної війни? Як би ви оцінили обʼєми у порівнянні з періодом до 24 лютого. 

Звичайно об’єми значно впали, я думаю десь на відсотків 60-70%

А чи слід чекати від вас нових релізів найближчим часом?

Наразі хотілося би випустити те що анонсовано і на що відкрито передзамовлення, а потім вже думати над випуском нових назв. Столицею друкарської справи України завжди був Харків, наші книги мали друкуватись там, але наразі потужності наших партнерів у Харкові на працюють, дуже чекаємо коли вони поновлять роботу і наші книги вийдуть друком.

Як вам вдається знайти внутрішній ресурс для того, щоб продовжувати рухатися вперед в цей складний період?

Честно кажучи я ніколи з таким задоволенням не платив податки, як зараз, розуміючи, що кожна гривня підтримає державу зараз, плюс розуміння того що ми, як і десятки інших видавництв, воювали на своєму фронті по витісненню російських книжок з нашого ринку та популяризації читання українською. Ця місія була важлива і до вторгнення, і зараз вона лишилась такою ж важливою і актуальною. Наше видавництво було першим, яке випустило відеоігровий артбук українською, і по суті повністю витіснило російські артбуки з території України, бо ми випускали навіть швидше ніж росіянці, ціна була нижча, а якість вищою. Тому магазинам не було ніякого сенсу продавати російські артбуки.

Зараз багато людей вимушено переселені і знаходяться у відриві від домівки. В такий час не хочеться обростати новими речами. Тож, можливо, аудиторія може якось підтримати ваше видавництво у цей період окрім як придбання фізичних копій ваших книг? Придбати електронку, задонатити тощо.
Найкращою підтримкою буде все ж придбання наших видань, чи стікерів. Ну і звичайно закликаємо донатити перевіреним фондам, бо кожна гривня наближає нашу перемогу і тим самим дає шанс швидше повернутись до звичного ритму життя і видавничої діяльності.

***

Підтримати видавництво Mal’opus можна купуючи їхні видання за цим посиланням. Особливо раджу звернути увагу на збірку стрипів «Химерну Планету» та артбук «Ігрові Консолі 2.0», що поки залишився на етапі передзамовлення.

Останні статті

Може того й не треба — Різниця між Xbox Series S та Series X

Автор: Владислав Папідоха

Xbox Series

Ми впевнені у близькій перемозі України в цій війні — Стан справ у видавництва Lantsuta

Автор: Владислав Папідоха

«Довгий Джон Сільвер»

Загнаний у рамки — Враження від Sniper Elite 5

Автор: Владислав Папідоха

Sniper Elite 5

Труднощі кінотворення в умовах повномасштабної війни — Інтервʼю з Олексієм Гладушевським

Автор: xutukai

олексій гладушевський

Проклятий фільм: Warner Bros. Discovery на роздоріжжі щодо “Флеша”

Автор: Микола Єрьомін

Ґрант Ґастін

Кишенькове пекло. Враження від Diablo Immortal

Автор: PlayUA

Diablo Immortal

Як створювалася візуальна новела про містичний Київ — Інтервʼю з Nadni

Автор: PlayUA

«Примарна Доставка» (Ghost Delivery)

ВиНеЗнали #02. Приквел Dead Space та мрія Ендрю Ґарфілда

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space: Extraction

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: