Огляд Telltale Batman. Сезон 1

Автор: Юра Лупул @linerhead

Бетмен, як персонаж, пережив чимало злетів і падінь. Його історію декілька разів перезапускали автори коміксів DC, з перемінним успіхом екранізували талановиті режисери, втілювали талановиті і не дуже актори. Це посприяло тому, що історію Бетмена знають всі, не залежно читали вони комікси чи ні. А що, коли я вам скажу, що компанія Telltale дозволила собі повністю перелопатити канонічний сюжет настільки, що спочатку він здається повним абсурдом, а згодом обертається таким чином, що навіть класична історія здається менш трагічною?

Гадаю не варто пояснювати, що таке ігри від TellTale. Описати це інтерактивне кіно без спойлерів практично неможливо, тому наполегливо рекомендую не читати текст нижче всім тим, хто тільки збирається прикупити перший сезон цієї інтерактивної оповіді.

Епізод 1. Царство тіней

Що ж, давайте знайомитись заново. Брюс Вейн — все той же міліардер, плейбой, філантроп і як не дивно Бетмен. На перший погляд, історія його перетворення в темного рицаря Ґотема не змінилась. Після втрати батьків, вбитих в темному переході невідомим грабіжником прямо на його очах, Брюс успадкував корпорацію батька і коли подорослішав, почав використовувати всі ресурси на боротьбу проти організованої злочинності міста.

Batman: The Telltale Series

Але, що коли його батьки побудували свою імперію не тільки винаходами практично в усіх сферах соціальної допомоги, а й завдяки шантажу, корупції, опосередкованим вбивствам та співпраці з кримінальними босами? Сказати, що це поворот — нічого не сказати, правда ж?

Проте, не забігаймо наперед. Історія починається з появи Гарві Дента — молодого прокурора, чиї помисли і дії співпадають з баченням Брюса щодо майбутнього Ґотема. Гарві рветься на посаду мера міста і задля забезпечення його перемоги Вейн споснсує його передвиборчу кампанію, вони стають близькими друзями. Поступово занурюючись в світ політиканства, Брюс бачить масштаби корумпованості міста, а там де починається корупція Ґотема, там і Кармайн Фальконе — бос місцевої мафії і, як виявляється, бізнес-партнер Томаса Вейна, батька нашого героя. Брюс шокований, Гарві шокований, занавіс.

Епізод 2. Діти Аркхема

Продовжимо знайомство. Озвальд Коблпот — друг дитинства Брюса (ААААААААААА), який зненацька з’являється в місті і хоче зустрітися, згадати минуле. Тутешній Пінгвін — харизматична суміш старого друга, гострого на язик оратора та в кінці-кінців, все того ж зрадника. Його поява дає зрозуміти — добра не чекай, але хто б очікував, що в його планах змістити Брюса з посади голови батьківської компанії? Ба більше, що йому це вдастся?

Batman: The Telltale Series

Поки вирують передвиборчі інтриги. Кандидат Дент встигає і облаштовувати приватне життя, зустрічаючись з Селіною Кайл. На одній з таких зустрічей їх помічає Брюс і за бігом обставин розуміє, що вони вже бачились, тільки в більш сексуальних костюмах і за менш комфортних обставин, що кладе початок любовному трикутнику. Ця схема в підсумку призведе до появи такого персонажа як Дволикий, якщо ви розумієте про що я :)

На цьому моменті приходить розуміння, як глибоко в своєму баченні історії Бетмена пішли Telltale. Гравець починає розуміти, що очікувати знайомої мотивації героїв не слід — слід чекати нових сюпризів, тим більше коли вони дуже майстерно вплітаються в загальну концепцію.

Поки Брюс не може оговтатись від розуміння того, що його батьки були не тими, за кого він їх мав — Бетмен робить все, щоб докопатись до істини. На цьому шляху він все частіше натикається на нове кримінальне угрупування в місті, вони називають себе “Діти Аркхема”, а їх мета знищити діючу корумповану владу за будь-яку ціну.

Batman: The Telltale Series

Ґотем поступово охоплює хаос, преса все більше розкручує історію з батьками Брюса. Вейн Ентерпрайз лихоманить, рада директорів думає змінити голову компанії, а діючого мера знаходять мертвим.

Епізод 3. Новий світовий порядок

Почати цю невеличку главу слід зі ще одного знайомства. Доблесний репортер місцевої газети Вікі Вейл, яка за всіма канонами є рупором захисту Брюса в медіа-просторі, проте в версії Telltale ця пані також зазнала кардинальних змін. На пресконференції присвяченій трансформації корпорації Вейнів в корпорацію Коблпотів, міс Вейл проявляє себе аж ніяк не як друг, отруюючи Брюса психотропними речовинами. А де у нас лікують психів у всесвіті Бетмена? Правильно — в притулку Аркхем.

За час свого не тривалого перебування в цьому закладі Брюс знайомиться з пацієнтом, який називає себе Джон Доу. На перший погляд чоловік не страждає такими серйозними розладами як решта хворих і навіть користується привілеями в лікарів. Відразу стає зрозуміло, що Джон знає про Брюса і про те, що коїться в місті набагато більше, ніж здається, а його посмішка відразу видає його суть гравцям. Так і хочеться сказати в монітор: “Привіт, Джокер, давно не бачились”. Проте наш Джокер, тобто Джон, не тільки повідає нам інформацію, яка дасть поштовх Бетмену і підкаже в якому напрямку рухатись далі, але й намагатиметься допомогти втікти з притулку.

Batman: The Telltale Series

Телтейлівський Джокер дуже цікавий. Він ввібрав всі притаманні йому риси з першоджерела, в ньому криється повно таємниць, вміння маніпуляції людьми, непередбачуваність, одержимість. Він навіть чимось нагадує Джокера з фінальної сцена “Вбивчого жарту”. проте ми розуміємо, що його допомога безумовно криє в собі власні інтереси і вони навряд чи благородні.

Вибравшись з Аркхему, Брюс знову стикається з діяльністю “Дітей Аркхема”. Угрупування на чолі з невідомим ватажком в масці ввірвалося на передвиборчі дебати Гарві з опонентами і погрожує вбити всіх, якщо туди не явиться Бетмен. В наслідок сутечки бойовиків з крилатим Дент отримує поранення лівої сторони обличчя, що з ним буде далі, гадаю, пояснювати не потрібно.

Епізод 4. Вартовий Ґотема

Хаос охопив місто остаточно. “Діти Аркхема” готують вбивство владних чинів чинів, Пінгвін спонсорує їх ресурсами Вейнів, жінка Кішка веде якусь свою гру, а психічно не стабільний Дент кладе життя людей на волю випадку, керуючись монетним жеребом.

Batman: The Telltale Series

Хитросплетіння всіх цих подій змушують Бетмена робити не прості вибори, що потребує першочергової уваги, а що можна залишити на потім. Так сценаристи плетуть свою павутину, задля ілюзії, що ваш вибір дійсно на щось впливає, але після The Walking Dead, де ваш вибір на щось таки дійсно впливав, всі ці варіанти, не на мій погляд, значно втратили у своїй вазі і часто взагалі нінащо не впливають.

В кінці кінців, розслідування щодо особистості, яка стоїть за всіма злочинами “Дітей Аркхема” приводить до Вікі Вейл, справжнє ім’я якої Вікторія Аркхем. Але чому тендітна дівчина з журналістським талантом стала на цю дорогу? Що змусило полишити нормальне життя і боротися проти влади як пером, так і сокирою?

Епізод 5. Місто світла

Прийшов час розставити всі крапки. Кампанія Гарві Дента зазнала провалу, його альтереґо — Дволикий, майже остаточно взяло над ним верх і він вбиває членів свого ж штабу, звинувачуючи їх в своїх бідах. Проте, варто було Брюсу відібрати в нього монету, яка за переконаннями Дента — вершить долю, Гарві зламався. За його ж словами, він не може жити роблячи вибір сам, це занадто велика відповідальність. Проте ми знаємо, що в цієї монети обидва боки одинакові.

Пінгвін, втрачає владу над компанією після втручання Бетмена, проте набирає більш звичного для нас вигляду кульгаючого злодюжки після перелому коліна.

Жінка кішка притаманно їй зникає з радарів, прихопивши дещо з ґаджетів Бетмена і завдає нищівного удару почуттям Брюса після їх роману.

Тим часом виявляється, що батьки Вікі Вейл знущалися над нею в дитинстві. Били, катували, тримали замкненою в підвалі і Бог зна що ще. Це травмувало психіку дівчинки, сидячи в підвалі вона сформувала свою альтернативну особистіть і подорослішавши — відомстила кривдникам.

Назвавшись леді Аркхем, Вікі вирішила боротись з нечистотами Ґотема, але своїми способами — вбиваючи всіх, хто на шляху. Також в її плани входило звільнити свіх пацієнтів Аркхемівського притулку та завдати удару Брюсу Вейну, адже вона вважала його прикладом безвідповідальної людини, яка маючи в своїх руках всі важелі не зробила нічого хорошого для міста. Для цього вона викрадає Альфреда і починає терор. Чим закінчиться це місиво пропонує ознайомитись особисто :)

Бетмен. Сезон 2. Чекаємо

Здається я розповів вам усе, але це не так. Прочитане вами — короткий синопсис подій, гра ж пропонує все зазначене в більш розгорнутому, інтерактивному варіанті, що забере у вас близько 8-9 годин. Поціновувачам всесвіту рекомендується однозначно, адже так звичну історію не перевертав ще ніхто. Telltale беззаперечно молодці у своїх намаганнях, проте кожен знайде тут свої мінуси і плюси.

Що стосується ґемплею, то єдиними відмінністями від попередніх ігор ТТ можна відмітити тільки можливість Бетмена призупинити час в стилі Шерлока від Ґая Річі, прорахувати варіанти ведення бою наперед і потім епічним ланцюгом QTE виконати почергове знищення ворога, а також режим детектива, де треба поєднати зачіпки задля відворення загальною картини. Решта традиціний тиц-клац та псевдовибір варіантів відповідей.Аби компенсувати затрачений вами час на прочитання цього неподобства, пропонуємо взяти участь в розіграші Steam-ключа предмету нашої розмови:

81

Відмінно

Вдалося

  • любите супергероїку і Бетмена зокрема;
  • любите відпочити на дивані і назвати це грою.

Не вдалося

  • проходите ігри Telltale на YouTube.

Останні огляди

Але він перетвориться в зірку. Огляд фільму «Їжак Сонік 2»

Автор: Микола Єрьомін

Їжак Сонік 2 / Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

COTY — Огляд Stray

83

Автор: Владислав Папідоха

Stray

Найкраще цього року! Огляд аніме «Сім’я шпигуна»

Автор: Дмитро Джугалик

spy x family

Прогулянки Нью-Йорком у пошуках самоствердження. Огляд фільму «Морбіус»

Автор: Микола Єрьомін

Джаред Лето

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 07: Resident Evil Zero (2002)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil Zero

Сім’я понад усе. Огляд коміксу «Сага. Книга 4»

Автор: Дмитро Джугалик

saga review cover

Людина, яка нагадує. Огляд фільму «The Batman»

Автор: Микола Єрьомін

The Batman

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: