Огляд мультфільму «LEGO Фільм: Бетмен»

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Дайте дитині подивитися мультик про Lego і вона захоче, аби їй купили конструктор, дайте батькові якісний анімаційний фільм про Бетмена, і цими детальками гратиметься він сам. Warner Brothers вистрілили своєю першою стрічкою про пластмасових чоловічків, а тепер зазіхнули на дещо більше… Персона Бетмена пережила уже стільки, що про неї не знімали хіба що якісної комедії. Ні, стривайте, уже зняли! «Lego Фільм: Бетмен» — мультфільм, який, на диво, ламає межу між дитячими витребеньками і дорослим сарказмом.

Знайомий почерк

Розпочати розповідь про мультфільм потрібно з режисури Кріса МакКея, котрий встиг відзначитися на аналогічній посаді при створені телевізійного шоу «Робоцип». Варто наголосити, що цей почерк був збережений і у анімаційному фільмі про Бетмена. Перші десять хвилин стрічки ти просто сидиш, не відриваючись від екрану, адже тебе просто обмазують веселими жартами, які розпочинаються навіть не зі заставки Warner Brothers, а чорного екрану, бо «кожен крутий фільм повинен починатися з чорного екрану». Впродовж стрічки цей запал дещо зникає, але лише задля того, аби довершити історію.

The LEGO Batman Movie / Lego Фільм: Бетмен

Для мультфільму створили і чудовий сценарій, хоча він спрямований все ж на дітей. Те, що сценаристи постаралися на славу помітно одразу. «Lego Фільм: Бетмен» насичений купою деталей, тому кожної секунди очікуєш на якусь репліку з прихованим змістом, яка дозволить згадати приємні спогади, пов’язані з Темним лицарем або кимсь іншим із всесвіту DC. На диво, таких епізодів у мультфільмі справді багато, вам залишається лише їх розгледіти.

Бетмен і всі, всі, всі

У багатьох жартах є сарказм та висміювання стереотипів про Бетмена. Суворий голос, відлюдництво, певний егоїзм у діях — все це робить мультфільм не понурим, а навпаки дає змогу посміхнутися з того, що сформувало цю персону в останніх повноцінних фільмах. «Lego Фільм: Бетмен» наповнений згадками про більшість стрічок Темного лицаря, навіть «оте жахіття шістдесят шостого року». Так, тоді специфіка зйомок була кардинально іншою. Ту версію Бетмена чудово передражнює сцена, де герої б’ються з супротивниками, а на фоні вистрибують різноманітні написи «КАБУМ!» або «ПАМ!».

The LEGO Batman Movie / Lego Фільм: Бетмен

Мультфільм просто всипаний великодками, які намагаєшся виловити з потоку всього побаченого на екрані. Наприклад, персонажі у розмові згадують ноланівського Джокера, який хотів підірвати два кораблі. На цьому все не зупиняється, і нам показуюють ставлення Бетмена до Супермена. У кадрі навіть з’являється Ліга справедливості… Та от це і є основною проблемою — ніхто не пояснює, хто ці персонажі такі. Якщо у кінотеатр прийде молодий глядач, то він може просто не зрозуміти, що саме означає той чи інший епізод мультфільму. Тому деякі сцени або фрази, ймовірно, просто пролетять повз вуха малих фанатів Бетмена.

Для того, щоб задоволеним після перегляду залишилися всі, дітлахам пропонують просто веселу історію, в якій вони впізнають своїх найбільших героїв та подивляться на епічне протистояння добра зі злом. «Lego Фільм: Бетмен» при цьому доносить ідеї взаєморозуміння, єдності та турботи про близьких. Ну, і проблематика батьківства також присутня, куди ж без неї. Особливо різко вона проявляється у плані всиновлення дітей. Це дуже виразно показує на екрані малий шибайголова Дік, котрий не просто намагається потурати Бетмену, а й у певному розумінні перевершує його. Ці стосунки навіть змушують замислитися над тим, хто з ким бореться: Бетмен з Джокером, чи Бетмен зі своїми принципами?

The LEGO Batman Movie / Lego Фільм: Бетмен

Спочатку декілька важливих запитань викликає фінальна битва, адже за будь-яких інших обставин вона є просто абсурдною. Та розуміння того, що це все ж мультфільм, змушує задати собі запитання: а чому ні? На екрані з’являється така купа знайомих персонажів з інших всесвітів, що в певний момент тобі з нетерпінням хочеться побачити чим це все закінчиться. Гадаєте, Бетмен поборов би Кінґ Конґа?

Окремої похвали заслуговує музичний супровід. Всі треки підібрані так, щоб якнайліпше підкреслити події на екрані. Не важливо чи це якась класична, чи сучасна пісня… Використали фільмотворці і музичні меми, але не бійтеся, ви впізнаєте їх з першої ж секунди звучання. Чудові емоції викликають і головні теми Бетмена, Супермена та Робіна, яким додали дещо іншого звучання. Від цього гіршими вони не стали, викликаючи сльозу ностальгії на очах глядачів.

То коли уже продовження?

Варто сказати, що Бетмен ідеально підходить для мультфільму подібного типу. Якби замість нього взяли, наприклад, Супермена, йморівно, стрічка не вдалася б такою веселою. Люди в мережі звикли до жартів про Бетмена, а новий анімаційний фільм про нього є ідеальним саркастичним відображенням всіх стереотипів та думок щодо цього персонажа. Навіть шанувальники Супермена з упевненістю вподобали б такий варіант Темного лицаря, впізнали висміювання його недоліків, а може почали б ставитися до нього по-іншому.

The LEGO Batman Movie / Lego Фільм: Бетмен

«Lego Фільм: Бетмен» — чудовий привід для фанатів Бетмена відірвати свій зад від дивану і отримати купу ґіківського задоволення від перегляду. Дорослий глядач чи малий — немає значення, кожен знайде щось у мультфільмі своє. Таких стрічок справді бракує серед сучасного супергеройського кіно DC, всесвіт якого став доволі похмурим. Можна бути впевненим, що свій бюджет стрічка точно відіб’є, що, скоріш за все, призведе до неминучого продовження. Та чи не змусить такий успіх Warner Brothers розпочати бездумне виробництво мультфільмів Lego? Якщо так, то через 3-4 роки наступний подібний анімаційний фільм буде сприйматися як щось звичне.

87

Відмінно

Вдалося

  • зпародіювати Бетмена
  • викликати ностальгію у глядачів
  • показати чудову історію
  • БЕТМЕН

Не вдалося

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder