Огляд Battlefield 1

Автор: Роман Береговий @UltramarinUa

Війни… Вони завжди супроводжували людство крізь його історію й щедро змащували машину прогресу кров’ю. Найбільше та найчастіше згадують Другу світову. Так, вона зібрала страшний врожай зі світу, показала всім межі людської жорстокості та вершини героїзму. Та при цьому її попередниця в більшості випадків залишається в тіні. І цілком незаслужено. Адже саме під час неї вперше людство почало використовувати для кривавих жнив відносно сучасні засоби. Саме вона перемолола мільйони життів в окопах та траншеях і поховала в кривавій грязюці силу-силенну доль. Та і на ній знайшлося місце для подвигу. Це були часи, коли прогрес стикався з традиціями, Велика Війна, що мала покласти край усім війнам. Це були люди, та їхні історії, і вони не будуть забуті! Це були часи Battlefield 1.

Незабуті історії

Сюжет і Battlefield… З часів Bad Company 2 я міг говорити ці слова разом лише жартома. До цього моменту. Можу зі всією впевненістю сказати, що хлопаки з DICE цього року попрацювали на славу. Вже з перших хвилин віє духом того часу. Скрізь морок та дим, довкола все у вогні й чутно завивання снарядів. Навколо палають танки, нічого не видно і тільки вдалині чутно, як хтось  знову йде в штикову на окопи тільки для того, щоб полягти під кулеметним вогнем. І серед цього всього опиняємося Ми, крихітна людина, в круговерті смерті. Війна, що мала покласти край всім війнам, поклала край лиш купі життів. Життів, що належали людям. Історії саме цих людей, відомих та не дуже, лягли в основу сюжету нової Battlefield.

Battlefield 1

Хоча тривалість кампанії не така вже й велика, всього 5-6 годин, вона дуже насичена. Під час неї гра дає спробувати більшість смаколиків й не соромиться показувати тузи в рукаві. Місії, залежно від протагоністів, дають спробувати більшість із доступної техніки та спорядження. Та й самі вони тішать різноманіттям та моментами, котрі надовго запам’ятаються. Чого вартий лише відрізок, в якому ми керуємо поштовим голубом, що несе звістку від танкістів, що потрапили в біду. Картина переораного снарядами поля бою, закутаного в колючий дріт, неначе в хутро і полум’я, що жадібно поглинає рештки техніки та солдатів. І на фоні всього цього летить білий голуб. Один з найшикарніших моментів гри. А чого вартий старий австралієць, що представляє свою уже незалежну державу й намагається провести крізь цей жах молодого хлопчину, якого він по-батьківськи опікує і ставить на ноги… Так, сюжет гри короткий, та розповідає він більше, ніж деякі ігри за десятки годин, а його історії інколи дістаються саме до тих глибинних струн душі, що можуть навіть дорослого чоловіка змусити розревітись, а інколи просто хочеться поставити гру на паузу й усвідомити, що коїлося на цих, майже забутих сторінках історії. Вже за самі лише такі моменти ця гра заслуговує всіляких похвал.

Старе — нове

Ігроладно Battlefield 1 наче не сильно відрізняється від своїх попередників. Це правда, та лише на перший погляд. Так, хребет істинно батлівського мультиплеєра залишився незмінним — розлогі карти та купа техніки. Та на все це наклав свій відбиток сетинг і вже трохи обридла сучасна війна поступилася місцем брутальній та кривавій боївці часів Першої світової. Танки стали пересувними фортецями, що в правильних руках можуть суттєво змінити хід бою, посипаючи ворогів різнимим видами добра та влаштувати прорив для атаки. Саме прорив, адже тепер на найбільших мапах всі бої проходять каскадом, де одна команда втримує мапу, поступово відходячи й тримаючи фронт, а інша — просувається вперед під зливою куль на снарядів й штурмує ворожі укріплення. Найкраще це показано в “Операціях”, де ми проходимо на тому чи іншому боці відтворення різних подій Першої світової.

