StarCraft: Remastered

Огляд StarCraft: Remastered

Автор: Роман Береговий

Ремастери — нова каста ігор, що дозволяють гравцям з головою поринути в ностальгію, та при цьому не травмувати собі очі. Останнім часом подібні проекти стали частими гостями на ринку, та далеко не завжди бажаними. Часто це просто спроби жадібних компаній нажитись на старій славі. Ще частіше це заледве покращена, але достобіса спотворена версія старої доброї гри, котра місцями втрачає ті елементи, за які її любили. Сьогодні ж хочеться поговорити про правильний ремастер, котрий сміливо можна назвати еталоном для подібних проектів —  StarCraft: Remastered.

Розпочну з найочевидніших змін. Всі текстури в грі були замінені на нові, котрі адекватно відображаються навіть у роздільності 4К! При цьому вони ще й повністю перемальовані, тож замість купки пікселів ми маємо деталізовані металізовані об’єкти, на які доволі приємно дивитись. Та це ще далеко не все, адже Blizzard додали ще одну крутезну функцію до візуалу. В будь-який момент гри є можливість перемикати гру між старою та новою графікою! При цьому змінюється абсолютно все! Навіть роздільність повертається до максимально можливої в оригінальній грі! Та ще й зроблено воно так гарно та плавно, що я витратив добрих півгодини лише на те, щоби побавитись з цією фішкою та тішитися. Єдине, що може спочатку зіпсувати задоволення від цієї феєрії ностальгії — це те, що НІДЕ не вказано, яка саме клавіша перемикає вигляд, тож я витратив якийсь час на проклацування всієї клавіатури, доки не з’ясував, що за це відповідає клавіша F5.

StarCraft: Remastered

А тепер перейдемо до того, через що варто визнати  StarCraft: Remastered еталоном ремастерів. Прийшов час поговорити про ігролад. ВІН НЕ ЗМІНИВСЯ. Ні на грам. От і все. І це чудово, адже він був по-своєму ідеальний свого часу. Дуже тішить, що пишучи в назві “ремастер” нам не підкинули “ремейк” і все, за що ми так любили перший  StarCraft залишилось на своїх місцях.

Проте, певні зручності, котрі не дуже впливають на ігролад, та все ж таки роблять життя гравця дещо приєміншими, є. Врешті-решт з’явилася можливість змінювати гарячі клавіші для більшої зручності, що дає можливість кожному гравцю налаштувати їх під себе, адже, далеко не кожен гравець в SC — досвідчений піаніст або кореєць, що без проблем наосліп літає по всій клавіатурі зі швидкістю світла. Ця функція — однозначний плюс, що, тим не менш, не псує враження від гри. Хороший хід, Blizzard.

Хотілося би ще розповісти трохи про мультиплеєр. StarCraft: Remastered має повну інтеграцію з Blizzard Battle.net! Це означає, що відтепер пошук матчів — не проблема!  Триває від лічені секунди практично в будь-якому регіоні. Причому це стосується як звичайних матчів, так і рейтингових, тож ніхто не залишиться ображеним.

StarCraft: Remastered

Щодо моїх особисти вражень від гри, то вони дещо змішані. Так, з одного боку це все виглядає дуже круто та якісно, навіює ностальгію та дозволяє пригадати часи, коли трава була зеленіша(ні). З іншого ж, мені просто дико не вистачало деяких елементів, до яких я дуже сильно звик у StarCraft 2. Наприклад, можливості просто виділити ВСІХ юнітів одразу і не розбивати їх на декілька груп. При цьому хотілося би бачити вже виділені групи юнітів. Та й система касту здібностей, коли всі юніти в групі використовують здібність одночасно в одне місце, замість того, щоб як в другій частині робити це по черзі з кожним натиском клавіші не дуже зручна. Коротше кажучи, я вже надто звик до осучасненого, більш зручного та привітного StarCraft 2, тож для мене StarCraft: Remastered — це радше приємна можливість поностальгувати, ніж гра, в котру я бавлюся щодня. Проте кампанію я обов’язково перепройду. Шкода лише, що культові блізівські сінематики ремастер не зачепив, хоча вони й так виглядають доволі непогано.

Як висновок, можу сказати, що я однозначно рекомендую StarCraft: Remastered  до придбання всім, хто з тих чи інших причин хоче знову з головою поринути в ностальгічну мандрівку. Хай то бажання перепройти сюжетну кампанію, чи спробувати свої сили в мережевих баталіях. Та якщо для вас графіка не головне і ви можете обійтися без кастомних хоткеїв, Blizzard подбала і про вас! Адже оригінальний StarCraft з доповненням StarCraft: Brood War можна завантажити з Battle.net абсолютно безкоштовно!

Останні огляди

Огляд Subnautica

90

Автор: Михайло Петрунів

Subnautica

Огляд фільму «Темні часи»

Автор: Данило Зозуляк

Темні часи / Darkest Hour (2018)

Огляд Warhammer: Vermintide 2

82

Автор: Роман Береговий

Warhammer: Vermintide 2

Огляд Metal Gear Survive

60

Автор: Владислав Папідоха

Metal Gear Survive

MSI Vigor GK40 та Interceptor DS300. Огляд комплекту для ґеймера

Автор: Зімін Антон

Клавіатура MSI Vigor GK40 та мишка Interceptor DS300. Огляд комплекту для ґеймера

Огляд фільму «Першому гравцю приготуватися»

63

Автор: Олег Куліков

Першому гравцю приготуватися / Ready Player One (2018)

Огляд фільму «Розкрадачка гробниць: Лара Крофт»

59

Автор: Володимир Вітовський

Розкрадачка гробниць: Лара Крофт / Tomb Raider (2018)

Огляд Q.U.B.E. 2

88

Автор: Анна Павленко

Q.U.B.E. 2