Origin — мій єдиний справжній

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Перш ніж почну, хочу попередити, що не захищаю якогось видавця/продавця. Я лише пропоную альтернативний погляд на узвичаєне.

Люблю гратися. І люблю купувати ігри, бо лише так можу отримати від них повну насолоду. Тривалий час я був палким шанувальником Steam та ґейбопоклонником, однак дедалі частіше став помічати, що у Steam проводжу щораз менше часу, а натомість перебрався до — побий мене грім православного грання — Origin. І ось чому.

Недоліки від вашого Кепа

І знову ж, аби не здавалося, що це реклама, поясню про недоліки Origin. Цей сервіс відомої компанії зла передусім має кепський захист. Саме тому поцуплені акаунти Origin частіше зустрічаються у перекупників на вторинному ринку.

Крім того Origin має обмежену швидкість завантаження, порівняно зі Steam. Тому великі ігри, як ось Dragon Age: Origins з усіма доповненнями доведеться вантажити кілька годин незалежно від швидкості вашого інтернету.

Знижки бувають рідко і коли бувають, то майже ніколи не 90%, як до цього звикли у Steam.

Ііі… це все, здається. Ну, ви, звісно, напишете у коментарях значно більше недоліків.

Переваги. Бігме, вони є

Steam — велет цифрової дистрибуції. Щось настільки здоровенне і захмарно популярне, що іноді робиться лячно: чи мене, бува, не розчавить цей Коллос? Якщо відкинути успішну модель знижок і розпродажів, то Steam переріс у повноцінну соціальну мережу, користувачами якої стали ґеймери. Якщо ви почнете користуватися Steam просто так, не маючи ліцензійних ігор, за короткий проміжок часу вас переконають, що ігри можна і треба купувати, бо це весело і цікаво.

Оця велич Steam мене і відлякує, а також його цінова політика, що схожа на прийоми наркобариги, який підсаджує набожних свідків Ґейба на першу безкоштовну дозу. Мені подобається гратися у Steam і постити скріншоти, ділитися там враженнями, немов з якоїсь мандрівки, здобувати досягнення.

Але це відволікає від основного — проходження ігор. Люто курвить, коли під час гри мені набридають сторонні якимись непотрібними запрошеннями чи розпитуваннями про мої враження від гри. Так, це можна вимкнути, але мені потрібно робити додаткові маніпуляції. А я ж зайшов просто погратися у проміжку між роботою і годуванням дитини.

Origin має значно бідніший соціальний функціонал, через що там практично ніхто не ошивається, а тільки грають в ігри, які не можна купити ще десь. Втім, я перейшов від такого підходу до придбання усіх ігор EA лише через Origin.

Screenshot_13+14
Дві різні особисті сторінки у двох різних сервісах. Одна була лиш раз створена і більше часу не забирала. В іншій проведені години філігранного розставляння значків, ігор, знятків і вітрин. Навіщо?

Я не хочу світитися перед Василиком і Петриком, я хочу гратися. Мені не потрібні знижки на 100 ігор, як хочу одну, але добру і велику. Щоб заплатив, завантажив і граєшся.

Часове зобов’язання

Коли заходжу до своєї бібліотеки у Steam, то бачу десятки хороших ігор, які вхопив мій внутрішній вічно жадібний хохол, коли була нагода і мене це пригнічує. Я винен тому хохлові купу безцінних годин, за які зобов’язаний усе це пройти. Сумно від розуміння, що я швидше постарію і вмру, аніж встигну пройти усе придбане у Steam. Ось, лише гляньте на галерею. І це у мене далеко не найбільша колекція:

В Origin у мене лише 10 іграшок і я знаю, що всі їх пройду. Саме завдяки Origin’у я відчув оту бентежну мить вибору нової гри, у яку зараз гратимуся. Так, вибір небагатий, але в цьому розрада для загнаного БЕЗМЕЖНОЮ ПРОПОЗИЦІЄЮ ЗА $9,99 споживача.

Уся бібліотека Origin на одному екрані. Жодної непотрібної гри. Усе цікаве і варте уваги. Усе буде пройдене.
Уся бібліотека Origin на одному екрані. Жодної непотрібної гри. Усе цікаве і варте уваги. Усе буде пройдене.

В Origin я просто відпочиваю і не думаю про міряння прутнями з Микольцею і Михайликом. У мене такий само профіль, як і в інших, я не маю там вітрини і мені не треба марнувати час, гроші і зусилля на облагородження особистої сторінки. Я просто граюся.

За останні три місяці я награв у Origin майже 200 годин (дякую тобі, Dragon Age). У Steam не назбирається і 20 годин за цей час.

Словом, грайте, де хочете, але…

… якщо ви, як і я не маєте часу на соціальну гру в грання, а зацікавлені лише проходженням ігор без зайвого галасу і клопоту, то раджу менш критично ставитися до Origin.

Останні статті

Сезон Hot Wheels стартував у консольних World of Tanks

Автор: Віталій Тарнавський

Народження легенди: Історія Atari 2600

Автор: PlayUA

Атарі 2600

Оприлюднено списки номінантів літнього сезону Indie Cup

Автор: Сергій Мельник

Indie Cup S’20

Падіння у воронячу нору. Огляд гри Creaks

Автор: PlayUA

Creaks

«Коли ти на танку, тобі важко відмовити». Інтерв’ю з творцями World of Tanks

Автор: Олег Куліков

WoT / Максим Чувалов

World of Tanks Blitz виходить на Nintendo Switch

Автор: Віталій Тарнавський

World of Tanks за 10 років: цифри, які говорять самі за себе

Автор: Віталій Тарнавський

Пташеня, Єнот Ракета, Бог Війни — Дайджест коміксів #16

Автор: Владислав Папідоха

Захисник вогню. Том 2