web analytics
Star Wars: Outlaws

Огляд Star Wars Outlaws (доповнюється)

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Дисклеймер: Наразі автор встиг провести у Star Wars Outlaws усього 10 годин. Тож текст не фінальний, і доповнюватиметься по мірі його прогресії у грі.

Star Wars Outlaws стала для мене головною ігровою несподіванкою року. Безперечно на це зіграло те, що я всіляко намагався не завищувати власних очікувань від неї, зберігаючи холодну скептичність. Та разом із тим ця гра вразила мене тією любовʼю до зображуваного світу, що струменить буквально з кожної шпарини. Massive Entertainment зробили дещо неймовірне: взяли формулу відкритого світу Ubisoft, сміливо викинули з неї достобіса історичних нашарувань і акуратними мазками нанесли на полотно власне бачення світу, якому пасують авантюрні пригоди. Авантюрні пригоди у всесвіті Star Wars, де не завезли жодних світлових мечів.

Складне життя авантюриста

Події Star Wars Outlaws розгортаються між фільмами «Імперія завдає удару у відповідь» і «Поверненням Джедая». У цей вкрай буремний період ми беремо на себе роль Кей Весс — юної авантюристки, вдача якої, як і мати, схоже відвернулася від неї. Унаслідок невдалого грабунку вкрай заможного місцевого бандита у пролозі, нам доведеться втекти з рідної планети Кей на викраденому корабліу пошуках кращої долі. Й ось ми, переживши важке приземлення на планеті Тошара, шукатимемо собі кращої долі вперше в ролі цілком собі смертної й обмеженої за ресурсами авантюристки, а не майстра джедая.

Насправді саме тут важливо ще раз наголосити, що до зняття ембарго сьогодні я встиг провести в грі всього 10 годин. Так ще й світ і можливості Star Wars Outlaws захопили мене настільки, що значну частину цього часу я бігав побічними завданнями і досліджував усі можливі закутки Тошари, тому заледве встиг побачити тутешню кампанію, знайти перших знайомих, натрапити на натяки того, що наша зникла матір напевне гратиме значну роль у сюжеті, і все. Зате я встиг добряче роздивитися, як гра функціонує і чому приносить мені стільки задоволення.

Показаний нашому Олегу під час дочасного-дочасного доступу ігроладний сегмент розгортається одразу після годинного ігрового прологу, по прибутті Кей на Тошару. Тож значна частина описаного нами контенту перетинається, і я наполегливо раджу вам піти подивитися чи почитати його враження від побаченого. Вони доволі сильно перетинаються з моїми, хоч і не до кінця. Та з огляду на те, що Олег награв усього 4 години, а я — цілих 10, то мені вдалося краще розгледіти каркас Outlaws, відкрити десь третину доступних можливостей героїні та зʼясувати, як тут усе працює. 

Пригоди в злочинному світі

Отже, ми на Тошарі, і одразу за збігом обставин знаходимо собі першого члена команди — вправного механіка Ваку. Він зіграє важливу роль в нашій історії, адже не тільки поверне до життя рідкісний і дорогий корабель Кей під назвою «Першопроходець», а й навчить дівчину ним користуватися і допоможе їй зробити свої перші кроки в тутешньому злочинному світі. Легко не буде, адже для місцевих Кей — чергова заблудла авантюристка, віри якій немає. Лише послідовно виконуючи дрібні доручення різних фракцій, ми зможемо заробити собі репутації, щоби нам почали довіряти складніші завдання.

Наразі виглядає, що усього в грі 4 злочинні групи: Синдикат пайків (це раса), «Багряний світанок», картель Джаби Гатта й створений спеціально для Outlaws клан Ашіґа, якого я поки не зустрів. Крім них, усюди присутні загони імперських штурмовиків, які патрулюють міста й намагаються тримати місцевих під контролем Імперії. Втім, вони грають доволі фонову роль і крім випадків, коли знадобиться проникати безпосередньо до них на бази, траплятимуться рідко, щонайбільше відіграючи роль місцевої поліції.

Уся наша діяльність міцно переплітатиметься з одним або кількома злочинними організаціями регіону. З кожною в нас є власна шкала стосунків від «Жахливих» до «Чудових» і привʼязані до неї бонуси за рух угору й неприємності за рух донизу. За 10 годин мені вдалося вивести в позитивне русло мої взаємини з «Багряним світанком» і картелем Гатта, а заразом спустити до дна й опісля трішки покращити свої стосунки зі Синдикатом пайків. Якщо я щось і зрозумів за цей період, то це те, що подобатися усім у Star Wars Outlaws не вийде. Більшість справді великих завдань фракцій завбачають, що в процесі ви попсуєте нервів комусь іншому. І лиш дрібні, на вигляд автогенеровані, побічки від локальних “рішайлів” дають хоч і крихітний, але позитивний ріст репутації в певної організації без шкоди іншим. Втім, покращувати стосунки з фракціями саме таким чином надміру марудно, щоб хтось займався цим інакше як для здобуття досягнень.

Натомість я бачу цінність у збереженні балансу. Як гравця мене мало турбує моральний аспект того, що якийсь з кланів точить на мене зуб, бо я перейшов їм дорогу. Та разом із тим мені непогано так перешкоджає те, що члени Синдикату пайків стріляють по мені, лиш-но я замайорю в них на горизонті чи випадково попаду на їхню територію. Тому я стараюся мати з ними погані, але не жахливі відносини.

Розмаїття можливих підходів

Направду найкращим знайденим мною способом збереження відносин є скрадання. Адже якщо грати обережно й непомітно обкрадати всіх, репутація майже не втрачається. Натомість якщо йти у відкритий бій — ухх, там ви ще до завершення зачистки отримаєте зо 5 повідомлень про падіння рівня взаємин із різних причин. Разом з тим гра не зобовʼязує вас до цього і дає однаково достатньо інструментів для різних стилів проходження.

Скажімо, у своїх враженнях Олег згадує, що Кей «бичка, але не штурмовичка» і зустріч навіть з кількома штурмовиками у відкритому бою стає для неї випробуванням. Та мій досвід показує, що Кей чудово може впоратися навіть з цілою імперською базою у відкритому протистоянні, а опісля ще поїхати за пів мапи нівелювати загінелітних штурмовиків, щоб скинути з себе рівень розшукуваності. Було би бажання й прямі руки.

Але якщо вам не до вподоби такі методи вирішення проблем, то в арсеналі Кей знайдеться чимало засобів для непомітного проникнення: гак-кішка, переносний терміналоламач, заколка-відмичка, димові гранати і найважливіше — Нікс.

Нікс — це справжня знахідка. На противагу порівняно фоновому BD-1 із дилогії Star Wars Jedi, цей малий корисний у всіх випадках і дарує просто неймовірну кількість емоцій. Він може відволікти ворогів, вдавши з себе мертвого. Може непомітно вкрасти в озброєного НІПа гранату, відкрити двері з іншого боку й навіть підгледіти, що на руках у суперника в місцевій варіації покеру. А ще з ним можна надвох стовкти у мінігрі феєричну за виглядом страву. Загалом, ну він ✨.

Корисні залізяки

На противагу Ніксу, роль нашого корабля, «Першопроходця», у Star Wars Outlaws поки розмита. Він ніби й має на борту можливість покращувати бластер Кей, переодягатися, отримувати подарунки, здобич Нікса і все інше. Та разом із тим більшість цих функцій дублюються деінде і вертатися на корабель поки доводиться доволі рідко. Тому в мене не вибудовується асоціація з ним, як із новою домівкою Кей чи значною частиною її образу авантюристки. Натомість формується звʼязок з її вірним спідстером, що став незмінним супутником у більшості вилазок. І ймовірно, тут і криється таємниця. Бо ганяти Тошарою у пошуках рідкісних компонентів чи вилупків мені доводиться часто, а ось вилітати у відкритий космос ні.

Тутешні космічні сегменти зроблені приємно, та не залишають по собі особливих емоцій. У них немає глибини, але корабель керується пристойно, рідкісні сутички переважно відбуваються з набагато меншими за нас винищувачами і змушують бути винахідливим. А ще це банально красиво, хай і не так, як краєвиди саван Тошари.

Природна система розвитку

Найцікавішою знахідкою Star Wars Outlaws, на мій погляд, стала тутешня система здібностей. Адже в грі немає жодного явного циферкування: ви з опонентами маєте незмінні характеристики і можете лише трішки покращувати своє спорядження в ході гри. Натомість нові здібності здобуваються як… досягнення. Скажімо, ви зустрічаєте нового персонажа, який вкрай вправний у чомусь. Знайомитеся з ним, вибудовуєте взаємини і в меню він зʼявляється в розділі здібностей, де перераховані абілки, яких ви можете у нього навчитися, виконавши певні завдання. Часом для них потрібно знайти якийсь спеціальний компонент, схований на базі якогось з угрупувань, але крім цього, завжди треба поробити якісь загальні дії: подавати Ніксу різних команд, хитро/непомітно знешкодити супротивників чи особливо далеко стрибнути на спідстері.

Це дуже круто працює на занурення в ігровий процес. І поки що всі доступні мені до розблокування здібності не мають за собою якихось неймовірно високих вимог. Просто доводиться свідомо приймати рішення, що ось димова граната мені потрібна і я полізу за її компонентами до чорта на роги, а без розширення сумки я якось обійдуся і не підставлятиму спину під лазери «Багряного світанку».

У свою чергу базові технічні засоби Кейт — модульний бластер, спідер і корабель — поліпшуються досить стандартно в крамарів. Знаходите ресурси, накопичуєте грошей, покращуєте пристрій. Поки всі ці покращення мені не знадобилися, але я й не пробував свої сили в тутешніх перегонах чи особливо масштабних космічних сутичках.

Світ побудовано на чутках

Допомагає зануренню в тутешній авантюрний світ і акцент на природному форматі поширення інформації. У грі повсюди розкидані датапади з дрібками важливих даних, але їх вкрай мало. Ніяких вишок чи терміналів, що нарізатимуть нам одразу гігантські масиви даних і розкиданих мапою знаків питань теж нема. Натомість зазвичай про якісь печери, рідкісні ресурси чи розташування терміналів ми дізнаємося з підслуханих розмов чи купляючи інформацію в брокерів.

Завдяки цьому, завітавши в місто, щоб здати якийсь квест, ви цілком ймовірно дорогою підхопите трохи цікавих чуток, які залишаться на вашій мапі позначками, аж поки ви не вирішите туди навідатися. З оплатою послуг інфоброків теж не має бути проблем. По-перше, на Тошару ми потрапимо уже після прологу, де хоча б пару сотень, але заробимо. По-друге, активно досліджуючи світ і збираючи більшість розкиданих по локаціях ресурсів,  вам завжди буде що продати крамарям і заробити сотню-другу кредитів. Ну й по-третє, у щонайменше двох фракцій у сховках є великі сейфи, що містять по 5000 кредитів, і хоча вони потребують аж трьох ключів доступу, всього за годинну інвестицію часу забезпечать вас грошима на добру чверть гри. І це навіть з урахуванням того, що якщо ви часто помиратимете, то втрачатимете чимало грошей.

Та разом із тим після 10 годин гри кредити у Star Wars Outlaws — все ще цінний ресурс. Їх важко знайти і легко втратити. А штрафи за перевищення швидкості з влітанням у випадкового локального представника Імперії такі, що ви опісля шукатимете кнопку обмеження швидкості на спідстері.

Павутинка зі значних дрібничок

У Star Wars Outlaws чимало вкрай вдалих і приємних дрібничок. Я уже згадував про взаємодії з Ніксом і природні способи поширення інформації, але й за межами цього чи можливості погладити практично будь-яку тутешню тварину, тут багато класних рішень.

Скажімо, ритм-гра зі зламування замків в міру вимоглива, але дуже приємна в реалізації. А у поєднанні з тим, що команда Ubisoft чимало вклалася в інтеграцію функцій DualSense, цей ігровий елемент щоразу викликає радість. Деяка варіація на тему «Словка» при зламуванні терміналів теж дуже добре пасує сюди й із підвищенням складності відображає рівні захищеності різних ігрових локацій.

Нам це ніде не проговорюють, але перед проникненням на ворожу територію, ми можемо промаркувати противників біноклем, як це було в Metal Gear Solid V. У торговців нам завжди дбайливо пропишуть, що оцей предмет — просто дорога цяцька і її можна спокійно продати, а ось тут ресурс для крафту чи щось потенційно корисне в майбутніх місіях. А ще навіть коли ви рухаєтеся по точках на мапі, не слід очікувати, що потрібний предмет буде саме на маркері. Адже вам сказали, що його можна знайти у інженерном відсіку імперської бази. Але от де цей відсік, на якій поличці шукане і як туди дійти — це вже ваша турбота.

Також тут є можливість пограти в простенькі міні ігри на аркадних автоматах, стовкти на пару з Ніксом у серії QTE смаколик, зіграти в саббаак (тутешню варіацію покеру) чи поставити на скачки. І все це не тільки добре доповнює цей світ, а й зроблено вкрай приємно. 

Художники Ubisoft не припиняють вражати

Star Wars Outlaws виглядає чарівно, куди не глянь. Проносячись на спідстері безкрайніми просторами Тошари, я те й діло кручу довкола камерою, розглядаючи довколишні краєвиди. А ще творці завбачливо розкидали світом місцинки, де ви можете посидіти на стільці чи постояти, спершись на перила, і подивитися на найкрасивіші частинки цього світу без інтерфейсу, просто насолоджуючись краєвидом.

А яке це неймовірне задоволення у поєднанні з вкрай вдало підібраним у грі саундтреком — ви й уявити не можете!

Втім, варто врахувати, що Star Wars Outlaws явно розроблялипід широкоформатні монітори (співвідношення сторін за замовчуванням 21:9), адже перемкнутися на 16:9 можна в кілька кліків, але разом із цим гра губить частинку свого шарму. Тому власникам типових моніторів і телевізорів доведеться зробити вибір: кінематографічно і красиво до відвалу сраки чи трішки менш красиво, зате зручно і без величезних чорних смуг зверху й знизу.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Вологий сон фаната PlayStation. Огляд ASTRO BOT

85

Автор: Володимир Вітовський

astro bot

Ахіллесова п’ята Sony. Огляд Concord

59

Автор: Володимир Вітовський

concord review site

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

Автор: Володимир Бортюк

hxar75 cover edit

НАЙГОЛОВНІШІ ґаджети для будь-якого контентмейкера — Бліц-огляд Logitech G Litra Beam LX та Yeti GX

Автор: Володимир Бортюк

logitech g 2g yt 05

(Р)еволюція в світі бюджетних клавіатур — Огляд клавіатури Hator Rockfall 2 Mecha

Автор: Володимир Бортюк

hr2m cover jpg

Світ у русі. Огляд Arranger: A Role-Puzzling Adventure

85

Автор: Барлет Ярослав

Arranger: A Role-Puzzling Adventure

Непідвладна часу. Огляд настілки «Домініон»

Автор: Малютенко Михайло

Домініон