Кожна нова The Sims — це завжди ледь не перезапуск серії. Кожна наступниця завжди має багато цікавих смаколиків, але й кожне продовження завжди тотально ріжуть на доповнення, а відсутність конкуренції лише сприяє цьому. Тим не менш, унікальність гри знову і знову збирає купу фанатів, які з цікавістю віддають свої реальні „сімолеони“, щоб випробувати нове творіння від Maxis.
Пошматована радість
The Sims 4 знову порізана, та ще й більше, ніж завжди. При першому ознайомленні одразу помічається відсутність палітри і відкритого світу (міста маленькі). А якщо ретельно дослідити урізання, то з’ясується, що немає ні басейнів, ні підвалів, ні привидів, ні грабіжників. Перелік просто величезний і ознайомитись з ним можна тут. Звісно, дещо з цього додадуть, як доповнення, і ми б змирилися, але ціна… Чому у нас стартова порізана версія The Sims 4, яка отримає ще 10-ки DLC, коштує так само, як, наприклад, Grand Theft Auto V?
Однак, якою б не була політика видавця, компанії Maxis все ж вдалося зробити доброякісну The Sims. Це помітно одразу з редактора сима, який став у рази простішим і зручнішим. Тепер не потрібні бігунці, аби підрівняти носик чи очі. Це робиться мишкою: беремо за потрібну частину обличчя або тіла і правимо, як заманеться. Такий підхід — „натисни й тягни“ — просто шикарний. Спільнота The Sims вже забита всіма можливими клонами персонажів і знаменитостей. З цікавинок: тепер можна обирати ходу сима, яка підкреслює характер персонажа. До слова, редактор симів безкоштовно доступний у Origin, тому рекомендуємо усім, хто це читає, завантажити його, зліпити свого сима та виставити його у спільноті The Sims 4.
Підвантажувальний спотикач
Після створення сима, потрапляємо до світу з „підвантаженнями“. Тобто так, у The Sims 4 немає повністю відкритого містечка, як у 3-х Sims’ах. Звісно, це не скотилося до рівня The Sims 2, завжди доступний цілий і живий квартал, але якщо вже доступний цей квартал, то чому, щоб зайти у сусідній дім, треба роздивлятися екран завантаження? Халтура. Очевидно, що це зжимання зроблено для того, аби гра стягнула усі 10-ки майбутніх DLC. Але навіть так, світ The Sims 4 розірваний. Тепер не потрібно викликати таксі чи мати автівку, щоб кудись заїхати, сим просто телепортується і в порівняні з The Sims 3 — це крок назад.
А от де не дорікнеш, так це з будівництвом. Як і з редактором симів, будівництво стало в рази простішим і функціональнішим. Хочете розширити стіну, підняти стелю, зробити дах випуклим і на ньому посадити старого дуба? Запросто. Інше діло, що самих речей не так вже й багато. Стартові версії The Sims завжди такі були і нічого тут не вдієш — бізнес.
Оновлені нововведення
Ось ми зліпили сима, збудували житло і нарешті занурюємося у світ The Sims 4. Тут чекають найцікавіші нововведення. Першим є багатозадачність симів. Хочете читати сидячи на унітазі? Без проблем. Говорити з подругою під час готування їжі? Та запросто. Їсти перед телевізором? Ну то ввімкни телевізор, дивися і їж. Також сими стали колективнішими, наприклад декілька симів, можуть сидіти за шинквасом, щось обговорювати або сміятись разом над якимось жартом і в таких випадках усе, що діється на екрані, стає дещо живішим.
Друге серйозне нововведення — це система емоцій, тобто сими завжди перебувають у якомусь емоційному стані: щасливі, збудженні, сумні, злі. Усе, що сим робить, впливає на його стан і в залежності від стану у сима з’являються нові можливості. Наприклад, після ранкової пробіжки сим буде збуджений, після поганого жарту почуватиметься ніяково, а після життєвих успіхів буде впевненіший і навпаки, якщо сим злий, він не сидітиме на місці, доки не випустить пару на комусь чи на чомусь. І це різноманіття емоцій укупі з прекрасною анімацією симів часто призводить до цікавих сценок, які можуть непогано повеселити.
Ні кроку вперед
Графічно The Sims 4 не сильно просунулась вперед. При близькому огляді, текстурки чіткістю не тішать і взагалі, графічне виконання, в порівняні The Sims 3, стало більш мультиковим, однак Sims’ам ця мультиковість личить.
Онлайнова складова The Sims 4 обмежилася тільки загальною галереєю. Туди ви можете викладати своїх створених симів та будинки, щоб похизуватися майстерністю. Як писалося вище, галерея вже наповнена різними копіями, наприклад є багато діснеївських персонажів: принцеси, принци тощо. Також з галереєї ви зможете завантажити, наприклад ,тих самих друзів, з серіалу «Друзі» і зробити їх сусідами. А якщо ви чекали можливості прийти до друга, наїстися, насмітити і поламати унітаз, то у цій The Sims цього точно немає.
The Sims 4 не то щоб погана, у ній є нові цікаві елементи, але на тлі The Sims 3 з усіма DLC, 4-ка виглядає явно не виграшно. Велетенський крок уперед зі спрощенням інтерфейсу, емоціями і багатозадачністю та гігканський крок назад, бо перестаралися з вирізанням контенту. Словом, якщо у вас є The Sims 3 з декількома доповненнями, то з придбанням The Sims 4 можна не квапитися. От вийде 1-2 додатки, тоді й можна задуматись над покупкою.
Вдалося
- маєте намір звабити подругу
Не вдалося
- маєте The Sims 3 з доповненнями
- не заробляєте на життя самостійно
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!