Крижане серце 2 / Frozen 2 (2019)

Огляд мультфільму «Крижане серце 2»

Автор: Олег Соколовський

Багато проникливих пісень, нова зачіска крижаної чаклунки, ліричний кліп, як у 90-ті, та екзистенціальна криза сніговика, — це і багато чого іншого ми побачили на передпоказі мультфільму «Крижане серце 2». А поки ти вагаєшся чи вартий сиквел твоєї уваги, ми готові розставити всі сніжинки-крижинки по полицях і розповісти: чому треба подивитись цей мультик.

КРИГА ЗРУШИЛА

У Disney сидять не дурні люди і винаходити колесо їм зовсім не обов’язково, щоб помістити в скарбничку мільйонні збори. Саме тому сиквел про біловолосу чарівницю з серцем колишньої йде по вже десятиліттями торованій доріжці побудови продовження чогось.

Давайте міркувати логічно: якщо нам з вами сподобалися історія і персонажі, то чого ми хочемо у продовженні? Правильно — нової пригоди улюблених героїв! Отримайте, розпишіться. У продовженні на нас чекають всі ті ж персонажі, що і в першій частині. Бекґраунд з другорядних героїв, звичайно, змінюється і доповнюється всіма фарбами та відтінками законів толерантності, але основний кістяк залишається незмінним.

Трейлер [UA]

Крижане серце 2 / Frozen 2 (2019)

Озираючись назад, на першу частину мультфільму, мимоволі розумієш, що то був лише пролог (і нам не соромляться показати всі ключові події оригіналу за 30 секунд, та, треба визнати, роблять це розумно і дотепно). У сиквелі з перших секунд піднімаються питання, що мучили багатьох: звідки у звичайній королівській родині взялася дочка-чарівниця? Хто наділив її здібностями? Та чи одна вона така у цьому світі?

Цим питанням, та ще парочці інших, і присвячено продовження мультфільму. На героїв чекає подорож до самопізнання і перевірки своїх взаємин на міцність.

ВІКОВА ПЕРІОДИЗАЦІЯ

«Крижане серце 2» ну дуже нагадує «Історію іграшок 4». І там, і там на улюблених героїв чекає тривала подорож за межі домівки, піднімається питання дорослішання та пошуку свого місця в цьому величезному світі. Насправді це дуже круто, коли в, здавалося б, казковому вигаданому творі піднімаються ті ж тези, які рано чи пізно починають хвилювати кожну людину.

На жаль, за рахунок всіх цих дорослішань і “важких” тем, мультфільму довелося попрощатися з левовою часткою гумору, якого було вдосталь в оригіналі. Ні, жарти, звичайно, залишилися (навіть нижче поясу, що викликає скоріше розчарування, ніж посмішку), але їх стало значно менше, а джерело гумору з оригіналу — сніговик Олаф, і зовсім зловив осінню нудьгу.

СНІЖНЕ ЗАВИВАННЯ

Візуальна складова мультфільму, безперечно, стала багатшою та красивішою, ніж у оригіналу. Усе-таки, не дарма компанії готові жертвувати мільйони вічнозелених, картинка виглядає дивовижно. Та й герої помітно подорослішали візуально.

А ось з однією із найважливіших складових будь-якого мюзиклу (нагадаю, у жанрах мультфільму фігурує це найменування) є якась неоднозначність. Ні, переживати точно не варто, пісні шикарні і парочку ми навіть будемо готові послухати окремо, але ось однієї єдиної та неповторної, що чіпляє, як в оригіналі, (привіт, «Let It Go») ми не розгледіли.

Чуттєвих моментів стало куди більше, часом можна навіть вибухнути потоком сліз (ну або хоча б однією скупою), і важливу роль в цьому всьому відіграють саме вокальні партії.

ДЕСЯТЬ СНІЖИНОК З ДЕСЯТИ

Якщо бути лаконічним: «Крижане серце 2» — це гідне продовження чарівної казки зразку 2013
року. Друга частина містить всі елементи хорошого сиквела і відмінно просуває та розширює всесвіт оригіналу.

Зізнаємося, місцями картина попахує передбачуваністю, але відразу ж виправляється, засипаючи ворохом несподіваних поворотів.

Ближче до кінця ми почали замислюватися: «А чи не час уже закінчувати?». Це теж злегка псує репутацію твору, але продовження заслуговує на статус відмінного мультфільму.

І чи сходили б ми на нього ще раз? Безумовно, так!

Останні огляди

Ні риба, ні мʼясо — Огляд The Dark Pictures: Switchback VR

59

Автор: Владислав Папідоха

The Dark Pictures: Switchback VR

Дорожезно, зате «Вау!» — Огляд PlayStation VR2

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation VR2

І шо? Огляд мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Автор: Владислав Папідоха

Мавка. Лісова Пісня

Чотири вершники надії. Огляд фільму “Стукіт у двері”

Автор: Микола Єрьомін

Дейв Батіста

Космос Шредінґера. Огляд Dead Space

91

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space 2023 рімейк

Брак доповнень. Огляд настільної гри Marvel Champions

Автор: Владислав Папідоха

Marvel Champions

Не дуже мертвий космос. Огляд The Callisto Protocol

61

Автор: Володимир Вітовський

The Callisto Protocol

Недовговічна краса монархії. Огляд фільму «Корсет»

Автор: Микола Єрьомін

Вікі Кріпс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: