Давно вже не виходило у світ добрих покрокових стратегій на космічну тематику, а та ж таки Sid Meier’s Starships вийшла доволі посередньою. Але тут з’являється Galactic Civilizations 3 — нова 4Х стратегія від Stardock Entertainment. Вона — ідейний спадкоємець таких титанів жанру, як Alpha Centauri або Master of Orion. Отож, варта нова Galactic Civilizations прийняти естафету топової космічної стратегії чи ні?
Чи пишалися би предки?
Гра не цурається спадщини своєї попередниці, та все ж зміни є — як хороші, так і погані. Так, політичний бік гри зазнав суттєвого спрощення, тож наразі можна забути про уряд, вибори та шпіонаж. Принаймні, до наступних доповнень/оновлень, або доки пряморукі гравці не зроблять відповідні модифікації. Взаємодія з іншими фракціями відбувається лише на базовому рівні: мир, торгівля або погрози. На перший погляд — це відверте оказуалення, а так воно і є.
Позитивний бік невдалого рішення: з іншого боку, подібне нововведення привертає до Galactic Civilizations 3 увагу нової аудиторії і гарантує комфортну гру.
Доступні три стилі керування: злостивий, прагматичний та вигідний. Причому в кожного з цих способів правління є по чотири підстилі, кожен зі своїми приємнощами. Розвиваються вони автоматично, залежно від ваших рішень у певних кризових ситуаціях. Наприклад, якщо ви зустріли на колонізованій планеті щось незвичне, або сталась якась несподіванка, нам завжди дають три варіанти розвитку подій — по одному на кожен стиль. За це ми отримуємо очки досвіду для цього політичного напрямку. Залежно від прокачки це може дати додаткові кораблі-конструктори або кілька зайвих торгових маршрутів. Особливо приємно, що ніхто не забороняє розвивати відразу дві гілки або й усі одночасно — все одно працюватимуть бонуси від кожного стилю!
Старий добрий редактор рас дозволить створити свою неповторну цивілізацію, обрати їй характеристики й навіть написати історію походження як раси загалом, так і її лідера зокрема. Крім того гравці, котрі мазохісти прагнуть виклику, можуть ускладнити собі гру. Варто лиш скидати характеристики до від’ємних значень і не використовувати здобуті очки на якісь позитивні бонуси.
Розвиток технологій став зручнішим і комплекснішим. Відтепер для деяких нововивчених технологій можна обрати одну з кількох особливостей, придатних для вашого стилю гри. Наприклад, при покращенні променевої зброї можна вибрати, зробити її потужнішою, швидшою, або ж дешевшою у виробництві. Дерево технологій зручне й зрозуміле, хоча новачки в жанрі можуть спершу відчувати певний дискомфорт.
Космос сам не завоюється
Для цієї справи потрібні космічні кораблі або ж дипломати. В Galactic Civilizations 3 простіше це зробити за допомогою могутніх флотів, тож зорельотам у грі відведено достатньо багато уваги.
Хребтом космічної експансії є флоти. У Galactic Civilizations 3 не вийде просто напхати найдорожчих корабликів на ліміт у один флот і йти нагинати всіх довкола. Оскільки кожен корабель має унікальну спеціалізацію й різні види озброєння (лазери, ракети, кінетична зброя тощо), є сенс викроїти трохи часу й помізкувати над складом своїх флотів, адже добре збалансована космофлотилія може розбити навіть чисельннішу армію ворога.
Окрім цього, для тих, кому не подобається базовий вигляд кораблів, у грі є редактор, що дозволяє з доступних компонентів (котрих є вистачає) створити свій власний дизайнзорельота. При цьому практично кожен модуль можна розтягувати, крутити, обертати тощо. Тож будь-хто може зробити свої кораблі з неповторним дизайном і вишуканою естетичністю, або, як це вийшло в мене, — летючі непорозуміння, обвішані абичим.
А на онтій планеті огірочки посаджу…
Нікуди не поділася й необхідність колонізувати, або ж захоплювати планети, щоби крок за кроком домінувати в космічному просторі. Робиться це однаково за допомогою колонізації та побудови космічних станцій.
Розвиток планет відбувається доволі стандартно: кілька промислових будівель для прискорення появи інших споруд, кілька дослідницьких та щось для населення й планетарного захисту. Загалом ця справа доволі рутинна, бо вже за кілька годин гри напрацьовується вище згадана схема, яка вимушено змінюється під впливом особливостей планет.
Космічні станції — ось що дійсно варте уваги. Для їх побудови треба виконати лише дві дії: побудувати корабель-конструктор та прилетіти ним на бажане місце. Цікаві ж вони тим, що після побудови можна за допомогою кораблів розширювати станції та укомплектовувати їх найрізноманітнішими модулями. Так, у секторах багатих на ресурси, слід добудувати гірничий модуль, біля залишків ксеноцивілізацій — археологічний. Також можна поширювати свою культуру, або ж зробити пункт спостереження. Загалом розвиток станцій — доволі значна і разом з тим цікава частина гри. Якби ще станції підлягали кастомізації — ціни б їм не було.
Ми не самотні у Всесвіті!
У Galactic Civilizations 3 вперше в серії присутній мультиплеєр, який суттєво збільшує потенціал гри. А якщо врахувати, що користувацьку гру (поки лиш проти ШІ) можна зробити з приблизно СОТНЕЮ імперій, то можна припустити, що незабаром почуємо про чудернацькі мегабитви на кілька сотень годин.
Графічно гра виглядає доволі пристойно. Картинка загалом непогано передає атмосферу космосу, а деталізація зорельотів і планет тішить око. Дизайнерським нововведенням в цій частині є те, що вперше в серії розробники використали шестикутні поля замість квадратних, та й форма мапи зазнала тих самих змін.
Словом, зроби сам
Ігровий редактор дозволяє гравцям виправити те, що вони вважають за потрібне. Крім того, незабаром гра отримає свій закуток у Steam Workshop, тож всі охочі зможуть поділитись своєю творчістю — як створеними зорельотами, так і повноцінними модифікаціями. Загалом, цей інструментарій суттєво збільшує тривалість життя гри, що не може не тішити.
Galactic Civilizations 3 — свіжий подих для любителів космічних 4Х-стратегій, котрого не було з часів Alpha Centauri або Master of Orion 2. Доволі невисокий поріг входження, непоганий темп гри, широкі можливості кастомізації та модування й цікавий ігролад роблять Galactic Civilizations 3 гідним конкурентом покрокових стратегій дядька Сіда, а в дечому навіть перевершує їх.
Вдалося
- фан 4Х стратегій
- вам обридла Civilization
- хочете новий Master of Orion
Не вдалося
- любите казуальні покрокові стратегії
- фан політичних маніпуляцій
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!