Steam Link

Огляд Steam Link або якщо не вистачило на консоль

Автор: Андрій Нагорний

До нас на огляд потрапив Steam Link, що вже деякий час муляв усім очі у пропозиціях клієнту Steam. Щоправда в Україні цей пристрій поки що недоступний для придбання. Невідомо з чим це пов’язано, з упередженим ставленням до українців, відсутністю належної підтримки, недовірою до поштової системи тощо, але навряд чи найближчим часом на сторінці цього пристрою в українському магазині з’явиться кнопка „Купити“.

Пристрої транслювання ігор з комп’ютерів на телевізори набирають дедалі більшу популярність, одним з найпопулярніших безумовно є Steam Link, що разом з іншою фізичною продукцією від Valve Corporation є частиною плану компанії по проникненню до вашої вітальні. У клієнті Steam вже з’явився режим Big Picture, що пропонує зручніший інтерфейс при підключенні безпосередньо до телевізора. За допомогою цього пристрою ігри з комп’ютера можна грати на домашньому телевізорі, при цьому не несучи свій ПК у вітальню, чи тягнучи через кімнату тимчасові кабелі.

СЕЗАМ, ВІДЧИНИСЯ!

Steam Link постачають у картонній коробці темно синього кольору. У верхній частині упаковки міститься сам пристрій. Дивує невеличкий розмір і разом з тим доволі поважна вага пристрою. Steam Link не займає багато місця, при цьому його навряд чи зможе перевернути чи скинути грайлива домашня тварина (якщо не тримаєте вдома коней чи велику рогату худобу).

Любителів макулатури чекає розчарування, пристрій супроводжують лише коротенький посібник зі швидкого старту з двох кроків і маленька книжечка з розширеною інформацію про продукт, однаково непотрібні.

Під лотком зі Steam Link міститься коробка в коробці, в якій зберігаються блок живлення, три виделки, на які можна поміняти рідну американську. Також тут є компліментарні кабелі HDMI та Ethernet, що мушу сказати дуже слушно, особливо в умовах постійного зростання цін.

ТО ОН, ЯКИЙ ТИ

Зовнішній огляд залишив приємне враження. Пристрій відчувається, як міцно збитий. Нижня панель виконана із матеріалу, з яким пристрій менше ковзатиме по меблях. За розміром це 12 на 9 на 1,5 сантиметрів. На задній панелі — п’ять роз’ємів: живлення, два USB, один HDMI та один Ethernet. Ще один USB розташований збоку.

Спершу було незрозуміло, як замінити вилку і довелося шукати додаткові перехідники. Доки не придивився до адаптера і не зрозумів, що насадки треба знімати та вставляти збоку, а не згори. Доволі акуратне рішення.

Підключення пристрою максимально просте: живлення, HDMI та контролер (я використав провідний для Xbox One). Кабель Ethernet не дотягнувся у перший день, тож я протестував і Wi-Fi. Steam рекомендує використання провідного Інтернету для передання потоку, проте з Wi-Fi втрати у якості картинки непомітні.

ВОНО ПРАЦЮЄ!

Після запуску нас зустрічає інтерфейс, знайомим тим, хто раніше пробував під’єднувати комп’ютер зі Steam до телевізора, чи просто використовував режим Big Picture. Той самий синенький корпоративний стиль, розтягнутий на весь екран. Зовнішній вигляд програми та керування ще потребують допрацювання, проте загальна схема не складна і в ній важко заплутатись.

Перегортання основних сторінок — за допомогою верхніх бамперів LB та RB. Решта навігації доступна на хрестику та кнопках АВ. Курки та стік заміняють функції миші, що так чи інакше може знадобитись користувачу. Це потрібно, бо поки що операційка пристрою чи то Steam не відірвана від функціоналу Windows, а тому пристрій транслює на телевізор усе, що відбувається на вашому ПК. А це і недоречне меню зі запитом, і клієнт видавця гри на зразок UPlay, який вилазить посеред екрану і лишається там. Це мабуть найбільш суттєва частина інтерфейсу, відкрита для удосконалення: як відрізати стрім від всього іншого/зайвого (не факт що можливо з огляду на технічні та особливо юридичні аспекти). А поки що, доведеться шукати хрестик закриття вікна або бігти до ПК, щоби підтвердити: ТАК, я бажаю дозволити програмі вносити зміни…

Зайшовши в ігрову бібліотеку Steam Link, Ви побачите, що кожна з ігор має позначку з символічною клавіатурою або ґеймпадом. Таким чином Steam попереджає чи гра потребує мишу та клавіатуру для повноцінного керування. Після вибору гри, попередження з’явиться і на сторінці гри, а перед початком про це вилізе третя згадка у окремому вікні.

Наявність трьох USB дозволить мати окремі клавіатуру та мишу і біля пристрою, проте ідея Steam Link очевидно не в тому, щоби перетворити телевізор у філіал комп’ютера. У будь-якому разі питання підтримки контролерів компанії потрібно вирішувати негайно. Адже зараз у переліку підтримуваних пристроїв окрім власного The Steam Controller, фігурують лише провідний ґеймпад від Xbox One та Windows-сумісні ґеймпади Xbox 360 і зайда Logitech Wireless Gamepad F710. Цікаво, чи Steam піде шляхом розширення підтримки сторонніх пристроїв, чи випустить власні кермо і джойстик, які в Україні знову не можна буде придбати? Наразі мої Thrustmaster-контролери відмовились працювати з пристроєм.

СТРУМКИ, СТРІМЧАКИ, СТРУМОЧКИ, СТРІМИ

Транслює Steam Link зображення з роздільністю 1080р, тож картинка запросто могла б конкурувати із консолями сучасного покоління, але це не прямий сигнал, а ретрансльований, ще й розтягується на більшу діагональ телевізора. Тому картинка не настільки чітка і насичена у порівнянні з більш призначеним для ПК монітором.

Першим вибором для тесту став GTA V, що пішов однаково добре в онлайні та офлайні. Другим був Far Cry 4 — теж без несподіванок, гра запустилась, а мені здалось, що картинка цього разу навіть не сильно відрізнялась від зображення на моніторі. При під’єднанні пристрою і компь’ютера через Ethernet-кабель, стрім йде рівно, лише інколи трапляються незначні, але справді майже непомітні затримки. Звісно, через Wi-Fi враження можуть бути інші, залежно від навантаженості домашньої мережі та перемін у сигналі. У будь-якому разі виробник наполягає саме на використанні кабелю.

На жаль розчарували Flight Simulator та Project CARS адже для їх прихильників стандартні ґеймпади — не варіант. Для цієї категорії ґеймерів тимчасовим рішенням, мабуть, буде подовжувач USB від ПК. Знаючи Valve, залишається сподіватись, що тимчасовість не розтягнеться у вічність.

З’єднані через роутер комп’ютер і пристрій не потребують постійного під’єднання до Інтернету, вистачить і локальної мережі, якщо не враховувати перше ввімкнення, коли Steam Link має оновитись та авторизувати під’єднання до Вашого комп’ютера. Щоправда багато сучасних ігор навряд чи дадуть запустити себе без всесвітньої мережі.

Тож у теперішньому стані Steam Link — це радше модна цяцька, стильний аксесуар поруч з вашим телевізором, який дозволить у більш зручній атмосфері насолодитись іграми перед телевізором. Проте низка проблем, вказаних вище, дозволяє мені рекомендувати цей пристрій до придбання лише деяким ПК-ґеймерам. Якщо Вам є чим зайнятись біля телевізора окрім транслювання з ПК, то не поспішайте замовляти Steam Link. Але якщо Ви великий фанат Steam чи практикуєте ґеймвечірки з розділеним екраном, чи можливо маєте родичів, яким цікавіше грати з ґеймпадом перед телевізором, ніж за монітором ПК, то в такому разі Steam Link зможе Вас потішити. Головне, щоби Valve продовжували підтримувати цю коробочку нам на втіху і почали офіційний її продаж в Україні.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: