web analytics

Огляд Rocket League

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Успіх любить наполегливих.  Ідея зіграти у футбол радіокерованими машинками була вперше втілена в аркаді Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars для PS3, котра не отримала належної уваги. 7 років потому студія Psyonix взялася за напильника і вивела в люди Rocket League. Не варто й казати, що гра перевершила найсміливіші очікування.

Якість з 1863-го року

Основу ігроладу Rocket League складає старий-добрий футбол — механіка, перевірена часом і знайома ледь не кожному з нас. Дві команди з однаковою кількістю гравців, двоє воріт і один м’яч, за володіння яким відбувається основна боротьба. От і все. АЄОА — ми керуємо не людьми, а машинками. На перший погляд, різниця невелика: машинка так само може пасувати товаришеві, брати розгін, підстрибувати для гри “на другому поверсі” тощо. Проте різниць значно більше, і кожна з них суттєво вплинула на ігроладні тонкощі.

Всі засоби дієві: рекомендацію грати на ґеймпаді можна сміливо ігнорувати — Rocket League на клавомиші не викликала жодних нарікань.

Rocket League

Машинка, на відміну від людини, не здатна швидко змінити напрямок руху — оп, і кількість гравців у команді зменшено задля комфортної гри. Машинка не має “заборонених” частин тіла — додамо повний контакт між суперниками, щоби активніше боролися. Авто на повному ходу раз у раз вибиватиме м’яч за межі поля — огороджуємо ігрову зону, перетворюючи її на футзальний майданчик. Машина не має такого контролю над своїм “тілом” — не проблема, дозволимо їй поводитися у повітрі як завгодно.

І все. Як і у звичайному футболі, загальні правила неймовірно прості, грати і отримувати задоволення можна ледь не відразу. І як у футболі, що більше граєш, то більше розумієш, що за простою обгорткою ховається прірва тонкощів.

Легко навчитися, важко опанувати

Укотре переглядаючи повтор шикарно забитого голу або пробиваючи долонею лоба після ганебного промаху, до вас дійде, що це не далеко не випадковість. Недострибнув, зашвидко увімкнув прискорення, ударив м’яча не під тим кутом — це все нюанси, які виправляє практика й окомір. На щастя, керування в машинок чуйне, хода стрімка, а щойно ви підстрибнете, так усе взагалі стає шикарно — ми отримуємо повну свободу руху в повітрі. Інша річ, що навчитися правильно рухатися в повітрі (щоби всі фрістайлери дивилися на вас із повагою) — нелегка справа. Варто спершу навчитися приземлятися на всі 4 колеса.

Так, вам не привиділося — це Покебол посеред поля
Так, вам не привиділося — це Покебол посеред поля

Та пальці й очі — допоміжні ваші знаряддя. Тактики Rocket League не позбавляв ніхто. Грамотне використання стін,  накопичення “прискорювача”, удари на упередження і пошуки дірок в обороні — ви перестаєте ігнорувати ці речі, щойно ваші суперники застосують їх вам на шкоду. Інколи навіть не так важливо перехопити м’яча, як завадити ворогові це зробити, смачно поцілувавши його бампер.

ТурБОТИ: Rocket League — той рідкісний випадок, коли боти грають значно краще за людей, хоча й не так видовищно. У мережевих матчах, коли гравець залишає гру або втрачає з’єднання, його заміняє бот. Не варто й казати, що це суттєво ускладнює суперникам життя.

Попри високий темп і стимулювання до активних дій, слід пам’ятати про оборону. Три гравці у вашій команді чи чотири — комусь одному варто триматися позаду для прикриття воріт, перехоплення прострілів або ж для вчасного вриву, який увінчається “підступним” голом (особливо приємне відчуття).

Авторасизму — ні!

До честі розробників, вони вирішили урівняти в правах автівочки: всі вони мають однакову швидкість, вагу та інші характеристики. Цей нюансик дозволяє використовувати ту машинку, яка вам подобається, а не яка має крутіші характеристики. А ще ж прикраси: машинку можна перефарбувати, нанести на неї візерунки, змінити колеса, начепити головний убір  (циліндр, пожежну каску, сомбреро, поліційну сирену, німб тощо), начепити щось на антенку (до слова, є прапор України) та обрати унікальний ефект пришвидшення. Коли замість вихлопів з машинки гатять квіти, сніжинки або долари — це безцінно!

2015-07-29_00001

Розмір має значення: попри унітарність характеристик, машини все ж різняться розмірами корпусів, і Rocket League чи не першою змальовує “пузаті” фургончики з хорошого боку. Більша машинка — краща змога влучити по м’ячу. 

У свою чергу це зумовило чудову систему заохочень: окрім балів за голи та інші корисні дії, які формують наш рівень, кожного матчу — неважливо, з людьми ботами — нам відкривається нова косметична цяцька. А що їх таки чимало, то для повного відкриття (і отримання відповідного досягнення) доведеться зіграти не одну сотню матчів. Зате матимете змогу створити свою особливу машинку.

Гаразд, а якщо я не люблю футбол?

Зізнаюся: я теж. Однак Rocket League плювати з високої дзвіниці, що ви там думаєте про футбол. Вона таки зможе закохати в себе якщо не з першого, то третього матчу і по вінця наповнити вас азартом. 5 хвилин матчу в Rocket League є настільки насиченими, що ви зрештою граєте не задля перемоги — навіть якщо ви й зазнали поразки, то запас набраних відчуттів позбавляє пригнічення (“Я робив усе, що міг, а ось цей чувак вкатав шикарного гола”) і не викликає бажання кидати матюки у бік своїх співкомандників. Хіба що ви закінчений соціопатичний невдаха, який лізе в мережеві ігри просто вилити свій негатив — тут і Rocket League, і будь-яка інша мультиплеєрка буде безсилою.

2015-07-20_00001

Коли онлайн страйкує: єдина проблема гри — нестабільні сервери, і не один десяток матчів було зірвано через втрату зв’язку. Але такою вже є розплата за крос-плей із PS4. Втім, якщо вас дістали клопоти з тутешніми серверами, не полінуйтеся пройти невеличкі тренування та зіграти один повноцінний сезон із кількома вигаданими командами. За це можна отримати ще кілька досягнень плюс набратися досвіду (за умови, що рівень складності ботів не нижчий за Pro.

Цю гру не назвеш аркадою — Rocket League для цього надто глибока. Не назвеш її і симулятором — гра запакована адреналіном та здоровою ідіотією. Rocket League вміло балансує на межі: поєднує футбольний кістяк і гонкові м’язи, дико проста в освоєнні та водночас достатньо продумана, однаково приваблива, як для прихильників футболу, так і скептиків копанки (а причина одна: новий ігровий досвід та небувала видовищність).

Хочете зрозуміти, чому люди люблять футбол — зіграйте в Rocket League.

92

Чудово!

Вдалося

  • любите футбол
  • не любите футбол
  • шукаєте з друзями не такої часоємної розваги, як DOTA

Не вдалося

  • вважаєте, що у футбол мають грати істоти з ногами
  • граєте в мережеві ігри, аби виплеснути негатив

Жанри

Компанії

Платформи

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Новий бюджетний король — Огляд механічної клавіатури 1stPlayer MK8 Lite Gateron Black Switch

Автор: Володимир Бортюк

1stplayer mk8 lite review 03

Ти не знаєш, як добре тобі може бути. Огляд на фільм «Шопінг»

Автор: Микола Єрьомін

Shopping

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Acer розширює лінійку Android-планшетів Iconia Tab

Автор: PlayUA

p.ua.04 acer iconia tab p10 21 p10 21q 2

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix