Відьмак. Лисячі діти

Огляд коміксу «Відьмак. Лисячі діти»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Минув рівно рік і, стараннями видавництва Vovkulaka, ми отримали продовження коміксової серії оповідей про відьмака Геральта — «Відьмак. Лисячі діти». І наголос тут саме на тому, що ця серія складається з окремих незалежних історій, що пов’язані тільки одним світом та головним героєм, прямо як у перших частинах саги Анджея Сапковського. Першочергова ідея автора, переказати відомі фольклорні оповіді на свій лад, була вкрай вдалою і цією ж стезею пішла перша частина лінійки коміксів, «Відьмак. Дім зі скла». Та от продовження пішло дещо в бік і, замість того, щоб представити нову історію, розповіло дещо змінену існуючу, в форматі мальованої історії.

За сюжетом, Геральт, у намаганнях добратися до Новіграду, наймається охоронцем на човен, що якраз прямує туди річкою. Уже в процесі подорожі з’ясовується, що не даремно команда була щасливою обзавестися допомогою легендарного відьмака. Адже вони викрали юну вульпу і тепер бояться переслідування її матері. Вульпи — це міфологічні істоти, які викрадають людей і уподібнюють до себе. Вони здатні перетворюватися з людей на лисиць та вводити людей в оману, створюючи з біса переконливі ілюзії. Якраз під впливом таких команда корабля й перебуватиме, намагаючись якось впоратися з цим і, мов у тій пісні про 10 негритят, потрохи вмираючи. І, що важливо для історії, відьмаки теж ніяк не захищені від ілюзій, тож Геральт знаходиться на рівні з усіма.

Якщо у першому томі ми до самісінького кінця не знали що відбувається і тільки розв’язка зшивала все до купи, то цього разу все лежить на поверхні. Тож нам залишається хіба тішитися вигадливістю пасток, що розставляє для мандрівників вульпа, та роздумувати над тим, який з членів команди покине її наступним. Уся історія крутиться довкола Геральта і лисицеподібної істоти, інші ж персонажі нерозкриті і слугують хіба фоном. Щирий дварф, що супроводжує Геральта у подорожі, слугує тільки додатковою парою рук для Відьмака, а таємнича кур’єрка має деяку підставу для розкрутки довкола себе окремої моральної дилеми, але в гущі подій нікому немає до неї справи. Та попри це, оповідь ловить на гачок, постійно змінюючи обставини і тримаючи читача в напрузі. Так, це не плавна гнітюча історія з «Відьмак. Дім зі скла», а заряджена подіями пригода, яка тримає вас, постійно нарощуючи темп.

Під стать історії, змінився й малюнок. Він став багатшим на деталі і виразнішим, що полегшило сприйняття оповіді. Раніше всі панелі коміксу нагадували заготовки, що оминули етап контуризації і відразу відправилися до колориста. Це чудово підкреслювало історію, в якій персонажі самі не до кінця були певні, що відбувається довкола і блукали в домислах, шукаючи ключі до розгадки. На цей раз усі чудово розуміють що відбувається, але не можуть розібрати, що з цього насправді, а що обман. Тож команда героїв намагається просто вибратися з цього болота живими, експериментуючи та вдаючись до відчайдушних рішень. І малюнок Джо Куеріо підтримує оповідку й на цей раз.

Кольорова гама заворожує, а кількість панелей на сторінці зведена до мінімуму, щоб краще розкрити ілюзії вульпи. Окрема роль в візуальній оповіді відведена кораблю, зображення якого слугують такою собі звязною ланкою між шматочками історії. Загалом, візуальна складова «Відьмак. Лисячі діти» виросла, у порівнянні з першою частиною, але спромоглася зберегти усі впізнавані риси й так само легко задає необхідну атмосферу.

Чимало читачів залишилися незадоволеними якістю першого тому, обкладинка якого відклеювалася частково або повністю після одного-двох прочитань. Втім, за продовженням такої проблеми не помічено, зміна підрядників принесла свої плоди. Загалом перед нами знову видання формату 17 х 26 см., в якому мені не вдалося помітити огріхів верстки чи перекладу.

Підбиваючи підсумки, хочеться сказати, що, у поєднанні, малюнок та історія «Відьмак. Лисячі діти» дарують чимало позитивних емоцій, через що комікс читається легко та не дає від себе відірватися. І, що вкрай важливо, ця історія сильно різниться від першої частини серії, зберігаючи всі впізнавані риси. Авторському дуету вдалося гарно адаптувати оригінал, за що їм велика дяка.

Придбати комікс «Відьмак. Лисячі діти» можна за посиланням. Або ж прямо зараз, під часу Comic Con Ukraine 2019, на стенді видавництва Vovkulaka. І не забудьте забігти до нас на стенд в гості.

Останні огляди

Сон про совість. Огляд фільму «Памфір»

Автор: Микола Єрьомін

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 09: Resident Evil 5 (2009)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 5

Ні риба, ні мʼясо — Огляд The Dark Pictures: Switchback VR

59

Автор: Владислав Папідоха

The Dark Pictures: Switchback VR

Дорожезно, зате «Вау!» — Огляд PlayStation VR2

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation VR2

І шо? Огляд мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Автор: Владислав Папідоха

Мавка. Лісова Пісня

Чотири вершники надії. Огляд фільму “Стукіт у двері”

Автор: Микола Єрьомін

Дейв Батіста

Космос Шредінґера. Огляд Dead Space

91

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space 2023 рімейк

Брак доповнень. Огляд настільної гри Marvel Champions

Автор: Владислав Папідоха

Marvel Champions

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: