web analytics
Marvel Champions

Брак доповнень. Огляд настільної гри Marvel Champions

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

У шкільні часи я горів супергероїкою. Чекав на рідкісні кінопокази по телебаченню, обговорював з друзями перші кроки кіновсесвіту Marvel та з особливим трепетом зберігав один випуск коміксу «Людина-Павук», який вдалося придбати у місцевій палатці з пресою. У той час особливо хотілося розширити це знайомство, але як доступ до коміксів, так і до компʼютерних чи настільних ігор за темою зʼявився у мене сильно пізніше, коли запал значною мірою вичерпався. Й ось, у моєму житті зʼявилася Marvel Champions — гра що у підлітковому віці захопила мене б не на один місяць, але зараз натомість схиляє до думок про мінливість захоплень.

Marvel Champions це супер популярна жива карткова гра, що зараз має 38 позицію у глобальному рейтингу BoardGameGeek. Її у 2019 році сторила компанія Fantasy Flight Games, яка собаку зʼїла на створенні крутих карткових ігор. І за буквально 3 роки, гра обросла фанатською базою та вражаючою кількість доповнень, майже 40 наборів з новими героями та злочинцями. Останнє вкрай важливо для проєкту, адже жанр живої карткової гри завбачає, що для розширення ігрового досвіду ви купляєте не бустери з випадковим набором карт (як у колекційних карткових іграх), а повноцінні набори розширення з визначеним вмістом. У базовій коробці понад 300 карт, але це всього 5 героїв та 3 злочинці, тож зігравши з 10 партій ви ймовірніше за все вичерпаєте для себе її потенціал, але 39 доповнень — дадуть вам змогу грати Marvel Champions вважай що до безкінечності.

Ігроладно це кооперативна боротьба проти супер злочинців, які намагаються реалізувати свої паскудні плани з поплічниками. Тож кожного ходу ви виконуватимете деякий набір дій, використовуючи добрані з колоди карти, після чого спостерігатимете як ваш супротивник відбиватиметься випадковими подіями. Боротьба триває доки хтось з вас не загине або ж поки поганцю не вдасться реалізувати свій основний план.

Якщо не заглиблюватися, то це й усе. З особливих деталей — фокус на олюдненні героїв. Адже карта кожного з них має дві сторони: супер-геройську та альтер-его. Перша вміє битися й захищатися, а інша сидить собі тихенько, не відсвічує й лікується. Частина карт у колоді для розіграшу потребуватимуть конкретної форми, а переодягнутися можна лиш раз за хід. Тож доведеться в якійсь мірі планувати свої дії. Втім, спланувати їх сильно наперед не вийде, бо ваша рука практично повністю змінюється щоходу, через умовність оплати розіграшу карт іншими картами. За межами цього усе порівняно звично для карткових ігор: ваші активні карти мають механіку виснаження аби ви не використовували їх надто часто, перетасовування колоди тягне за собою штрафи, різні типи карт граються у різні моменти гри, тощо. Спершу розібратися у термінології складно, доводиться те й діло звертатися до довідника, але доволі швидко усе стає на свої місця і розіграш йде як по маслу.

Колода звично для таких проєктів є центральним елементом процесу. Ви можете грати попередньо зібраними колодами, які рекомендує інструкція. Вони збалансовані, вдало підкреслюють особливості конкретних героїв та при належному везінні під час добору дадуть вам приємний ігровий досвід. Та доволі швидко вмикається бажання перебудовувати колоду під себе: змістити фокус більше в бік агресії, додати більше енергії для розіграшу дорогих карт та й узагалі Капітан Марвел якийсь нудний герой, треба перемкнутися на Павуччо. Для когось це означатиме просто зміну геройської колоди, та для цілого пласту гравців — гру в тонкі оптимізації та тести. І базового набору гри заледве вистачає для того, щоб як слід розгулятися.

Це веде нас до основної проблеми українського видання Marvel Champions. Попри те, що база вийшла уже десь два роки тому, доповнення з різних причин досі не добралися до нашого ринку. Тому життя у цій картковій грі бракує. І ось дуже хочеться вірити, що нещодавній активний період знижок на Marvel Champions це дзвіночок до майбутнього виходу доповнень, а не спроби продати залишки товару зі складів.

Іншою бідою особисто для мене стала невчасність появи Marvel Champions у моєму житті. Це ідеальний проєкт для шістнадцятирічного мене, коли я справді горів супергероїкою Marvel і кожен з цих героїв для мене щось означав. Зараз же я прокручую в руках карти з відчуттям легкої втоми від цього сетингу і схоже помічаю за друзями.

Marvel Champions усе ще працює у форматі «пограти з друзями, що просто навідалися в гості», але тоді з неї вивітрюється уся ця магія продумування, балансування та тестування колод. Тому що їм треба дати якусь завчасно зроблену робочу колоду, щоб їм було весело і не доводилося засмучуватися через невдачі. Головне не грати у чотирьох, адже кількість здоровʼя тутешніх злочинців завжди дорівнює X*КІЛЬКІСТЬ_ГРАВЦІВ і коли вас багато, то партії надміру затягуються, а час між ходами тягнеться до позіхів довго. Що уже казати про партії, де бодай половина гравців тільки-тільки знайомиться з грою. Тож будьте обачні.

Українське видання Marvel Champions якісне та не поступається оригіналу. Коробка чимала, розміром десь як у «Саґради» і явно зроблена з прицілом на те, що у ній крім бази зберігатиметься купа допів. У ній одразу є органайзер для карт, але у ньому немає роздільників, тож їх або доведеться зробити власноруч, або зберігати усе одною купою. Дивне рішення, але дякую й на тому. Базовий набір карт дуже добре лягає у комірки, що розраховані під різні карткові жетончики, тож до появи доповнень вас це не турбуватиме.

Marvel Champions крута гра для іншого мене. Це проєкт, який хочеться грати в спільноті. Тусовці однодумців, де є вдосталь людей, що куплять собі базовий набір, можливо, кілька доповнень і збиратимуться разом на вихідних пограти зі своїми хитро модифікованими колодами. А між тим ділитимуться враженнями від свіжих синглів, новинок індустрії чи останнього сезону серіалу «Локі». І ось у мене серед друзів таких людей не залишилося, та й я уже давно вигорів. Це не робить проєкт гіршим, радше змушує задумуватися над необхідністю ловити момент. Будь у мене змога дорватися до чогось такого у дитинстві — це було б безцінно.

Marvel Champions крутий проєкт для знайомства з кооперативними пригодами проти гри. І певне єдиним його суттєвим недоліком є підвішений стан україномовних видань доповнень, що вигідно грає на руку іншому проєкту Fantasy Flight Games — «Жах Аркгема. Карткова гра». Який встиг давніше обростися ними на нашому ринку.

Замовити Marvel: Champions можна за цим посиланням.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Acer розширює лінійку Android-планшетів Iconia Tab

Автор: PlayUA

p.ua.04 acer iconia tab p10 21 p10 21q 2

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix

Інтерактивна енциклопедія — Огляд настілки «Слідами Дарвіна»

Автор: Малютенко Михайло

Слідами Дарвіна

Найкращий час для вриву. Огляд World of Warcraft: The War Within

93

Автор: Віталій Тарнавський

world of warcraft screenshot 2024.08.25 13.08.59.11