Battlefield 1

Та візитівкою цьогорічної Батли стало навіть не це. Адже на певних мапах нам на допомогу можуть прийти левіафани поля бою тих часів — бронепотяг, лінкор та його величність Цепелін! Коли ці потвори з’являються на полі бою, вся увага одразу переходить на них. Скажу відразу, що потрапити в них не так легко, проте воно того варте, адже в правильних руках ці машини здатні спустошити все довкола й перетворити противників на криваве місиво. В руках же нубів вони — великі мішені, що залюбки принесуть ворожій команді кілька зайвих очок. Ще з ними можна робити різні цікаві речі. Так, граючи проти цепеліна, можна вистрибнути з літака прямо на нього й завдати чимало добра й справедливості ворогам, що сидять за турелями й навіть не підозрюють, що якийсь навіжений може бігати по тенту й розстрілювати їх із ручної зброї. Загалом, мультиплеєр Battlefield 1 грається свіжо й весело, тож в ньому спокійно можна зависнути до виходу наступної частини, а то й довше.

Багофілд

Так! Це сталось! Цього року при релізі Батла може вийти в світ майже не забаґованою! Під час гри мною було помічено лише декілька незначних ляпок, що майже не впливали на ігровий досвід.

Окремо варто похвалити графічну частину гри й оптимізацію. Мене, як власника не надто потужного заліза, безмежно тішить той факт, що гра цілком нормально йде на моїй машині й при цьому не дуже втрачає свою кінематографічність, що дуже важливо. Адже цього разу DICE вичавили з Frostbite 3 все, що тільки змогли й це виглядає просто неймовірно! Локації насичені різноманітними деталями й виглядають дуже колоритно, та мені найбільше сподобались не вони. Краєвиди… Ось що часто відволікало мене від сутичок й змушувало просто дивитись навсібіч і вражатись. Велич Альп, безмежність морів та чарівливі краєвиди аравійських пустель. І це все під гарно підібрану оркестрову музику… Коротше, я аплодую стоячи.

Висновки

Це найкращий, в сюжетному плані, Battlefield з часів Bad Company 2. Це свіжий ковток повітря в мережевих баталіях. Це нове життя не дуже популярного сетингу. От що я можу сказати про  Battlefield 1. Гра однозначно варта уваги, навіть якщо ви не дуже великий фанат серії. Мені після себе вона залишила цілий вагон приємних вражень. Тож ви як знаєте, а я пішов далі ганяти пустелею османів.

89

Відмінно

Вдалося

  • Зробити батлу знову Великою, тобто цікавою
  • Грамотно використати цікавий сетинг

Не вдалося

  • Дотримуватись історичності у всьому

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Некерований ремейк. Огляд System Shock (2023)

69

Автор: Владислав Папідоха

System Shock Remake

Феєрія кольорів. Огляд фільму «Русалонька»

Автор: PlayUA

Русалонька / The Little Mermaid (2023)

Топ Ґанн. Огляд фільму «Вартові галактики 3»

Автор: PlayUA

Вартові Галактики 3 / Guardians of the Galaxy Vol. 3

Без особливостей і хиб — Огляд Star Wars Jedi: Survivor

85

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars Jedi: Survivor

Огляд книги “Натисни Reset: Вигорання та відновлення в індустрії відеоігор”

Автор: Микола Єрьомін

Мальопус

Не завжди виходить спригнуть воврємя — Огляд фільму «Люксембург, Люксембург»

Автор: Владислав Папідоха

Люксембург, Люксембург

Ремейк по-українськи. Огляд Sherlock Holmes The Awakened

81

Автор: Олег Куліков

sh3re screenshot 2023.04.07 12.21.18.98

Фентезі, якого бракувало. Огляд фільму «Підземелля і дракони: Честь злодіїв»

Автор: Владислав Папідоха

Підземелля і Дракони. Честь злодіїв

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: