Огляд Battlefield V

Автор: Віталій Тарнавський
Battlefield V

Наступне відео

КІНОРІУМ — РУСНЯ ПІД ПРИКРИТТЯМ. Чому українці досі ним користуються?

kinorium in yt

Огляд Battlefield V

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Війна, війна – змінилась.

Студія DICE вибрала дуже складне поле бою в 2018 році. Battlefield за своєю концепцією є в першу чергу командним шутером, на відміну від Call of Duty або інших сесійних ігор. З кожною новою частиною DICE активно намагається об’єднати і утримати гравців в загонах, щоб вояки не бігли стрімголов на противника, а прикривали своїх товаришів, використовували тактику і діяли ефективно. Але майже завжди це все не так.

Воєнні історії

Як і в Battlefield 1, гра має самітню кампанію в вигляді серії окремих місій. Розробники обіцяли показати Другу світову війну такою, якою геймери її ще не бачили. І суть цьому сюжетний режим – Воєнні історії.

Це короткі сюжетні замальовки про маловідомі бойові дії, саме існування яких, можливо, стане сюрпризом для гравця. Причому вельми приємним, адже в порівнянні з поодинокими завданнями Battlefield 1 тут більше свободи. Є місія де вам з напарником закидають далеко за лінію фронту, в саму гущу нацистів. На ній потрібно зробити ряд диверсій, і якщо раніше це б означало, що потрібно понуро йти по заготовленим розробниками маршрутах, то в Battlefield 5 це такий міні-відкритий світ. Гравець сам вибирає порядок дій, розробники не ведуть його за ручку весь час, і тому проходити це завдання цікаво.

DICE не стараються влаштувати на полі бою квітчастий атракціон, не намагаються веселити гравця кожну секунду. Замість цього розробники правдиво і драматично показують один з найбільших конфліктів в історії людства. Тому тон розповіді здебільшого сумний і місцями навіть скорботний.

Однак не обійшлось і без огріхів. Історичність під великим сумнівом: місцями трапляються грубі фактологічні помилки. Наприклад, місія в Лівії зразка 1941 року демонструє знаменитих «Тигрів», в той час як насправді їх там бути не могло, тому що ці бойові машини були розроблені тільки в 1942 році.
На щастя, подібних помилок в Battlefield 5 зовсім небагато. І тим більше у  грі немає ніяких «амазонок» з протезами та інших неподобств, які демонструвалися в дебютному трейлері

Мультиплеєр

DICE знову вирішила йти по шляху реалізму і достовірності, а не змагатися з франшизою Call of Duty. Багато що із задуманого розробниками реалізувати вдалося, але без очевидних проблем не обійшлося.

Швидкість бігу стала нижче, розкид куль – більше, а час на вбивство скоротилося приблизно наполовину в порівнянні з Battlefield 1. Завдяки цьому гра стала відчуватися більш реалістично, битви стали гнітючими: одна коротка черга в торс, і доведеться вирушати на екран відродження.

Разом з цим розробники придумали нові опції, що дозволяють отримати перевагу в бою. У будь-який момент персонаж може відскочити назад, приземлитися на спину і обсипати супротивника свинцем. Ще можна ефектно вистрибувати з вікон, заставши ворога зненацька.
Якщо бійця поранили, то він не зможе відновити здоров’я до максимуму, регенерація тепер строго обмежена. Щоб полікуватися, потрібно скористатися аптечкою, яка видається лише в єдиному екземплярі. Після цього в разі поранення доведеться шукати медика.

Також DICE вдалась механіка стрільби і в цілому відчуття від зброї. Великий і громіздкий кулемет відчувається великим і громіздким, стріляти з нього складно, зате з якоїсь зручної позиції – саме воно. Опрацювання моделі, ефекти, анімація і приємні металеві звуки викликають чисте задоволення. Не варто забувати про те, що виділяє Battlefield серед інших регулярних релізів – техніка. У новій частині її вистачає: танки, бронемашини, машини, літаки. Керувати всім цікаво, до того ж техніку можна прокачувати, тому природжені танкісти і пілоти можуть застрягти тут надовго. Правда, варто врахувати, що основні карти для техніки будуть доступні лише в майбутньому. На сьогодні весь стратегічний потенціал техніки складно розібрати за лютими піхотними перестрілками. Зате ніхто не заважає завалитись в собор Роттердама на танку і стріляти у всіх підряд.

Список режимів практично не змінився. Деякі формати з BF1 були прибрані, але класичні режими на кшталт «Захоплення» як завжди на місці.Завезли крутий режим під назвою «Бойові Операції». Хоч всюди геймери і бігають як божевільні без тактики, без ідеї, без плану, але в тих же Бойових Операціях це робити цікавіше і в успіху є сенс. Матч розділяється на кілька днів, одна команда атакує, друга обороняється. Перемогла в один день команда має переваги на наступний день , а в фінальний день у всіх гравців буде тільки одне життя і один комплект боєприпасів.

Dolce & Gabbana

Головною і по суті єдиною принциповою відмінністю нової гри від Battlefield 1 стала поява повноцінної кастомізації. Якщо попередницю лаяли за те, що в ньому DICE відмовилася від системи збройовий «примочок» з BF4, то тепер можливостей по тотальної налаштування всього і вся стало навіть більше.

Гравець може обважувати всю зброю функціональними і декоративними поліпшеннями. Приклад, приціли, насадки на ствол, камуфляжі – все це і багато іншого можна використовувати, щоб зробити зброю ефективнішим в залежності від ситуації. Звичайно, виглядає це сумнівно з точки зору історичної хроніки, ну та й нехай.

Нарешті можна налаштовувати не тільки зброю і техніку, але також і вигляд бійця. Багато гравців боялися, що розробники перестараються з кастомізації зовнішнього вигляду бійців, через що Друга світова буде виглядати як дитячий садок, але все обійшлося досить цивільно. Одяг в Battlefield 5 вписується в сеттинг і дозволяє створити цікавий, але не суперечливий образ.

Roadmap

Відразу після анонсу DICE заявила, що в Battlefield 5 не буде платних доповнень і преміумдоступу. Розробники не хочуть дробити ігрове товариство на тих, у кого є всі додатки, і тих, хто грає в базову версію. Це правильне рішення, адже зараз балом правлять грисервіси, що надають довгу і безкоштовну підтримку.

Але разом з цим гра по суті вийшла в ранньому доступі. Звичайно, самі розробники назвали його «Ходом війни», але насправді це справжнісінький Early Access: частина функцій в грі просто заблокована, карт для всіх режимів всього 8 штук, навіть деякі місії відкладені на пізніший термін.

Війна змінилась?

По-хорошому Battlefield 5 потрібно було потримати в розробці ще десь півроку-рік. Але DICE вирішила випустити гру зараз, а значить і оцінювати доведеться виходячи з поточного стану справ. Контенту в грі замало, багато все ще за кадром, а баланс явно потребує доопрацювання.

Втім «Сервісний» Battlefield 5 не тягне на недолік, тому що DICE нарешті переглянула свої погляди і зрозуміли, що найкращий спосіб побудувати велику ігрове товариство – це випускати безкоштовні оновлення.

60

Задовільно

Вдалося

  • Мультиплеєр
  • Воєнні Історії
  • Звук, вигляд та відчуття зброї
  • Затягнути мене в гру більше ніж на 30 годин

Не вдалося

  • Кількість контенту на старті

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Але він перетвориться в зірку. Огляд фільму «Їжак Сонік 2»

Автор: Микола Єрьомін

Їжак Сонік 2 / Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

COTY — Огляд Stray

83

Автор: Владислав Папідоха

Stray

Найкраще цього року! Огляд аніме «Сім’я шпигуна»

Автор: Дмитро Джугалик

spy x family

Прогулянки Нью-Йорком у пошуках самоствердження. Огляд фільму «Морбіус»

Автор: Микола Єрьомін

Джаред Лето

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 07: Resident Evil Zero (2002)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil Zero

Сім’я понад усе. Огляд коміксу «Сага. Книга 4»

Автор: Дмитро Джугалик

saga review cover

Людина, яка нагадує. Огляд фільму «The Batman»

Автор: Микола Єрьомін

The Batman

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: