Sherlock Holmes: The Awakened

Очікування від Sherlock Holmes: The Awakened

Автор: PlayUA @playua

У серпні 2022 року славнозвісна українська студія Frogwares оголосила про розробку ремейку своєї гри 2006 року Sherlock Holmes: The Awakened. Лише за кілька годин, їхній кампанії на Kickstarter вдалося зібрати необхідну суму – 70 тисяч доларів США, а за місяць вони отримали 250 тисяч доларів США, тобто 360% від початкової мети. Нещодавно Frogwares випустили демо ремейку в Steam. Тож ми не забарилися дослідити його, скласти приблизний образ гри та оцінити роботу розробників.

Про оригінальну гру

Sherlock Holmes: The Awakened – гра у жанрі квест, що розповідає про одну з багатьох справ Шерлока Голмса та Джона Ватсона, про котру останній ніколи не згадував у своїх розповідях через її моторошність. Найкращий детектив повинен розслідувати серію загадкових вбивств, пов’язаних зі сектою Ктулху,  літературним монстром, створеним Говардом Лавкрафтом. Сюжет приведе персонажів з вулиць вікторіанського Лондону до Швейцарії й берегів Америки. А в кожній локації на Шерлока чекатиме складне випробування власної психіки.

Гра отримала досить позитивні відгуки від критиків та гравців (72 бали на Metacritic) за її захопливий сюжет, головоломки та атмосферу. Тому через два роки Frogwares випустили ремастер, у якому покращили графіку й інтерфейс, а ще додали вид від третьої особи. Тепер ж виходить повноцінний ремейк на Unreal Engine 4, з сучасною графікою та абсолютно новим геймплеєм.

Ремейк

Хоч це й перезавантаження вже існуючої гри, Frogwares зробили все мало не з нуля. Усі моделі та локації перероблені, персонажі переозвучені, дизайн локацій змінений і навіть сценарій переписали у багатьох місцях. Наприклад, якщо в оригіналі Голмс і Ватсон уже є відомим дуетом на момент початку сюжету, то в ремейку це їхня перша сумісна справа. Так The Awakened стає прямим сиквелом минулої гри Frogwares, Sherlock Holmes: Chapter One.

Геймплейно ж гра є фактично повною копією тієї ж Sherlock Holmes: Chapter One з додаванням пари нових механік, по типу злому замків чи божевілля. В іншому все те саме: необхідно збирати предмети, допитувати персонажів, маскуватися та з’єднувати знайдені докази у Покоях Мислення. І жодних маркерів чи підказок – справжній детектив має самостійно знайти шлях до рішення тієї чи іншої загадки. Бойову систему не продемонстрували, але й вона має залишитися без змін. Якщо вам сподобалася Chapter One, має сподобатися й The Awakened.

Що показали в демо

6 грудня Frogwares випустили демо-версію гри, щоб кожен міг її спробувати. Дії демо охоплюють початок третього розділу гри під назвою «Гори Божевілля». Доктор Ватсон прибуває до психіатричної лікарні «Чорний Едельвейс» у Швейцарії, до якої його надіслав Голмс. Довго за Ватсона, однак, пограти не дають, адже Голмс, замаскувавшись, прибуває до лікарні особисто, щоб розслідувати зникнення людей. Його швидко ловлять, і гравцю доведеться вибиратися з лікарні, яка все більше нагадує в’язницю часів Середньовіччя.

Як тільки Голмс звільняється з камери, в яку його посадили — на власні очі бачить жахіття, які творяться в «Чорному Едельвейсі». Слова пацієнтів та записки лікарів доводять нелюдські експерименти, а сліди у камерах вказують на те, що більшість хворих утримувалася тут без власного бажання та й потрапляла незаконним шляхом. Замаскувавшись під працівника лікарні, Шерлок стикається з ще більш дивними речима, а саме з живою лялькою, яка керує своєю власницею. На розмові з нею демо завершується.

Ті, хто грав в оригінал, одразу можуть помітити зміни в сюжеті і проходженні цього рівня. Наприклад, головному злому лікарю раптово змінили стать, і тепер він – жінка, але його/її роль залишається незмінною. Важливішим є структура рівня – у оригіналі було набагато більше балачок із пацієнтами та виконання для них другорядних завдань. Деяких пацієнтів повністю прибрали, деяких залишили, але скоротили їхню роль у сюжеті. Це зробило проходження швидшим й цікавішим, бо в оригіналі доводилося виконувати по десять другорядних задач, щоб пройти на крок вперед — це неабияк стомлювало. Також додали невеликий референс на Chapter One – якось Голмс згадує Фогеля, одного з ключових персонажів гри.

Технічний компонент

Що в першу чергу радує, коли запускаєш демо, то це наявність українських (та відсутність російських) субтитрів, яких так не вистачало в оригіналі. Взагалі, текст може відображатися аж 15 різними мовами, починаючи українською та англійською й закінчуючи китайською та японською. Озвучка ж присутня лише англійською, причому зроблена вона дуже якісно: у мові Голмса та Ватсона можна помітити яскраво виражений британський акцент, а у працівників швейцарської лікарні чутно легке німецьке звучання. За це Frogwares можна тільки похвалити.

Графіка у грі на високому рівні. Текстури, освітлення, деталі, все це виконано на вищому рівні. От що хотілося б покращити, то це анімації обличчя. Персонажі зовнішньо не виражають жодних емоцій, очі не рухаються, що сильно контрастуєт з емоційними голосами. Схожа проблема була й у минулій грі, але там вона не настільки кидалася у вічі. Ну, це принаймні може трохи повеселити.

Варто зауважити й чудову атмосферу. Освітлення, декорації, фоновий звук, музика, знайдені записи, — усе створює почуття тривоги та легкого жаху, що є невідʼємною частиною книг Лавкрафта. Вперше в житті Шерлок стикається з речима, які не вдається пояснити жодною можливою логікою, як та сама лялька, що балакає. Напруга відчувається кожну секунду, та це лише розігріває інтерес гравця.


Frogwares по праву залишаються одними з найкращих українських розробників. Після проходження демо Sherlock Holmes: The Awakened хочеться ще, бо щонайменше виникає інтерес, чим же закінчиться вся ця історія, та ще більше хочеться повернутися в роль Шерлока Голмса й розкрити цю моторошну справу.

Sherlock Holmes: The Awakened збиралися випустити вже в лютому чи на початку березня цього року, проте через перебої з електропостачанням її перенесли на декілька тижнів. Точної дати релізу на даний момент немає, але Frogwares планують випустити гру в кінці березня або в квітні.

Автор: Олександр Соловйов

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia

Нове випробування. Як пройшов перший етап KMAMK Рorsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

10 цікавинок, які можна знайти тільки в Metal Gear Solid

Автор: PlayUA

Metal Gear Solid

Як вибрати перший геймерський ноут: простий гайд для тих, хто не має досвіду в іграх

Автор: PlayUA

gaming laptop (6)

Жнива зеленого пекла. Огляд другого етапу 7DRIVE RingSeries

Автор: Андрій Присяжний

1

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01