Огляд The Walking Dead Season 2 Episode 4 “Amid the Ruins”

Автор: PlayUA @playua

Минулий епізод відеоігрової адаптації The Walking Dead від Telltale Games доволі неочікувано зробив хід конем і, здавалося, закрив головну сюжетну лінію другого сезону гри. Новий же епізод під назвою „Поміж руїн“ спочатку здається банальним епілогом до минулої серії, але зрештою дає зрозуміти, куди розробники збираються рухати історію, стаючи таким чином ключовим у сезоні.

Місія: можлива

Ще на початку сезону ми домовилися з вами про те, що в наших оглядах не буде сюжетних спойлерів. Зазвичай ця умова стає серйозною проблемою при викладенні вражень про The Walking Dead, однак цього разу це завдання було на диво простим. Річ у тім, що нова серія гри – на відміну від попередньої – не може похизуватися суттєвим просуванням по сюжету. Сценаристи відповідають на кілька запитань, порушених у багатому на події фіналі попереднього епізоду, та пересувають персонажів подалі від сумнозвісного торгового центру. Утім, далі за це справа не рухається.

02afdb04ee4d9db9e9caab419b46b2ee

Велика різниця

Не прагне здивувати й режисура «Поміж руїн». Увесь епізод, по суті, зводиться до кількох сценарних перехресть, на яких головна героїня гри Клементина повинна зробити вибір із кількох варіантів подальшого просування. Однак зрозуміло, що яке б рішення зрештою не ухвалив протаґоніст, вплине воно винятково на послідовність відвідання ігрових локацій. Тобто якщо Клем захоче спочатку допомогти одному персонажу, то не образиться на неї й інший —підставити плече дівчинка встигне усім. Причому різниця між двома сценами у такому разі буде суто символічною.

Kill All Humans!

До речі, про персонажів. За відсутності сценарного прогресу розробники вирішили зробити акцент на розкриття характерів нових героїв та їх стосунків з Клементиною. Однак справа в тому, що жоден із персонажів другого сезону гри за своєю цікавістю не може зрівнятися з головними героями оригінальної The Walking Dead. До прикрості Telltale, нові жителі всесвіту живих мерців виявилися занадто однобокими та непереконливими, що просто не може не впливати на враження від усієї гри. Тому коли сценаристи починають вичавлювати з гравців сльозу вбивством певного персонажа, справжніх емоцій це викликати не може – усе ж доволі складно співчувати героєві, який був написаний лише для того, щоб простягнути ноги у напружений момент. Особливо ж тоді, коли ми маємо, з ким його порівнювати.

«Мені однаково…»

Однією з головних переваг найкращої гри 2012 року був тісний емоційний контакт гравця з вигаданими розробниками персонажами, тому й прощання з ними свого часу сприймалися нами настільки близько до серця. Тепер вже очевидно, що другий сезон The Walking Dead суттєво здав у цьому компоненті, а четвертий епізод, свідомо його підкресливши, здається і зовсім слабким. Що тут казати, якщо не допомагає сценаристам навіть залучення персонажів, введених ними в доповненні „400 днів“, а найцікавішим героєм серії виявляється повернений з першого сезону знайомий Клем.

c6e53d496456a825e3747f8b10dd311b

Але є одне „але“

Однак у Telltale знайшлося чим закрити ці хиби. Річ у тім, що наскільки вторинним „Поміж руїн“ не був би з погляду глобального сценарію The Walking Dead, водночас він виявився найсильнішим епізодом сезону за ігровою механікою. У попередніх серіях розробники приділяли найбільше уваги розвиткові сюжету, залишаючи ґеймплейні елементи гри десь на тлі. Так, вони все ж експериментували зі стелсом та міні-іграми, але, будьмо відверті, суттєвого урізноманітнення ігровому процесу ці елементи не надавали. Можливо, саме тому цього разу Telltale вирішили побудувати новий епізод на власне ігровій механіці.

Стелс і головоломки!

Усе це, проте, не означає, що тепер ми не будемо приділяти часу QTE та відповідям у діалогах: „швидкі трафунки“ та вибір реплік залишилися основою ґеймплею відеоігрової The Walking Dead . Утім, при цьому „Поміж руїн“ пропонує напрочуд багато (певна річ, за стандартами Telltale) властиво ігрових епізодів. Починається усе із введення абсолютно нової ґеймплейної ситуації, прокладання маршруту крізь натовп живих мерців. Закріплюють це розробники кількома завданнями у стилі своїх попередніх проектів на кшталт Sam & Max або Back to the Future, та проявляються ігрові акценти нового епізоду і в решті дрібничок. До прикладу, цього разу гравцям незвично часто пропонуватимуть пряме керування Клементиною: у тому ж натовпі зомбі саме вам доведеться правити рухами дівчинки.

Ближче до фіналу епізоду, щоправда, сценаристи наведуть лад зі сюжетом і навіть потішать традиційним для серіалу кліфхенґером, а ігрові елементи поступляться місцем моральному вибору та налагодженням стосунків із рештою персонажів. Однак навіть при цьому всьому „Поміж руїн“ вийшов напрочуд цікавим творчим експериментом, а також добрим знаком щодо майбутнього фіналу другого сезону The Walking Dead.

82

Милота

Вдалося

  • оцінили попередні епізоди гри
  • любите всесвіт „І мертві підуть“
  • полюбляєте робити складні рішення
  • сварили попередні епізоди за "press x to win"

Не вдалося

  • не бачили попередні епізоди
  • терпіти не можете інтерактивне кіно

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд фільму «Наркокур’єр»

Автор: Владислав Папідоха

Наркокур'єр

Огляд Far Cry New Dawn

79

Автор: Олег Куліков

Far Cry New Dawn

Огляд WWE 2K19

77

Автор: Володимир Вітовський

WWE 2K19

Огляд фільму «Аліта: Бойовий ангел»

Автор: Владислав Папідоха

Аліта: Бойовий ангел / Alita: Battle Angel (2019)

Огляд Resident Evil 2 (2019)

89

Автор: Віталій Тарнавський

Resident Evil 2 Remake

Огляд фільму «Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа»

Автор: Владислав Папідоха

Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа / Creed II (2019)

Огляд Ace Combat 7: Skies Unknown

60

Автор: Кізима Ярослав

Огляд фільму «Мері Поппінс повертається»

Автор: Костянтин Микуленко

Мері Поппінс повертається / Mary Poppins Returns (2019)