Огляд Portal Stories: Mel

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Допоки увесь ігровий світ вже за інерцією стогне про бажання зіграти у хоч якусь ТРЕТЮ гру хоч якоїсь серії ігор компанії Valve, та продовжує розвивати кіберспорт і відмовчуватися про плани щодо своїх майбутніх синґлових забавок. Але любов фанатів невмируща, а тому досі виходять модифікації до культових ігор „вентилів“. Однією з таких модифікацій стала нещодавня Portal Stories: Mel від невеличкої інді-студії Prism і поширюється вона абсолютно безкоштовно.

Привіт, олімпійцю, астронавте чи герою війни…

Надворі 1952 рік, у суспільстві шанують ще молодих ветеранів Другої Світової, поклоняються олімпійцям і вірять у світле майбутнє аерокосмічних досліджень. Мовчазна Мел отримала запрошення на випробування камери тривалого сну у провідній американській технологічній компанії Aperture Science.

2015-06-26_00003

Нас довго везуть крізь комплекс на електричці компанії. Усюди вирує життя, науковці обговорюють якісь свої проекти, чути голос ще живого Кейва Джонса. Трясця, та нам навіть дозволять побачити подвір’я компанії під живим місячним світлом! Словом, перші хвилини гри дарують надзвичайно приємні відчуття знайомства із легендарною компанією.

Випробування камери сну пройшло успішно, але про Мел усі забули, тому прокинулася вона через дуже-дуже багато часу. Товариство їй склав веселий і тупуватий, але добрий бот Вірджил (схожий на Вітлі із Portal 2), а основна загроза походить від розумної системи безпеки комплексу AEGIS. Ну а далі самі знаєте: камери, пастки, хитромудрі вирішення і розгадка таємниці у підсумку. До речі сюрпризів фінал гри підкидає немало.

Нічому не дивуйтеся, так задумано

Якщо ви не гралися у якусь із ігор Portal, то мені вас шкода і в Portal Stories: Mel я вам наполегливо не раджу гратися. Бо хоч за сюжетом це пресиквел Portal 2, за механікою — це чистісіньке продовження. До того ж з гравцем ніхто не панькається, треба вже вміти гратися у Portal.

2015-06-30_00005

Після простої демонстрації основ ігрової механіки нас одразу ж вкидають у заплутану комплексну головоломку, для вирішення якої вам обов’язково необхідно вийти за межі вашого шаблону мислення та думати позапросторово і нелінійно.

Певною мірою головоломки тут складніші, аніж у оригінальній дилогії Portal, однак вони майже ніколи не вимагають від гравця швидкості реакції чи значної спритності. Майже немає головоломок про збереження кінетичної енергії падіння. І дуже мало траплялося турельок. І все ж це непересічне випробування для просторових мислителів, для яких портал — це можливість, а не просто вхід чи вихід.

Вірні традиціям

Prism Studios до роботи над модом поставилися дуже відповідально. Передусім головною героїнею Portal Stories: Mel стала саме Мел, яку планували робити протаґоністом Portal 2, але потім передумали. Для створення рівнів використовувалися текстури та інші ресурси, які були вже створені Valve, але не використані в жодній з ігор дилогії. Понад те тут ретельно відтворено голос і зверхнє ставлення Кейва Джонса, збережено чудовий чорний гумор. Але найголовніше — тут досі присутній дух науки і шаленого прагнення до пізнання, нехай навіть і карикатурного.

2015-07-12_00002

Загальна тривалість Portal Stories: Mel легко перевалює за 10 годин, що дорівнює тривалості проходження Portal 2. Однак гра часто змінює декорації, відповідно до часу, коли їх збудували. Головоломки розбавлені швидкими переходами з вибухами і балачкою Вірджила та бездушними сповіщеннями AEGIS’а. Тобто нудьгувати не доведеться.

І лише фінальний CGI-ролик нагадує, що це не аддон від Valve, а фанатська робота. Все ж ресурсу такої маленької компанії недостатньо, аби зробити грандіозний фінальний ролик. Однак навіть попри бідні зображальні засоби, фінал змушує щелепу трішечки відвиснути, коли приходить розуміння, до чого йшли всі ці події і винуватцями чого стали Вірджил і Мел.

2015-07-12_00003

Portal Stories: Mel — приклад хорошої і відповідальної модифікації, що виявилася майже рівною оригінальній грі. Це нові пригоди у вже давно звичному середовищі, які мають свій характер і природу труднощів. Це досі бадьора просторова головоломка, просякнута наукою і чорним гумором.

84

Відмінно

Вдалося

  • жадаєте нових портальних головоломок
  • шукаєте безкоштовні сюжетні ігри

Не вдалося

  • не грали у дилогію Portal

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

І чужому научайтесь… Огляд The Crew Motorfest

81

Автор: Володимир Вітовський

The Crew Motorfest

Утеча з Найт-Сіті. Огляд Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи

91

Автор: Олег Куліков

Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи / Phantom Liberty

Історія тріумфу, якому не судилося статися. Огляд третього етапу 7DRIVE Summer Cup

Автор: Андрій Присяжний

7drive summer cup 3

Крута пара. Огляд новинок Logitech G Pro X Superlight 2 та G Pro X TKL

Автор: Віталій Тарнавський

p1090365

Netflix нарешті змогли? Огляд адаптації One Piece

Автор: Дмитро Джугалик

luffy

Дуельна досконалість. Огляд настілки «Цезар»

Автор: PlayUA

Цезар

Квиток у хобі! Огляд настілки «Монстри проти Героїв»

Автор: Владислав Папідоха

Монстри проти Героїв

Піксельне дійство. Огляд настілки «Аркадний Автомат»

Автор: PlayUA

Аркадний Автомат

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: