Огляд мультфільму «Ваяна»

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Дитинство більшості із нас не обійшлося без якогось із мультфільмів виробництва Дісней. Змінювалися творці, але не якість продукту, який можна передивлятися десятки разів навіть зараз, всміхаючись від прекрасної подачі та чудової історії. Дісней знає, як створити казку, від котрої навіть дорослий буде захоплено вдивлятися в екран.  Під кінець 2016-го року ця анімаційна студія створила ще один мультфільм під назвою «Ваяна». Що це за дівчина та чи варта вона уваги — далі у огляді.

Доречна банальність

Важко у наш час придумати насправді щось нове у кінематографі. Та й чи потрібно змінювати формулу, якщо мова йде про виграшні складові? Рон Клементс та Джон Маскер вирішили дотримуватися такої ж думки. Разом ці два стариганя уже подарували нам прекрасні спогади від перегляду мультфільмів «Аладін», «Геркулес» та «Планета скарбів». Варто також згадати їх роботу над персонажами для ігор Disney Infinity. Саме завдяки їх співпраці з ігроробами, ми змогли побачити Аладіна та Жасмін у цій серії ігор. Такий послужний список просто наштовхує на думку про те, що їх нове творіння просто приречене на успіх.

Ваяна / Moana

Сама лише назва, яка з доволі незвичних причин на більшій частині європейського сегменту ринку була змінена з «Моана» на «Ваяна», ніби говорить нам: «Ми Дісней, і ми називаємо свої найліпші творіння іменами головних персонажів». Чого лише варті «Покахонтас», «Ліло і Стіч» та ще купа інших не менш вражаючих мультфільмів. Вказані вони недарма. Об’єднує ці стрічки не лише тотожна стилістика назв, а й використання традицій племен третього світу, які чудово переплітаються з деякими сучасними реаліями. У мультфільму «Ваяна» — це налагодження стосунків у сім’ї, що, знову ж таки, ми бачимо не вперше у творіннях Дісней. Неслухняна донька, яка повинна стати наступницею вождя, прагне пригод? Гмм, це так… Банально.

Так ми підібралися ближче до сюжету, який важко назвати дуже оригінальним. Під час перегляду складається враження, що 70% мультфільму вже раніше десь показували. Сперти цей недолік можна на передбачуваність. Кожен наступний крок персонажів доволі легко вгадати, а їх дії тому підтвердження. Навіть фінальні бій і перевтілення доволі очікувані. Та чи погано це? Еее, ні! Це ж Дісней, друзі. Ви бажаєте побачити хорошу казкову історію? Тримайте, ви її маєте. Так, вона наповнена кліше… Але якщо все, що ми бачимо на екрані, навіть попри недоліки, викликає надзвичайно позитивні емоції, невже воно варте нищівної критики?

Ваяна / Moana

Ну, а ще ж танці та спів, які в мультфільмах Дісней є ледь не візитною карткою студії. Головні персонажі навіть саркастично насміхаються з цього. Як би не старалися українські локалізатори, які, до речі, доволі добре впоралися зі своїм завданням, спів акторів оригінального озвучення неперевершений. Пішовши на сеанси з дубляжем та без, можна відчути суттєву різницю. Та й хто ж міг знати, що Дуейн «Скеля» Джонсон навчився не лише добряче надирати зади на рингу WWE, а й чудово співати? Та сподіваємося, у «Форсажі» він демонструвати свій вокал не буде.

Недетально про деталі

Атмосферу мультфільму утримують і декілька похідних факторів. Перш за все, це декорації навколишнього середовища. Жодної секунди не сумніваєшся, що ти потрапив на якийсь із тихоокеанських островів. Домівки, вбрання людей, спосіб життя — все це довершує загальну картину. Прекрасно реалізований момент, де творці мультфільму поєднали двовимірну анімацію з тривимірною графікою. Під час перегляду хотілося побачити щось подібне бодай ще раз, але ні…

Ваяна / Moana

Ідея з «живими» татуюваннями напівбога Мауї просто чудова. Вони наче ще один персонаж фільму, який іноді намагається вправити клепку своєму власнику. А ще є мила свинка та півень-недоумок Айай. Останній супроводжує Ваяну увесь мультфільм і є лише додатковою причиною для чергового жарту. Під кінець його навіть стає шкода, адже насмішки над ним стають одноманітними.

Ну, і міфологія. Куди ж без неї? Вона є невід’ємною частиною мультфільму, тому не згадати про неї було б невимовним гріхом. Тут тобі і океан, котрий іноді допомагає головним персонажам, і бабуся героїні, яка перевтілюється у ската після смерті, і лихі монстри… Оцих «і» ще багацько у мультфільмі. Вони беззаперечно беруть участь майже у всьому, що відбувається на екрані, допомагаючи поєднати всі події докупи.

Береженого Дісней береже

Уже далеко не першому поколінню глядачів студія Уолта Діснея дарує чудові мультфільми. Більшість її анімаційних стрічок зачаровувала у свій час, пропонуючи неповторну історію та пригоди, варті неодноразового перегляду. Душевна теплота та  щасливий кінець завжди були очікуваними в цих мультфільмах, тому «Ваяна» не виділяється серед них, а то й певним чином копіює. Дехто буде зачарований цим мультфільмом, а когось він банально не вразить. Та до кінця сеансу на своїх місцях сидітимуть і ті, і інші, ні секунди не жаліючи про придбаний квиток.

Ваяна / Moana

«Ваяна» — стрічка, гідна імені своїх творців. Попри банальний сюжет і вже звичну подачу, мультфільм дарує найцінніше для глядача — щиру посмішку. Можна з упевненістю сказати, що цього року серед творінь Дісней засвітилася нова зірка. Та чи довго її вогонь світитиме на небосхилі мультиплікації? Чи залишиться вона у серцях глядачів на наступні десятиліття? З упевненістю можна лише сказати, що рецепт успіху, притаманний для анімаційної студії Уолта Діснея, спрацював і цього разу.

77

Варте уваги

Вдалося

  • показати типову історію від Дісней;
  • відсипати приємних емоцій;
  • підштовхнути до перегляду мультфільму з близькими людьми ще раз.

Не вдалося

  • створити несподівані сюжетні повороти;
  • зацікавити людей, які бажають ешену.

Останні огляди

Повернення легенди. Огляд Bleach: Thousand-Year Blood War

Автор: Дмитро Джугалик

Bleach: Thousand-Year Blood War

Індивідуальна головоломка. Огляд настільної гри «Цей Дивовижний Світ»

Автор: Владислав Папідоха

Цей Дивовижний Світ

Боротьба з ілюзіями бункерного діда. Огляд коміксу «Відьмак. Тьмяні спогади»

Автор: Владислав Папідоха

Відьмак. Тьмяні спогади

“Каблуками по бордюрам!” Огляд Bayonetta 3

80

Автор: Володимир Вітовський

Bayonetta 3

Задаючи темп. Огляд Need for Speed Unbound

77

Автор: Володимир Вітовський

Need for Speed Unbound

Еволюція Серії. Огляд Pokemon Scarlet & Violet

70

Автор: Макс Калашник

Pokemon Scarlet & Violet

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: