Lenovo Yoga 920

Огляд ноутбука Lenovo Yoga 920

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

У першу чергу, обираючи будь-яку техніку, слід задаватися питанням: “Що саме я хочу від неї отримати і на які компроміси готовий піти?” Так уже склалося, що мені достатньо складно вибрати ноутбук для своєї повсякденної діяльності. З одного боку я інженер, який потребує запасу оперативної пам’яті, достатньої кількості портів на всі випадки життя та хорошого екрану, який не буде втомлювати очі і вміщатиме багато інформації. З іншого, я студент, якому потрібна мобільність, щоб швидко і без шкоди для спини пересуватися з пристроєм по місту. А крім вищеописаного, я редактор PlayUA, що створює потребу у хорошій клавіатурі для написання великої кількості тексту і дискретній графіці, яка може витягнути хоча б щось. Тому мій пристрій повинен відповідати цілому набору вимог і, звісно ж, коштувати розумних грошей. Та так склалося, що Lenovo Yoga 920 не підходить для моїх потреб. І сьогодні ми розберемося: кому підійде такий пристрій?

Коли до мене в руки потрапив Lenovo Yoga 920, то після розпакування він залишив виключно позитивні враження. Це тонкий, легкий, елегантно виконаний пристрій, дизайн якого дещо страждає від великої рамки у нижній частині екрану, але це звична проблема для ноутбуків-трансформерів. Найцікавішим елементом виконання для мене стало місце з’єднання екрану та основи, тому що воно незвичне. Тоді як зазвичай ми отримуємо систему за двома точками, тут 6 металевих шарнірів кріплення, а між ними пластикові трубочки, що мімікрують під метал. Виглядає і відчувається надійно та красиво, а ще робить заявку на впізнаваність пристрою. У цілому, Lenovo Yoga 920 не сильно виділяється зовнішньо, згадати варто про незвичний набір доступних портів: два USB Type-C, комбінований 3.5 мм порт для гарнітури та навушників і один USB 3.0, що вічно ввімкнений і дає можливість заряджати від нього інші пристрої. Дивний він тому, що зазвичай виробники або відмовляються від USB 3.0 портів повністю (для зменшення товщини пристрою), або роблять їх хоча б два. Представлений тут варіант зручний з точки зору того, що можна, без перехідників, швидко підключити безпровідну мишку чи зовнішній HDD, але не два відразу, тому слід тримати це в голові. Відео-виходу також немає, тож якщо вам мало одного екрану на 14” — без хабів обійтися складно.

Екран — хороший. Переглянувши цілий ряд оглядів від людей, які знають толк у хорошій картинці, я прийшов до висновку, що хоч він і не стане вибором мрії для людей, які працюють з графікою на професійному рівні, але для середньостатистичного користувача, який турбується про свій зір, цілком підійде. Мені на огляд потрапив Lenovo Yoga 920, що укомплектований FullHD матрицею, також є варіант з 4К. Молодша модель, завдяки меншій роздільній здатності, більш енергоефективна і це, на мою думку, важливіше, ніж велика кількість пікселів. Виробник заявляє, що старша версія повинна працювати 10.8 годин від батареї, тоді як крихітка цілих 15.5, а результати тестування дозволили спокійно працювати на ній трохи більше 10. Якщо схожа різниця заявленого/дійсного спостерігатиметься і в потужнішого брата, то його й на повний робочий день не вистачить, що недопустимо для пристрою, який орієнтовано на бізнес сегмент.

Так як це ноутбук-трансформер, то екран — це тач панель на 14”. Знайти йому застосування вийшло не без проблем. У випадку, якщо ви не використовуєте мишки, то він стає порятунком від крихітного тачпаду, на якому заледве помістилися мої жирні мужицькі пальці. Він не поганий, навпаки приємний на дотик та зручний, тільки маленький. Також, працюючи з двома екранами, ви можете зігнути ноутбук в букву V, екраном на зовні, та підключити безпровідну клавіатуру і мишку, тим самим абстрагувавшись від вбудованих пристроїв вводу.

Клавіатура стала найбільшою неприємністю для мене. На перший погляд усе в межах норми: стандартне розташування клавіш для такого форм фактору, кнопка включення на боковій панелі і по ній неможливо попасти ненароком, хід м’який та приємний. Проте вона дещо зміщена вправо, тому, якщо ви володієте навичкою сліпого друку, то готуйтеся щоразу шукати правильне місце для правої руки і довго звикати. Також, попри приємний хід та покриття клавіш, ти дуже швидко стомлюєшся строчити на ній текст полотном. Для людей, що займаються цим постійно, однозначно не рекомендую.

Окрім роздільної здатності екрану і об’єму твердотільного накопичувача, ви можете вибрати процесор: i5-8250U або i7-8550U. Обидва з енергоефективної мобільної лінійки компанії Intel, що також робить внесок у автономність Lenovo Yoga 920. Також на вибір можна встановити 8, 12 або 16 Гб оперативної пам’яті і тоді як восьми у наш час цілком може не вистачити для серйозних робочих задач, інші два варіанти дають можливість компромісу між ціною та комфортом роботи. Мені дістався варіант пристрою з і5-им процесором та дванадцятьма гігабайтами пам’яті. За результатами роботи можу сказати, що цього з запасом вистачає для того, щоб відкрити десяток вкладок у браузері, тримаючи на фоні віртуальну машину, декілька месенджерів, синхронізацію кількох хмарних сховищ та IDE для роботи з файлами конфігурації. Здавалося б круто, ноутбук потужний як удар копитом в RDR2, впевнено тягне усе необхідне в повсякденній роботі, але тут відчуваєш, що в коліна уже припікає. У Lenovo Yoga 920 пасивне охолодження, якого не вистачає, щоб по справжньому ганяти ноутбук і це засмучує. Можливо, його й вистачить для роботи з документами, браузингу та перегляду фільмів, але, постійно працюючи на межі його можливостей, є чималий шанс його задушити.

Комфортному перегляду фільмів сприяє не тільки хороший екран, а й чисте звучання Lenovo Yoga 920. Два JBL спікери чудово справляються зі своєю задачею і, попри, на перший погляд, невдале розташування на нижній панелі, їх дуже складно закрити колінами чи руками, що дає пристрою додатковий великий плюс.

Звук вносить своє і у ігровий процес. Ігри, які ви запустите на Intel HD Graphics 620, звучатимуть неймовірно. Надзвичайної продуктивності очікувати не варто, ми давно знаємо на що здатна ця вбудована графіка від Intel. Зокрема, ви зможете з комфортом пограти на низьких середніх у популярні онлайн ігри: Dota 2, Counter Strike: Global Offensive, World of Tanks та Warframe. Запускати PUBG чи Fortnite не варто — не взлетить. На можливість пограти у ААА ігри останніх років також розраховувати не має сенсу, але якщо вам хочеться пограти у: Cultist Simulator, Prison Architect чи Thronebreaker: The Witcher Tales, — то ніяких проблем у вас не виникне, я перевірив.

З дрібниць, які варто згадати додатково, Lenovo Yoga 920 обладнано сканером відбитка пальця. Завдяки ньому ви можете скористатися функцією Windows Hello та трішки швидше входити в систему, забезпечивши при цьому додатковий захист своїх даних.

Підсумовуючи, хочеться повернутися до питання заданого у першому абзаці: кому підійде такий пристрій? На мій погляд це хороший вибір для людей, що можуть собі його дозволити, цінують комфорт власних очей та вух, споживають чимало медіа контенту щодня і не планують навантажувати ноутбук серйозними задачами впринципі. Тут і сенсорний екран знадобиться для зручності, і батарея не підведе, та й потужності буде з запасом. Проте я не даремно згадав про ціну. Lenovo Yoga 920 з комплектацією, яка дісталася мені на огляд, а саме: i5-8250U, 12 Гб оперативної пам’яті та FullHD матриця, — обійдеться вам приблизно у 50000 грн. Чи потрібен вам справді класний медіа-центр за ці гроші — вирішуйте самі.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: