Оголошено лауреатів Шевченківської премії-2022

Враховуючи воєнний стан в Україні через повномасштабне і злочинне вторгнення Росії в рамках війни, розпочатої ще у 2014 році… може здатися що культура зараз не на часі. Однак, саме в такі часи скрути значення культури для нації, навпаки, стає більш очевидним. Саме за нашу самобутність в тому числі зараз точиться війна, тож здобутки на цій ниві потрібно вшановувати й пам’ятати. Саме тому, за звичним розкладом, 9 березня 2022 року (до дня народження Кобзаря) Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив цьогорічних лауреатів, яких було нагороджено згідно указу №118/2022 президента України.

Шевченківська премія — це найвища в Україні почесна відзнака за видатний внесок в українські мистецтво та культуру. Нагорода розподілена між 11 лауреатами у таких номінаціях:

  • Кіномистецтво — художній фільм “Стоп-Земля”, режисерка Катерина Горностай;
  • Літературознавство і мистецтвознавство — цикл статей “Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм”, автор Джордж Григорій Грабович;
  • Література — роман “Доця”, авторка Тамара Горіха Зерня;
  • Візуальне мистецтво — персональна виставка “Камінь б’є камінь”, художник Микита Кадан; інсталяція “Крила”, художник Тіберій Сільваш;
  • Журналістика, публіцистика — “Лексикон націоналіста та інші есеї”, автор Микола Рябчук;
  • Театральне мистецтво — вистава “Погані дороги” Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра, режисерка Тамара Трунова, авторка Наталія Ворожбит, художник-сценограф Юрій Ларіонов, актор Андрій Ісаєнко і Валерія Ходос.

Для фільму “Стоп-Земля” це вже далеко не перша нагорода. В скарбничці дебютної стрічки режисерки Катерини Горностай престижні нагороди Берлінського міжнародного- та П’ятиозерного фестивалів у Німеччині, гран-прі українських Одеського міжнародного фестивалю та премії Кіноколо, а також Премія імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва в номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва». Наразі стрічка готується до виходу на фізичних носіях у США, де $1 з кожної проданої копії буде передано у благодійний фонд “Голоси дітей”, який працює в Україні задля забезпечення безпеки дітей та їх реабілітації від ПТСР.

У кожній номінації лауреати отримають по 397 тисяч гривень.

Читайте також

“Another Love”: як ностальгічний хіт з початку 2010-х допомагає українцям в усіх сенсах

Том Оделл

У CS:GO з’явилися великодки на підтримку України

frooaxgwqaimox2

Легенди комікс-індустрії об’єднались задля допомоги біженцям України

Comics for Ukraine: Sunflower Seeds

Прем’єра українського фільму “Памфір” відбудеться на Каннському кінофестивалі

Памфір

Історія української ігрової індустрії (RendarosUA)

УкрІндустрія

Netflix відкриває виробниче представництво у Варшаві

Покази кінофестивалю “Бруківка” у Кам’янці-Подільскому триватимуть до закінчення війни

Кінофестиваль

Spotify остаточно пішли з Росії

Spotify

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: