web analytics
Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб

Огляд коміксу “Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб”

Автор: Сергій Мельник @melsuser

Світ гри Horizon: Zero Dawn (наш огляд) ще з перших трейлерів дивував гравців цікавим сетингом, розмаїттям ворогів у вигляді роботів-тварин та гарними локаціями. Популярність творіння Guerilla Games була лише питанням часу. І не дивно, що цей усесвіт вийшов за межі однієї гри.

Поки розробники працюють над продовженням, видавництво Titan Comics запропонувало їм випустити комікс за мотивами гри, на що ті охоче погодилися. А згодом з’явилася й українська версія коміксу від видавництва TUOS Comics. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися з “Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб” поближче і зрозуміти, чи вартий він ваших часу та грошей.

Сюжет книги описує події, які відбувалися після Horizon: Zero Dawn, щоправда, доля Елой між першою та другою частинами залишається невідомою. Адже розповісти нам вирішили про її бойову напарницю на ім’я Талана. Їй вдалося вполювати могутню машину завдяки Елой, після чого вона отримала звання Сонячного Яструба і почала керувати Домом Мисливців, відновивши цим самим честь свого роду.

І перш ніж перейти безпосередньо до сюжету коміксу, варто зазначити, що попереднє ознайомлення з Horizon: Zero Dawn не є обов’язком для комфортного читання книги та розуміння всіх тонкощів заображуваного. Для тих читачів, які так і не грали в HZD, на перших сторінках після передмови від авторів є стислий опис тутешнього світу. Тут коротко розкажуть, як цивілізація дійшла до такого стану, що це за місто Меридіан, хто такі Сонячні Яструби тощо. Також на початку вас ознайомлять з головними героїнями гри та коміксу — Елой і Таланою відповідно.

Тут варто спершу відповісти на запитання: “Чи є тут спойлери?”. Так, є. В описі Елой, хоч і дуже стисло, але все ж розкрито таємницю її походження та згадано “матір”. А саме про ці речі вона хотіла дізнатися у творінні Guerilla Games. Сильно це враження від подальшого проходження гри, можливо, і не зіпсує, але наша справа — попередити вас.

Отож, повернімося до сюжету. Щоби трішки відпочити від проблем, пов’язаних із керуванням Домом Мисливців, Талана сама вирішує взяти один контракт на смертоносну машину. Для цього доведеться відправитися у далеченьку подорож від свого міста. Саме після цього і почнеться низка цікавих пригод. Якщо коротко, головну героїню серйозно поранять у сутичці з машинами… після чого вона отримає неочікувану допомогу від таємничого відлюдника.

Далі випадкові знайомці після намагань вибудувати приязні взаємини об’єднаються задля спільної мети — перебороти  небачену раніше машину-вбивцю. Взагалі, характери тут досить непогано прописані, через що справді переживаєш за героїв оповіді, які з плином подій розкриваються щоразу більше.

Далі буде чимало неочікуваних зустрічей, напружених сутичок та захопливих розмов. Одного разу Талана пригадає свої пригоди з Елой, але про цей фрагмент краще не розповідатимемо, а залишимо його для самостійного ознайомлення.

Загалом, історія Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб вийшла захопливою. Персонажі не безликі, вирішується як зовнішній, так і внутрішній конфлікт. Є досить яскраві, хоч і дещо передбачувані, повороти подій. А якщо вам буде не так цікаво слідкувати за історією, то все це розбавляють справді гарно зображені бої та інші екшн-моменти. І тут, напевне, саме час поговорити про малюнок.

Малювала цей комікс індонезійська художниця Енн Муліна. До цього вона вже працювала над коміксами і мала успіхи в цій справі. Її, як зізнаються директори Guerilla Games, обрали на цю роль випадково. На роботи художниці звернули увагу фанати гри на форумах. Коли ігротворці побачили їх, то одразу зрозуміли, що цей стиль — саме те, що їм треба. І схоже, вони не прогадали.

Персонажі виглядають гарно. Видно, що художниця любить цей всесвіт і намагалася передати його настрій у своїх малюнках, приділяючи увагу різним тонкощам, наприклад, деталізованим корпусам роботваринок. Кольори скрізь підібрані досить вдало, де б не розгорталися події, хай то ліс, пустельне місто Меридіан чи якась печера.

Емоції персонажів передані також добре, присутні гарні краєвиди, навіть багато красивих краєвидів. І знову ж таки про екшн-сцени, де все розлітається на шматки, швидко рухається та вибухає — ці моменти зображено чи не найкраще, а розглядати їх справді можна досить довго, настільки вони насичені різними візуальними дрібничками.

Ну і кілька слів про вітчизняне видання коміксу від TUOS Comics. До матеріалу, з якого виготовлено примірник, взагалі немає питань. Міцна палітурка, сторінки виконані з крейдованого матового паперу, які відчуваються та гортаються достатньо приємно — тримати його в руках напрочуд приємно. Що стосується якості тексту, то як переклад, так і верстка не викликають жодних нарікань. Особливо хочеться звернути увагу на вдало підібрані шрифти для історичних вставок.

Підбиваючи підсумки, варто сказати, що “Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб” — пристойний комікс, який підійде як незнайомим із Horizon: Zero Dawn читачам, так і палким шанувальникам гри. Для других комікс вартий уваги ще й тим, що його сюжет частково привідкриває завісу до історії прийдешньої Horizon Forbidden West. На останній сторінці нам прямим текстом пообіцяли, що у другій частині гри побачимо продовження історії Талани.

Ну і найприємніше: вартість коміксу невисока, як на свій вміст — і своїх грошей він однозначно коштує.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Світ у русі. Огляд Arranger: A Role-Puzzling Adventure

85

Автор: Барлет Ярослав

Arranger: A Role-Puzzling Adventure

Непідвладна часу. Огляд настілки «Домініон»

Автор: Малютенко Михайло

Домініон

Думай швидко, рухайся ще швидше. Огляд XDefiant

69

Автор: Андрій Присяжний

XDefiant

Розчарування цілого покоління. Огляд фільму «Ти мене любиш?»

Автор: Микола Єрьомін

Карина Химчук

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Глядач у центрі уваги. Огляд фільму “Наглядачі”

Автор: Микола Єрьомін

Наглядачі

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

65

Автор: Барлет Ярослав

another crab's treasure

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2