Огляд The Incredible Adventures of Van Helsing 2

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Люди, що змішують в одній грі сіхдно-слов’янську міфологію, твори класичної літератури 19-го століття і цитати з популярних фентезійних і фантсастичних франчайзів, ризикують створити помиї, які навіть з торентів ніхто не схоче тягнути. Але угорці з NeocoreGames свою справу знають і продовжують розвивати колоритну та самобутню трилогію, випустивши продовження The Incredible Adventures of Van Helsing 2.

«Кров, кишки, треш, угар і содомія, словом — рафіноване задоволення»

Лихий геній Фулміґатті переможений, його машина судного дня знищена, але над нещасним містом Борґовіа нависла нова загроза — громадянська війна. Послідовник Фулміґатті генерал Гаркер намагається захопити владу в свої руки, використовуючи відновлене війського загиблого вченого. Йому протистоять борґовіани, що організували справжню повстанську армію в підземеллях індустріального міста. Герой попередньої частини Абрагам Ван Гелсінґ, син того самого Ван Гелсінґа, що колись дав щигля Дракулі, заручившись підтримкою таємничого Піддослідного 7, береться допомагати повстанцям. А далі самі знаєте що: кров, кишки, треш, угар і содомія, словом — рафіноване задоволення.

«Грати стало цікавіше, події розвиваються жвавіше»

Нова частина вітає нас вікном вибору персонажа. Хочете, можете створити нового, обравши до смаку рівень складності і клас, яких додалося. Але раджу експортувати вашого Ван Гелсінґа із першої частини — це крута можливість, немов зберігаєте зв’язок із рідною людиною.

245855f99f71b7f5bee175df56c245ba

У першому ж розділі, що як на мене, видався найнуднішим, знайомимося із новою особливістю цієї рубанки. А саме зі стратегічною її складовою. На вулицях Борґовії точиться справжня війна і вам слід не лише вправно заклацувати найрізноманітнішу біологічно-механічно-паровар’ятівську погань, а й ввихатися довкола бойових укріплень і роздавати вказівки польовим командирам. На результат це впливає слабо, однак атмосферу війни передає непогано.

Місце дії звузилося до кількох рівнів у Борґовії, Лихоліссі і кількох мандрів по світу Пітьми. Це такий паралельний світ магії, де чудовиськ більше, і в повітрі літають велетенські каменюки, а левел-дизайн закручує уяву у стрічку Мебіуса. Однак зменшення території якісно позначилося на її деталізації і наповненні. Грати стало цікавіше, події розвиваються жвавіше.

«Розширити своє військо за рахунок пазурів та ікол цього поріддя потойбіччя»

На вашій повстанській базі у каналізації Борґовії тепер доступний справжній генштаб. Як неодноразово зауважить пані Катарина — ваша пискувата примара-супутниця, Ван Гелсінґ — людина-військо, а тому йому довіряють керувати діями повстанців. Командири чекають наказів, але треба бути уважним — кожне бойове завдання має свої особливості, і не кожен очільник загону підійде, слід обрати того, хто найбільше розбирається в завданні саме цього типу. Якщо відправите на завдання не того, кого треба, ризикуєте втратити частину бійців, а їх треба наймати за кревно зароблені кошти!

Деякі завдання можете виконувати власноручно, якщо забажаєте. Тоді ви потрапляєте на рівень чистісінького тавер-дефенсу, де і пастки треба розставляти, і по телепортах стрибати, і хвилі ворогів розносити. Фанатам вежоборонного жанру сподобається.

039a8d6816c65b4e8a2cf618eb7fa512

Новою знахідкою стала і Химера — ручне чудовисько, на яке можна натрапити у світі Пітьми. Її можна прокачувати і відправляти на полювання, звідки та обов’язково притягне якісь унікальні речі для свого хазяїна. Але найважливіше те, що її можна викликати просто посеред бою і розширити своє військо за рахунок пазурів та ікол цього поріддя потойбіччя. А якщо згадати, що пані Катарина за вправного прокачування — страхітлива машина смерті, яка ще й може помножуватися до п’яти копій самої себе, то під кінець гри з вами бігатиме цілий загін із шести пістрявих винищувачів усього, що ворушиться.

До речі про прокачування. Те, що ви стартуєте персонажем 30-го рівня, не значить, що вже нема куди вкладати нові очки навичок. І Ван Гелсінґ, і пані Катарина отримали додатковий набір умінь і навичок. Усі їх прокачати ви не зможете, тобто універсального бійця створити не можна і це прекрасно.

«Бої приносять задоволення, яке можна порівняти із масовим винищуванням комарів чи колорадів»

У решті — це звичайнісінький слешер, де натовпи ворогів постійно лізуть на рожен без натяку на інтелект, а ви заклацуєте їх до смерті і лишень пильнуєте, аби не проґавити вчасно випити зілля чи застосувати якесь вміння. Механіка гри доведена до абсолюту. Немає зайвих елементів інтерфейсу, інвентар зручний, торгівля прозора і зрозуміла, а бої приносять задоволення, яке можна порівняти із масовим винищуванням комарів чи колорадів — немов очищуєш цей світ, робиш його кращим, спокійнішим, впорядкованішим.

Графічно гра майже нічим не відрізняється від попередниці, якщо не враховувати допрацювання дизайну і кількох спецефектів. Звук теж нічим не гірший — діалоги пані Катарини і Ван Гелсінґа — перлина мультимедійного гумору. Музичний супровідь теж залишається на висоті і основна мелодія добряче прилипає до кори головного мозку, через що ви її наспівуєте, наспівуєте, наспівуєте…

«Іноді забуваєшся, хто у кого що позичив»

Нам залишили розвагу із постійним цитуванням „Володаря перснів“, „Гри престолів“, „Зоряної брами“ та іншого популярного добра. Поєднано ці непоєднувані речі так органічно, що іноді забуваєшся, хто у кого що позичив.

06acaa45b3ba7dccf60fcbabebb01dfd

Крім того, у The Incredible Adventures of Van Helsing 2 є мережевий кооператив. Якщо вам самотньо на війні проти диспотичного генерала, можете збагатити враження спільним проходженням. І не треба забувати про редактор сценаріїв, що допоможе вам створювати власні пригоди у цій грі та поширювати серед інших фанатів неймовірних пригод Ван Гелсінґа. Очікуємо невзабарі на цілі купи додаткових фанатських кампаній.

Враження від іграшки дещо псують неприємні баґи, коли ціла локація може зависнути, або перестануть працювати портали чи пропаде звук пострілів. Дещо вже встигли полагодити оновленнями, дещо полагодять пізніше.

The Incredible Adventures of Van Helsing 2 — це гра-атракціон, в якій ви із захватом впізнаватимете зовсім неприховані великодки, цитати, алюзії і пародії із найвідоміших ігор, серіалів, книжок, фільмів тощо. Це заспокійлива пригода про героя і язикату примару.

80

Відмінно

Вдалося

  • полюбляєте похмурі історії
  • розбираєтеся у популярних франчайзах
  • маєте сильні пальці для частого клацання

Не вдалося

  • не терпите змішування сетинґів
  • не сприймаєте чорний гумор
  • не вірите, що діти можуть бути ліпші за батьків

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro