web analytics
Круто зварений

Огляд коміксу «Круто зварений»

Автор: PlayUA @playua

Зібрались якось автор коміксів Френк Міллер і нікому не відомий на той час художник Джеф Дерроу, щоби спільними силами випустити щось абсолютно божевільне. Як не дивно, їм це вдалося і в 1990 році друком вийшов перший з трьох розділів коміксу «Круто зварений».

Сюжет розповідає про страхового інспектора Карла Зельца. Він любить своїх дружину і дітей, а ще оладки на сніданок. Лише одне псує його існування — сни про те, що він є жорстоким найманим убивцею Ніксоном. Та реальність виявляється страшнішою за будь-які нічні жахіття. Насправді головний герой — роботизована машина “об’єкт чотири”, що служить корпоратам, і яку, для ефективнішого контролю, переконали, що вона людина. Всі спогади і бажання героя — лише прошивка, а його сім’я — фікція і додатковий спосіб стеження. Та Карла, тобто “об’єкта чотири”, це не дуже турбує. Єдине, через що він переймається — ризик втратити своє спокійне і мирне життя страхового інспектора.

Вислів “круто зварений” (англ. hardboiled) переважно вживається як піджанр детективних романів і має на увазі жорсткого головного героя, що схильний до насильства та вершить правосуддя так, як вважає за потрібне. “Об’єкт чотири” цілком підпадає під цей опис, окрім одного “але”: він не є головним героєм навіть у власному житті. У нього немає особистості, всі його погляди і вподобання закладені іншими людьми, а його єдина мета — справно виконувати свою функцію. Прочитавши, мимоволі усвідомлюєш дві речі. По-перше, не варто вірити всьому, що пишуть на палітурці, а по-друге, у світі капіталізму бути героєм — це щоранку прокидатися на роботу.

Цей комікс несе в собі дух 80-х. Тих 80-х, які ми бачили в американських фільмах, тільки без цензури кінопрокатника. Він, як фільми з Брюсом Віллісом і Стівеном Сігалом — дає нам безсмертного безумовно крутого героя, який стріляє в поганих хлопців. Просто згодом з’ясовується, що поганими були всі.

«Круто зварений» добре починаєш розуміти ближче до тридцяти. Тоді, коли на зміну героїчним амбіціям і вірі у власну особливість приходять побутові турботи та бажання відпочити після роботи. Він як лакмусовий папірчик того, що дитинство закінчилося, і як наслідок викликає суперечливі емоції. Ти отримуєш задоволення від прочитання, але разом із тим, замість радіти намальованим цицькам, сидиш і думаєш над своїм життям.

Закладених сенсів у коміксі можна знайти безліч. Як людина, яка вважає, що тостер повинен смажити хліб, а штучний інтелект працювати на благо людства, я трошки скрегочу зубами кожного разу, коли хтось намагається наділити машини людськими рисами (так, Детройт, я дивлюся на тебе). Тому мені приємно думати, що це історія про відносно оперативне виправлення баґу техвідділом, яку Френк Міллер розтягнув на сто тридцять сторінок. Та сам автор у інтерв’ю не раз казав, що тутешня оповідь тут така ж важлива, як у порно. Все одно всі прийшли задля зображуваного Дерроу насильства.

Саме малюнок Джефа Дерроу — головна принада цього коміксу. Коли ви вперше відкриєте сторінку із загальним планом, то ненадовго загубитесь у просторі. Людське око не в змозі захопити одразу таку кількість деталей. Уламки рознесеної стіни, відірвані руки в натовпі мегаполіса, вивіски на будинках, автомобілі в заторі, брухт на звалищі, медичні інструменти і банки з-під напоїв — все це промальовано одне за одним зі старанням і терпінням, якими можна лише захоплюватися. Окремі сторінки коміксу можна вішати як постери собі на стіну, тому що вони — чисте мистецтво.

Українське видання — теж просто насолода для очей. Окрема подяка за чорний корінець з тканини, на якому не залишається слідів від згинання. Сторінки товсті і глянцеві, якісно надруковані, прошиті нитками. Обкладинка тверда, матова, з глянцевими буквами. За габаритами видання приблизно як «Блексед» і «Захар Беркут: Легенда», тому не на кожну полицю поміститься. Видавництво Mal’opus постаралося як слід.

Я б радила купити цей комікс навіть якщо ви не фанат кіберпанку, тому що це річ, яка зробить вашу колекцію трохи багатшою, а вас дорослішим. Дуже рідко між українських видань можна знайти щось настільки вартісне і при тому майже нікому не відоме. Не пошкодуйте грошей і познайомтеся з «Круто звареним» хоча б для того, щоби потім випендрюватися перед знайомими.

Придбати комікс «Круто зварений» можна за цим посиланням.

Авторка: Оля Мирон

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2