Минулого разу ми зʼясували як пережило перші місяці повномасштабного вторгнення видавництво Vovkulaka та вирішили на цьому не зупинятися. На цей раз я поспілкувався з Марією Полегенькою, очільницею видавництва Fireclaw Ukraine, що розповіла як у них справи. І хоч видавництву зараз важко, приємно було почути, що команда по трохи продовжує роботу.
Найперш головне. Як зараз справи у вас та ваших колег? Чи довелося команді покидати рідні місця і як ви з цим впоралися?
Справи більш-менш нормально. Дехто в перші дні поїхав до родичів в села на Захід, і повернувся лише от пару тижнів тому. Бухгалтер відправила дітей до дідуся в Макарів, і потім терміново усіх звідти вивозила, а тепер розбирає завали. Решта команди лишилася в Києві. Лише переїхали до батьків, аби бути разом. Весь час переписувались у спільному чатику аби знати, як у кого справи. Наразі вже майже всі “в строю” й на місці.
Приємно це чути! Які нові виклики постали перед вами після 24 лютого? Чи вдається давати їм раду?
Після 24-го лютого я б не сказала, що постали виклики. Точніше, я б це так не назвала. Усе просто зупинилося. Березень був нульовим. Жодного замовлення, жодної оплати, ніякого руху коштів по рахунках. Та й стан у нашої команди був таким, що не дуже до роботи. Робити рекламу й продавати розважальний контент — якось… не знаю. Не те щоб не на часі. Розгрузка потрібна у будь-який час, але не все і не завжди здається доречним. Ми прийняли рішення зробити усі електронні мальописи й казки для дітей безкоштовними. А також продовжувати виплачувати заробітну платню працівникам, поки є така можливість. Бо ми знаємо, що багато хто з нас донатить на ЗСУ, волонтерить та допомагає нашим захисникам чим може.
Десь в середині березня ми усі відчули, що нам треба повертатися до роботи. Звісно, питання про друк нових видань поки що не стоїть з ряду причин. Але ми продовжуємо розробляти проекти, котрими займалися паралельно із виданням мальописів. З квітня потихеньку починають прокидатися підрядники й дистриб’ютори. Найголовніший виклик наразі, мабуть, питання “що робити далі?”
Ви згадуєте, що команда повернулася до роботи десь в середині березня. Як би ви оцінили продуктивність у порівнянні з попереднім періодом?
Я б сказала сукупна продуктивність десь 40-50%, бо для графічного дизайнера, наприклад, обсяг роботи зменшився не сильно, а от по дистриб’юції й бухгалтерії — впав суттєво.
А люди продовжують купляти й читати комікси в умовах повномасштабної війни? Як би ви оцінили обʼєми у порівнянні з періодом до 24 лютого?
З 24-го лютого й до сьогодні на нашому сайті замовили 1 мальопис вартістю 200 грн.
Тож по сайту продажі не те що впали, а просто зникли. Але знову ж таки, ми припинили давати рекламу. Мабуть, час повертатися ? Хоча, якщо чесно, то мені дико, коли у стрічці новин потрапляє пост із рекламою літніх суконь поруч із постом про Маріуполь.
Щодо продажів підрядників — то в порівнянні з січнем-лютим, зараз це 20-25% від того, що було.
Ви згадували, що питання про друк новинок зараз не стоїть з ряду причин, але ви паралельно займаєтеся іншими проєктами. Можете розповісти чого слід очікувати від Fireclaw найближчим часом?
Поки що, на жаль, не можу про це говорити ?
Гаразд, в такому разі поки зберігатимемо інтригу. А як вам вдається знайти внутрішній ресурс для того, щоб продовжувати рухатися вперед в цей складний період?
Особисто мені допомагає спілкування. Для мене завжди головним джерелом натхнення й мотивації були люди. Спілкуюсь із друзями в ЗСУ й ТРО, волонтерами, намагаюсь допомагати. Дуже підтримують знайомі з-за кордону. В перші дні війни дехто з них був зі мною на зв’язку ледь не 24/7 ?
Треба робити для себе маленькі приємності — смаколики чи фільми, чи будь-що, що допомагає розряджатися.
Ще я зрозуміла, що коли займаюся якоюсь справою, відволікаюсь й легше переживаю важкі моменти.
От і зараз закінчу відповідати на питання — й сяду писати блог для сайту знайомих із Німеччини, котрі збирають донати для біженців з України.
Це звучить як добротна порада. Що ж, у такому разі не затримуватиму вас довго. Якраз залишилося останнє запитання.
Зараз багато людей вимушено переселені і знаходяться у відриві від домівки. В такий час не хочеться обростати новими речима. Тож, можливо, аудиторія може якось підтримати ваше видавництво у цей період окрім як придбання фізичних копій ваших книг? Придбати електронку, задонатити тощо.
Наразі усі електронні видання на нашому сайті безкоштовні.
Якщо хтось із наших читачів бажає заплатити за них, або просто підтримати наше видавництво копійкою, то може кинути будь-яку суму, яку вважає за потрібне, за IBAN UA843052990000026009026801038 або на картку 5375411505336003
***
Знайти роботи видавництва Fireclaw Ukraine можна за цим посиланням. Зокрема рекомендую звернути увагу на «Підлітків Мутантів Черепашок Ніндзя», «Візія» та «Дракулу».
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!