web analytics
Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя. Том 1. Невідворотність змін.

Огляд коміксу «Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя. Том 1. Невідворотність змін»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Одна з найочікуваніших подій коміксового 2020 року — сталася. До України, силами видавництва Fireclaw, добрався перший том сучасної дорослої черепашачої серії від IDW. Коло керма один з творців оригінальних черепах, Кевін Істман, який зібрав талановиту команду, взяв усе найкраще від уже існуючих творінь про панцирних, переосмислив це та додав чимало нового. Гайда пробувати цей запашний суп з черепах, під назвою «Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя. Том 1. Невідворотність змін».

Перед нами поки тільки перший том серії, а отже нова перепрацьована першоісторія персонажів: розлитий мутаген, перетворення крихітних черепашенят в здоровецьких антропоморфних черепах, знайомство з Кейсі Джонсом тощо. Усе це ми бачили уже не раз, втім відмінності присутні. Акцентувати увагу слід на тому, що у історії присутні Шредер та Кренг і це ворогуючі сили, хоча нам це поки не пояснювали. Загалом усі впізнавані елементи на своїх місцях, тільки от при інциденті з мутагеном Рафаель відділився від сім’ї та тепер блукає вулицями Нью-Йорку без розуміння: хто він, де він та де його дім. Якраз таки його пошуки і є рушієм подій у першому томі — «Невідворотність змін».

Характери більшості персонажів схожі до тих, що були у мультсеріалі початку нульових. Леонардо — справжній самурай прив’язаний до свого майстра, Донателло — техноґік, Мікеланджело — добродушний їдака, а Рафаеля поки що розкрили, як щиросердного добряка, що шукає себе у цьому ворожому світі. Вони усі на своїх місцях, сценарист вправно розвиває хімію між персонажами, вибудовуючи мережу взаємозв’язків, і за цим з біса цікаво спостерігати. Автор сценарію, Том Вальц, доводить, що може змусити читача з цікавістю спостерігати за розвитком історії, у якій поки аж 3 невідомих нам раніше змінні. І це круто, та навіть якщо цього мало, то Денн Дуннан творить щось дуже круте з візуалом.

Досліджуючи малюнок «Підлітків-мутантів черепашок-ніндзя», моментами ловив себе на думці, що екшен сцени тут живуть за рамками кольору. І справа не в тому, що він поганий, навпаки він дуже вдало доповнює картину, але просто-напросто не потрібен їй. Це сприймається як данина чорно-білій класиці студії Mirage і несказанно тішить. Втім, колір чудово підтримує рівень малюнку у більш розмірених сценах. Фони на панелях часом відсутні, часом схематично накидані (немов маркером з плоским вістрям швиденько зробили), герої ведуть неспішні бесіди і у читача з’являється мить, щоб перевести дух та роззирнутися. Тут то й працюють загравання з барвами та дрібні деталі інтер’єру, як от надписи на стінах, що немов загущують атмосферу, даючи як слід нею насолодитися. Герої, до речі, у однакових, червоних, масках, як і належить ніндзям одного клану. І це все дуже класно, та хіба ми любимо Черепашок саме за це?

На мою думку, видавництво Fireclaw правильно зробило, що почало видавати «Підлітків-мутантів черепашок-ніндзя» саме дрібними томами (по 4 випуски) у форматі TPB. Це дозволяє здешевити примірник та зробити серію масовішою. Уже потім, хотілося б вірити, ми можемо отримати круті видання, по типу англомовних делюксів. Якість видання — типова для Вогнепазурів. Звичний формат, типово висока якість перекладу та верстки. Наприкінці є кілька бонус-артів. Гарно впоралися.

Черепашки — це справжній феномен кінця 80-х, який вибрався з андеґраундних коміксів, став мультсеріалом і, у результаті, виродився у здоровецьку франшизу. Не залежно від того скільки вам років, ви майже точно дивилися в дитинстві один з серіалів про Підлітків-мутантів Черепашок-ніндзь, опісля чого гасали по двору з палками і товкли уявних ніндзь з клану Ноги. Складно уявити людину, яка б ніколи про них не чула і тому було настільки важливо, щоб на наших прилавках з’явилася саме основна сучасна серія. Статус багаточисленних відгалужень та побічних до основної гілки історій — поки не відомий, та я певен, що Вогнепазурі зроблять усе у найкращому вигляді. Адже до них у руки потрапила просто бімбезна річ, яку як черепашачі фанати, так і просто любителі мальованих історій уже не один рік з задоволенням читають та хвалять. І я дуже сподіваюся, що у нас вона матиме не менший успіх. Тож біжіть купляйте цю серію та насолоджуйтеся нею, ви того варті.

Придбати комікс «Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя. Том 1. Невідворотність змін» можна за посиланням. Втім, один примірник ми розіграємо отуть, тож беріть участь у розіграші і хай вам щастить.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix

Інтерактивна енциклопедія — Огляд настілки «Слідами Дарвіна»

Автор: Малютенко Михайло

Слідами Дарвіна

Найкращий час для вриву. Огляд World of Warcraft: The War Within

93

Автор: Віталій Тарнавський

world of warcraft screenshot 2024.08.25 13.08.59.11

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01