Nintendo хоче засудити розробників емулятора Switch

Японська корпорація Nintendo подала судовий позов на розробників одного із емуляторів Switch, Yuzu. Серед основних претензій компанія відзначає: нелегальний обхід захисного програмного забезпечення консолі та сприяння піратству. Вимоги у Nintendo наступні: відшкодування збитків та зупинка розробки емулятора для всіх систем, а саме Windows, Linux і Android.

Додається, що за тиждень до релізу The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom було спірачено близько мільйона копій. Саме в цей період кількість підписників на Patreon розробників Yuzu збільшилась вдвічі, що начебто доказує ефективність такої бізнес моделі. Як зазначається, щомісяця творці емулятора отримують близько 30 000 доларів з добровільних донатів.

Не дивлячись на цей факт, продажі гри перевищили 20 млн копій та не завадили їй стати другим найпродаванішим проєктом 2023 року, одразу після Hogwarts Legacy з її 22 млн реалізованих копій на всіх актуальних системах разом.

Маючи Yuzu нічого не зупиняє користувачів від отримання та гри у нелегальні віртуальні копії будь-яких проєктів створених для Nintendo Switch, не платячи ні копійки Nintendo та сотням інших розробників і видавців, які створюють та продають їх для систем Nintendo Switch.

По суті, Yuzu перетворює звичайні комп’ютери на інструменти для масового порушення інтелектуальної власності не тільки Nintendo, а й інших студій.

йдеться у судовому позові Nintendo

Емулятори Yuzu та Ryujinx не представляють з себе нелегальні продукти, проте для їх роботи потрібні спеціальні ключи шифрування від Switch, інтелектуальною власністю на які володіє саме Nintendo, а їх дамп не може бути легальним, оскільки сама компанія не надає спеціалізованого та ліцензованого обладнання для цього.

Якщо Nintendo вдасться засудити розробників емулятора Yuzu, то менш популярний Ryujinx чекає та ж сама участь. Проте з великою вірогідністю цього не станеться, оскільки чимало позовів проти емуляторів у минулому були відхилені через неспроможність довести реальні показники їх негативного впливу. Навіть у найгіршому випадку, через відкритий вихідний код Yuzu та Ryujinx роботу над їх розвитком зможуть продовжувати інші ентузіасти.

Залишається питання “Чому саме під кінець життєвого циклу Nintendo Switch японська корпорація вирішила почати боротьбу проти емуляторів?”. Коли всі значні бенгери відгриміли та залишився один Metroid Prime 4, який вірогідно стане проміжним тайтлом між оригінальним та наступником Switch. В мережі жартують, що нібито винні розробники Palworld, яких не вдалося засудити (проте дуже хотілося), тому негатив вирішили виплеснути на іншій наболівший темі, емуляторах.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Коли Hades 2 вийде в дочасний доступ?

hades 2

Як обрати ідеальну ігрову консоль

steamdeck

Nintendo пропустить Gamescom цього року

nintendo

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

steamworld heist 2

Роуґлайк Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate вийде на Nintendo Switch

Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate

Гендиректор Pocketpair вважає, що Tencent копіює Palworld

Palworld

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

balatro

Fallout 4 отримає оновлення для PS5 i Xbox Series за 2 тижні

fallout 4

Популярне