Огляд The Witcher Adventure Game

Автор: Оксана Зорка

Якщо взяти симпатичну настільну гру за популярним всесвітом і запхати її на ПК і мобільні пристрої, то вииийде… The Witcher Adventure Game від CD Projekt RED! Карткова покрокова стратегія у всесвіті «Відьмака», в яку можна грати відразу чотирьом гравцям через мережу.

Якщо компанію друзів зібрати не вдається, можна приєднатися до рандому. Якщо і з цим не пощастило, і провайдер відтяв вам радість усемережжя за несплату, то діліть ролі між собою і комп’ютером і починайте кидати кубики — в офлайн-версії грати можна як за всіх персонажів відразу, так і довірити долю деяких із них штучному інтелекту.

З копита навскач

На вибір — чотири персонажі: сам відьмак Ґеральт, руденька чародійка Трісс Меріґольд, бард-авантюрист Жовтець (він же Яскєр), а також гном Ярпен Зіґрін. У кожного з них є свої здібності і хитрощі, які допоможуть у виконанні завдань. Ключ до перемоги — добряче розібратися в них і навчитися їх використовувати. А це не складно.

The Witcher Adventure Game, звісно, спершу лякає наявністю тільки англійської та польської мов, але правила і механіка доволі прості. Тож через кілька зіграних партій все стає зрозумілим навіть без знання мов, та й гра всіляко допомагає, підсвічуючи потрібні карти і доступні ходи. Ну а після того, як остаточно розібрався зі своїм героєм і навчився усвідомлено вибудовувати переможні стратегії, гра затягує з головою.

The Witcher Adventure Game

Головне — першим виконати всі основні завдання і набрати найбільше очок перемоги. Основних завдань може бути від 1 до 5, що визначає час однієї партії — від 10-20 хвилин до 90-120. Побічних завдань може бути різна кількість, вони допомагають набрати очки перемоги.

Під час виконання завдань доведеться зіткнутися з усякими чудовиськами різного рівня небезпеки і паскудствами з боку інших гравців, отримати кілька проклять і зіпсувати здоров’я аж до неможливості робити ходи. Але, як і в більшості настільних іграх, усі проблеми вирішують вдало кинуті кубики. А ступінь вдалості залежить від ваших здібностей, які можна розвивати і отримувати всякі бонуси у вигляді заміни невдалих кубиків, збільшення кількості потрібних кубиків або зовсім ухилення від неприємностей без усяких наслідків.

Потім казали, що чоловік сей прибув із півночі…

Розпочавши нову партію, Ґеральт з Рівії наштовхується на пораненого краснолюда, який повинен будь-що доставити згорток у Брокілон. Відьмак вирішує допомогти і береться доставити пораненого до місця призначення. Але мало просто доставити подорожнього в Брокілон, його так само треба захистити від лиходіїв, попутно збираючи токени для перемоги. А ще було б непогано заплатити кому-небудь, хто відвернув би переслідувачів коротуна. Та й цікавість свою задовольнити — розвідати, що ж таке важливе несе краснолюд до лісу, що на нього аж оголошено полювання.

У цей час Трісс Меріґольд дізнається про нещасну чаклунку, яку хтось або щось обернуло на вишукану різьблену статую і залишило в дрімучому Брокілоні. Чародійка кидається на допомогу, адже якщо чаклунку вдасться розчаклувати, то Трісс отримає карту талану і очки перемоги. А якщо трохи відволіктися від основного завдання і знайти дріад, то ті за невелику платню вибовкають, що ж таки сталося в цих лісах. А чаклунка, звісно, зачекає — ну, куди в цьому світі поспішати статуям?

The Witcher Adventure Game

Ярпен Зіґрін взагалі вирішив нікого не рятувати і зосередитися на своїй акторській кар’єрі. Він має твердий намір отримати перемогу на музичному фестивалі в Новіґраді цього року! А заодно і п’яних жінок помняцкати, які пачками впадуть в його обійми після жалісливою балади.

Допоки Ярпен складає „най-найкращу-баладу“, Жовтець починає боротьбу зі студентськими протестами в Оксенфурті шляхом брудних провокацій і чорного піару. Але навіщо? Нічого особистого – лише гроші і очки перемоги!

І це лише один із багатьох варіантів сюжетної зав’язки. Адже на початку кожної партії, кожен персонаж обирає нову карту і отримує нові основні та побічні завдання. Якщо не читати описів з карток (а часто ваші компанійці у мережі люблять поквапити надміру ретельних гравців), то можна недоотримати левову частку задоволення від гри.

Ти прекрасна і без чарів

Красиво намальована невелика карта, приємна музика на фоні і знайомі персонажі створюють атмосферу світу «Відьмака» на час гри. Але, коли всі стратегії вивчені, всі карти прочитані і нічого нового більше залишилося, інтерес грати залишається тільки заради досягнень і рейтингу – в грі є таблиця лідерів, ну або для вбивства часу невеликою партією в 20 хвилин.

The Witcher Adventure Game — симпатична і затишна гра з простими правилами, які не вимагають багатогодинної підготовки та вивчення всіх нюансів перед першим кидком кубика. Принадність гри полягає в простоті і доступності, а наявність iOS і Android-версій збільшують цю доступність в кілька разів. Тому, якщо ви шанувальник таких швидких настільних ігор або просто обожнюєте все, що пов’язано зі словом „Відьмак“, сміливо купуйте! Будемо разом грати. ;)

80

Відмінно

Вдалося

  • обожнюєте настільні ігри
  • фанат «Відьмака» і всього, що з ним пов'язано
  • не любите довго розбиратися в правилах

Не вдалося

  • не володієте достатнім терпінням, щоб очікувати свій хід
  • болісно реагуєте на відступ сюжету від оригінальних творів
  • любите піу-піу і бдижч-бдижч

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Напартачити неможливо зробити ідеально. Огляд NBA 2K22

81

Автор: Володимир Вітовський

Запас під поїздки. Огляд Castlevania Advance Collection

Автор: Владислав Папідоха

Castlevania Advance Collection

Життя важке, але куди без нього. Огляд фільму «007: Не час помирати»

Автор: Микола Єрьомін

007: Не час помирати

УЛЬТРАмативна карта захоплення — Огляд AVerMedia Live Gamer ULTRA

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 300. ХОЧЕТЬСЯ, але НЕМОЖЛИВО купити!

Автор: Зімін Антон

Predator Helios 300

Король гризунів — Огляд мишки logi MX Master 3

Автор: Владислав Папідоха

logi MX Master 3

Огляд фільму «Дюна»

Автор: Олег Куліков

ДЮНА / DUNE (2021)

Не зовсім адаптація — Огляд коміксу «Дюна. Книга 1»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Книга 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: