Огляд Думками навиворіт

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Оглядати мультики Pixar — пісня, а не робота. Це постійні експерименти, серйозні теми, заховані в безтурботну невинність, погляди в минуле і майбутнє, а також пошуки нових образів. На жаль чи на щастя новий анімаційний фільм студії Pixar “Думками навиворіт” виявився не сильно експериментальним, проте дуже повчальним.

Райлі — звичайна американська школярка на порозі перехідного віку. Батьки люблять її, турбуються про неї і всіляко розбещують капризну паскуду свою принцесу-хокеїстку. Але одного дня через таткову роботу уся сім’я переїжджає із засніженої Міннесоти до Сан-Франциско і тут починаються проблеми…

maxresdefault

Можливо, ця історія була би нудною і банальною, якби не живі емоції усіх персонажів. Літерально живі. Емоції — також персонажі фільму. Тобто коли у світі Райлі відбуваються якісь події чи просто триває діалог, глядач бачить умовний термінал керування розумом Райлі, за яким ділять вплив Радість, Журба, Лють, Відраза і Острах. Власне це всі почуття, які трапляються в головах усіх персонажів стрічки.

Така концепція не нова. У багатьох фільмах і мультиках були показані матеріалізовані думки, але найвизначнішим у цій царині є серіал «Голова Германа», що розповідає про письменника-початківця і його заморочки, представлені Інтелектом, Жагою, Співчуттям і Страхом. Серіал виходив з 1991 року і мав непоганий рейтинг, що дозволило зняти понад 70 серій.

Disney-Movie-Inside-Out-Images

“Думками навиворіт” — це безтурботний атракціон, що кумедно обігрує різні життєві ситуації і дозволяє поглянути на них зісередини чужого розуму. Фільм може приспати пильність дорослого глядача, щоби згодом приголомшити кількома потужними образами та думками про крихкість дитинства і природу формування особистості, про відповідальність батьківства і незміриму силу уяви, яка рятує від депресії.

Попри те, що основна аудиторія стрічки — це діти і ними зараз забиті геть усі сеанси у всіх залах, ходити на мультик ліпше всією сім’єю, адже кожен впізнає там себе і свої помилки у роботі над розвитком власної сім’ї. А це найвідповідальніша робота у світі. Також я радив би переглянути стрічку людям, що заплуталися у думках і сумнівах щодо чогось, можливо, ця візуалізація процесів мислення та граней особистості допоможе вам опанувати себе та дати лад хаосу під стріхою.

warm_memory_wide.0

“Думками навиворіт” має чимало сумних моментів, адже проблеми в голові Райлі починаються саме через незграбність Журби, якій Радість з усіх сил допомагатиме знайти своє місце у врівноваженій особистості дівчинки. Виявляється — не радість і щастя основа усього, а прийняття порівну усіх почуттів та злагода між ними. Тільки так можна стрімко рости і всесторонньо розвиватися. Мабуть, саме у цьому основне послання стрічки, проте кожен може знайти в ній щось для себе і про свої таргани в голові.

P. S. Присвячується світлій пам’яті напівслона, напівкота, напівдельфіна Бім-Бома…

85

Милота

Вдалося

  • батько чи мати
  • дитина
  • маєте таргани в голові

Не вдалося

  • не визнаєте, що у вас є таргани в голові

Останні огляди

Огляд ноутбука ASUS X509JP. МАЛИЙ, ЩО ЗАЦІКАВИВ (ну майже)

Автор: Зімін Антон

ASUS X509JP

На решту після фільму. Огляд Marvel’s Avengers

59

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд ASUS X509JP EJ070 на базі Intel Core i5-1035G1

Автор: Зімін Антон

Огляд електросамоката Maxxter TEO MAX #ҐеймериТежЛюди

Автор: Зімін Антон

Maxxter TEO MAX

Політ крізь сплетіння часоліній — Огляд фільму «Тенет»

Автор: Владислав Папідоха

Тенет

Враження від артбука «Світ гри The Last of Us. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Світ гри The Last of Us: Part 2

Топ за свої гроші. Огляд ПК-версії Horizon Zero Dawn

Автор: Олег Куліков

Дикий Схід. Огляд Ghost of Tsushima

88

Автор: Віталій Тарнавський

Ghost of Tsushima