web analytics
predator triton 500se (56)

Ноут для ігор: 5 кроків до успішного вибору

Автор: PlayUA @playua

Ігровий ноутбук — це потужна станція з високою витривалістю та продуктивністю, близькими до комп’ютерів. Ціна залежить від апаратного забезпечення. Виробники комбінують вартісні запчастини з дешевшими, щоб зробити ґеймінг доступнішим. Моделі, адаптовані до потреб ґеймерів, представлені у різних цінових категоріях.

Щоправда, через відмінності технічного оснащення одні з них тягнуть лише простенькі ретро-ігри, а інші — не гальмують навіть під час запускання ААА-ігор на максимальних налаштуваннях. Професійні кіберспортсмени віддають перевагу преміальним «монстрам», а для любителів потрібна золота середина. Обрати ноут для ігор, який підпадає під цю характеристику, можна всього за 5 кроків.

Виробник

Перше, що потрібно зробити, — це визначитися з брендом. Саме від нього залежить, наскільки якісно зібраний лептоп та чи можлива будь-яка модернізація надалі. На фоні жорсткої конкуренції важко виділити лише одного виробника. Насамперед варто відсіяти «ноунеймів», адже невідомо, чого можна очікувати від їхніх розробок.

До світових гігантів, що поставляють комп’ютерну техніку не один десяток років — підвищена увага. Непохитну стабільність за адекватні кошти пропонують Asus, Lenovo, HP, Acer та інші.

Центральний процесор

«Серце» портативного комп’ютера — процесор. Якщо його модель застаріла, про рекордну швидкодію можна забути. Старенький Пентіум чи Целерон — навіть для повсякденних завдань занадто скромне рішення. Інша річ — актуальний Intel Core чи AMD Ryzen останніх поколінь. Найменша допустима кількість ядер — 10, але 12 чи 24 — набагато краще.

Багатоядерні чипи з високою тактовою частотою, підтримкою ігрових технологій та оптимізованим енергоспоживанням представлені в серіях:

  1. Core i5 та Ryzen 5,
  2. Core i7 та Ryzen 7,
  3. Core i9 та Ryzen 9.

Відеокарта

Вбудована графіка з численними перевагами. Вона дешева, енергоефективна, тиха. Для базового чи офісного ноутбука цих фішок задосить, але ігровий потребує бездоганної графічної складової. Йому потрібна дискретна плата з великим об’ємом власної оперативної пам’яті, добрим охолодженням та гарними частотними характеристиками.

У графічних адаптерів серії GTX 16 найпривабливіша ціна, RTX 20 та 30 забезпечують реалістичну та насичену графіку без спотворень, інноваційні RTX 40 можуть похвалитися безкомпромісною продуктивністю.

Екран

Для домашніх ігрових турнірів потрібен максимальний розмір — 17-18 дюймів. Комбінувати «осілий» режим експлуатації та ґеймінг на ходу (зокрема, у громадському транспорті та просто неба) зручно, якщо екран середній — від 14 до 16 дюймів. Для розваг у подорожах ідеальна діагональ становить 13 дюймів. Якщо в пріоритеті компактність, замість мініноутбука краще возити з собою портативну консоль або ігровий смартфон, як Айфон 256 Гб з магазину https://www.moyo.ua/ua/telecommunication/smart/iphone-256gb/.

Роздільна здатність — від Full HD до 4K. Нижча вже не актуальна, а для ще вищої замало контенту.

Частота оновлення, здатна забезпечити плавну та приємну для очей частоту кадрів — щонайменше 90 Гц, а краще 144 Гц.

Кількість оперативної пам’яті

Місткість оперативки впливає на загальну продуктивність системи. Дефіцит обчислювальної потужності відчувається, якщо в комплектації ноута передбачено лише одну планку пам’яті на 2-4 або 8 Гігабайти. Мінімальний комфортний об’єм стартує від 16 Гб. Багатоканальний режим функціонування забезпечує прискорену передачу даних, тому вважається більш ефективним.

  • 16 гігабайтів рекомендовано для безперешкодної багатозадачності;
  • 32 Гігабайти — для покращення графічної складової ігрового процесу та розширення можливостей запуску процесів на фоні;
  • 64 Гігабайти — для роботи з важкою графікою у вільний від ігор час.

Додаткові параметри

Для більшості онлайн-ігор велике сховище не знадобиться, а для великих сучасних ігрових проектів, як правило, потрібно багато місця на диску. Більший об’єм за менші гроші можна отримати, обравши HDD-накопичувач. Висока швидкість та стабільність — переваги SSD.

Клавіатура — обов’язково з підсвіткою, щоб можна було грати навіть вночі без додаткових джерел освітлення. Розширений комплект роз’ємів — для експериментів з периферією. Завдяки додатковим портам можна підключати більше ігрових аксесуарів одночасно.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Найкращі знижки з Фестивалю симуляторів у Steam

Автор: Єрмаков Кірілл

Фестивалю симуляторів у Steam

Тепловізори: Видимість у світі темряви

Автор: PlayUA

thermal imager 01

Чоловічі кросівки: вибір і стиль для будь-якого випадку

Автор: PlayUA

sneakers 01

Мультивсесвіт фансервісу й саморефлексії — Враження від фільму «Дедпул і Росомаха»

Автор: Володимир Бортюк

deadpool wolverine poster header

Дива сучасних кухонь: як вибрати ідеального помічника для приготування їжі

Автор: PlayUA

microwave 01

«Декстер: Первородний гріх» дедалі більше обростає сюжетними подробицями

Автор: Микола Єрьомін

dexteroriginalsin2024

ГІ*НО: враження від бети Concord

Автор: PlayUA

Concord

Барселона позаду. Наступна зупинка — Хунгароринг!

Автор: Андрій Присяжний

max rockatansky 3