Огляд фільму Месники: Ера Ультрона

Автор: Юра Лупул @linerhead

Після приголомшливого успіху “Месників” влітку 2012-го багато глядачів стали дивитися на фільми про супергероїв інакше. Кожен новий повнометражний фільм Marvel збирає все більшу аудиторію і коміксовий кіновсесвіт набирає все більших обертів. Хто ж відмовиться від хорошої і якісної двогодинної розваги? Звичайно ніхто. Умовно кожен фільм про Месників можна розділити на стадії. Коли студія продемонструвала фільми про кожного зі захисників планети окремо, вона підводить жирну червону лінію фільмом про кооперацію Месників. І ось настав час підвести таку лінію під другою стадією (символічну таку лінію; офіційно другу фазу кіновсесвіту завершить “Мурахолюд”), адже нам представили продовження історій Тора, капітана Роджерса та Залізної Людини. Навіть “Вартові галактики” удостоїлися своєї дуже гідної екранізації (поки що — найвищий за оцінкою фільм другої стадії).

Масштабність

Перше, що вражає при переглядів “Месників: Ери Ультрона” (так, саме Ультрона) — масштабність побаченого. З першої до останньої секунди фільм демонструє куди Джоссом Уідоном було витрачено бюджетні кошти сумою в 250 мільйонів капустяників. Пам’ятаєте фінальну сцену бою месників з чітаурі в першому фільмі, де камера облітає всіх героїв, які місять противників, одним безперервним відеорядом? В другому фільмі таких сцен набагато більше, вони найточніше передають атмосферу та феноменально красиво показують, як герої співпрацюють в бою.

Цього разу в команди проблем не менше, ніж у першому фільмі. Над Землею нависла нова загроза, яка прагне знищити все живе на планеті. Старк у своїх спробах створити щось, що захистило би Землю, створив дещо, що може Землю і знищити. Як ви вже здогадались, все пішло далеко не за планом і це дещо, яке зветься Ультрон, починає бачити людей, як загрозу собі та планеті вцілому.

2

Ультрон — штучний інтелект неземного походження зі своєю логікою та мисленням. Під час перегляду у вас постійно змінюватиметься оцінка його дій, адже не можна сказати, що в його діях немає логіки, він діє згідно свого бачення миру для Землі, навіть якщо доведеться її знищити. Персонаж виявився дуууже колоритним, постійно цитує Біблію, східних філософів та інших мудреців. Всі його дії спрямовані на знищення команди Месників, адже він вважає саме їх силу основною загрозою для планети. Нестандартності також додає його непереборне бажання еволюціонувати, вдосконалити себе по максимуму.

Загалом хронометраж фільму дуже насичений чи навіть перенасичений сценами баталій, можливо це і добре для людей, які прийшли пожувати поп-корн з відкритим ротом, але для тих, хто прагне побачити більше розвитку саме історії відносин, показано малувато. Так, історія вельми цікава, приправлена фірмовими скетчами, які в контексті подій дуже навіть смішні, але практично кожен діалог вмить переривається вибухом та побоїськом. Тут, як то кажуть, всім різні фломастери…

До слова про побоїська. Хореографія та постановка батальних сцен просто на захмарному рівні, а на менше ніхто і не очікував, правда ж? :) Особливої уваги вартий бій Халкбастера проти Халка. Те, що витворяли ці двоє, викликало у натовпу в театрі одночасно і сміх, і співчуття, і просто змушувало дивитися під ноги, аби не наступити на щелепу сусіда, який міг її загубити від побаченого.

1

З особистою історією кожного персонажа, його секретами та тим, що відбувалось між власним фільмом і Месниками, нас детально ознайомлює сюжет. Історії персонажів, які ще не доросли до персональних екранізацій теж майстерно вплітаються, а також, що не кожного дня нам демонструють в фільмах за коміксами, було показано побутовий бік життя персонажів. Адже досить незвично бачити зі середини як тренований вбивця піклується про сім’ю, планує ремонт підлоги та переплановує дім між тим, як рятує світ. Словом, катастрофічних пробілів та просідань в сюжеті не спостерігається (хоча загалом без них не обійшлося). Великий плюс.

А єдиним мінусом, особисто для мене, було те, що герої під час масового знищення будівель, ворожих роботів і цілих міст рятують практично кожного цивільного. Так, рейтинг PG13, кишок та м’яса тут нема, але і умовних трупів нема. За увесь фільм показано смерть тільки однієї людини і тільки тому, що це потрібно сюжетно.

Актори

3

Акторів, думаю, зайвий раз представляти потреби немає. Зараз кожного з них дуже добре знають і мабуть це не буде одкровенням, якщо я скажу, що всі зіграли дуже якісно. Звісно, не обійшлося і без нових облич, адже ми побачимо мінімум чотирьох нових персонажів. Серед новачків непогано зіграли Аарон Тейлор-Джонсон, відомий як “Kick-Ass” та Елізабет Олсен, яка тільки починає свій акторський шлях. Окремого рядка похвали заслуговує озвучення Ультрона у виконанні Джеймса Спейдера — без перебільшення одна з прикрас фільму. Його голос надає цифровому втіленню харизми, переконливості, цілеспрямованості і просто робить живим. Я з нетерпінням чекаю можливості переглянути фільм в оригінальному озвученні тільки заради нього.

Всім в кіно

“Месники: Ера Ультрона” — ще один витвір Marvel, який приречений на чималий касовий успіх. Можливо вразити кожного він не зможе, але вже нагромаджену першим фільмом аудиторію приведе і обов’язково розважить. Особисто я отримав масу позитивних вражень. Все поставлено за найвищими стандартами попкорн-індустрії — яскраво, круто і з гумором. Що потрібно від вас, це зручно влаштуватися в кріслі, посадити друзів поруч, щоби було з ким дивуватися всьому, що відбувається, закупитися смаколиками і споглядати. А потім залишається чекати вже на третю стадію пригод Месників, яка розпочнеться вже цього літа, проте до “Війни нескінченності” чекати ще довго, що значить — всім в кіно!

88

Милота

Вдалося

  Не вдалося

   Останні огляди

   Фінальний кидок під кінець покоління. Огляд NBA 2K21

   71

   Автор: Володимир Вітовський

   NBA 2K21

   Рімейк, від якого не можна відмовитися. Огляд Mafia: Definitive Edition

   82

   Автор: Михайло Петрунів

   Mafia: Definitive Edition | Рімейк

   Слуги народу. Огляд Wasteland 3

   80

   Автор: Олег Куліков

   Metal Gear 1918. Огляд Iron Harvest

   75

   Автор: Роман Береговий

   Iron Harvest

   Огляд ноутбука ASUS X509JP. МАЛИЙ, ЩО ЗАЦІКАВИВ (ну майже)

   Автор: Зімін Антон

   ASUS X509JP

   На решту після фільму. Огляд Marvel’s Avengers

   59

   Автор: Віталій Тарнавський

   Огляд ASUS X509JP EJ070 на базі Intel Core i5-1035G1

   Автор: Зімін Антон

   Огляд електросамоката Maxxter TEO MAX #ҐеймериТежЛюди

   Автор: Зімін Антон

   Maxxter TEO MAX